18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Fakty na temat Wyborów
furion • 2012-10-27, 7:12
W celu uświadomienie ludziom w jakiej "demokracji" żyjemy kilka faktów wyborów parlamentarnych 2011
Frekfencja 48,92 % czyli na wybory poszło 18.853.008 mieszkańców polski
z czego
PO otrzymała 39,18 proc. głosów, PiS 29,89 proc., Ruch Palikota 10,02 proc., PSL 8,36 proc., SLD 8,24 proc.
więc wygrywająca partia tuska zdobyła 7,386.686 głosów co daje w skali kraju 19 % poparcie, więc co 5ty polak ma na tyle dobrze że nie martwi się o to ze będzie miał wyższe podatki i benzynę, a 1/2 polaków cierpi za to że nie poszła na wybory. Więc ludzie zastanówcie się.
Zgłoś
Avatar
maniiiek 2012-10-27, 14:16 1
@bohema667 więksi idioci to Ci co zostali w domach a teraz mają pretensje do tych co głosowali. Ja głosowałem na PIS, nie nie popieram ich ale bardziej PO nie lubię. Więc ja mam prawo narzekać. Ty nie głosowałeś na nikogo więc milcz.

@Pedalinek i dlatego PO wygrało? PiS jaki był, taki był. Ale pierwsza większa afera wypadła i rozwiązali koalicje. A co robi PO? Afera za aferą a oni dalej się trzymają z koalicjantem przy władzy byle koryta nie stracić.
Zgłoś
Avatar
Fred1990 2012-10-27, 14:30
co to kurwa jest: "Frekfencja"
Zgłoś
Avatar
~Angel 2012-10-27, 14:30 4
Przy frekwencji poniżej 70 - 80% uprawnionych do głosowania wynik jest loterią. Prawda jest taka, że nie można winić ludzi za to że ktoś głosował na daną partię która akurat wygrywa wybory ale trzeba winić tych którzy na te wybory nie poszli. Jeżeli ponad połowa ludzi uprawnionych do głosowania ma to w dupie to jak w takim kraju ma być dobrze.
Zgłoś
Avatar
lapsikoss 2012-10-27, 14:32 3
@maniiiek
PiS honorowo rozwiązał koalicję dla dobra kraju?
Samo jej zawiązanie było hipokryzją i ciosem w wyborców. Jarosław Kaczyński mówił wcześniej, że z tymi ludźmi współpracować nie będzie, potem z tymi samymi podjął się misji tworzenia rządu.
Pierwsza ogromna afera za PiSu miała miejsce w 2006, było to ujawnienie taśm Begerowej. I jakoś pozwoliło to koalicji rządzić jeszcze przez rok, do drugiej afery, kiedy to ostatecznie udało się zniszczyć Leppera.
Ale PiS stracił na tej współpracy tak wiele, że wybory wygrała PO.

@Angel
Głosowałem na PO i nie jest mi wstyd z tego powodu. Na pewno jest to lepszy sposób na wykorzystanie prawa wyborczego niż oddanie nieważnej karty do głosowania, albo poparcie skrajnej prawicy Marka Jurka czy skrajnej lewicy PPP i zmarnowanie swojego głosu (bo żadna skrajna partia nigdy nie przekroczy progu wyborczego).

@down
Uwierz mi, że można wyrobić sobie złą opinię o Kaczorze i PiS czytając choćby Nasz Dziennik, czy śledząc wypowiedzi posłów tej partii na ich oficjalnej stronie.
Nie zaprzeczam, że w wielu sprawach mają rację (prawda zawsze leży po środku), jednak część poglądów i sposobów na Polskę jest dla mnie po prostu nie do zaakceptowania. Właśnie tę część stanowi katolicki ekstremizm, chęć zaostrzania prawa aborcyjnego, sprzeciw w sprawie invitro i ścisła współpraca z Radiem Maryja. Żeby to mnie odrzucało nie muszę oglądać TVN i czytać GW.
Zgłoś
Avatar
T34v2 2012-10-27, 14:33
Nie jestem wyborcą pisu, od razu to zaznaczam. Mam jeden ulubiony cytat z biblii(a właściwie część cytatu hehe)"...poznacie ich po ich owocach". Jakże życiowy. Staram się ocenić człowieka czy grupę ludzi właśnie po tym jakie są 'owoce' jego pracy czy zachowania, zamiast bezmyślnie przyjmować ocenę podaną mi kogoś innego.

Do wszystkich hejterów tej partii mam prośbę: odrzuccie na chwilę medialną papke o tym jaki to kaczor zły, jaki pis zły i "jak to będzie zle jak kaczor wygra wybory'. Teraz proszę porównać fakty: Co PiS przez 2 lata rządów zrobił(w koalicji z wariatami- LPR i Samoobroną) a co PO zrobiło przez 5 lat rządów(w tym 2 lata z własnym prezydentem, bo wcześniej ich 'genialne ustawy' kaczor blokował, bardzo dobrze z resztą).

Jak się ocenia fakty 'na chłodno' to chyba nie taki diabeł straszny. Jak się logicznie pomyśli to coś jest w obiegowej opinii publicznej nie tak: np Pis obniżył podatki, PO podniosło, i to pis jest zły? No ludzie, kurwa mać, myślcie trochę do chuja...

Jestem w trakcie 'produkcji' dość pokaźnego zestawienia 'osiągnięć' obydwu rządów. Wrzucę kiedyś :]
Zgłoś
Avatar
maniiiek 2012-10-27, 14:40
lapsikoss nie wiem czy honorowo czy nie, ale rozwiązał. Dla mnie liczy się efekt a nie pobudki nimi kierujące. A efekt jest taki, że się ten cyrk posypał. Niestety obecni cyrkowcy, jeszcze gorsi trzymają się twardo.
T34v2 napisał/a:

Jestem w trakcie 'produkcji' dość pokaźnego zestawienia 'osiągnięć' obydwu rządów. Wrzucę kiedyś :]


Daj na PW bo się doczekać nie mogę.
Zgłoś
Avatar
kamilnorbert 2012-10-27, 14:42
Coś mi się wydaje że nawet 18.853.008 nie było bo jest też jakaś liczba osób pozbawionych praw publicznych i ludzi niepełnoletnich którzy nie mogą głosować.
Zgłoś
Avatar
jubbaday 2012-10-27, 14:48 3
Przypominam, że ci którzy dumnie głosowali na rządzącą teraz partię wierzyli w liberalizm i obniżenie podatków. Ci sami jęczą teraz najbardziej. Nie rozumiem dlaczego? Ich partia wygrała. Przypominam, że Premier obiecywał, że zwolni każdego kto będzie chciał podnosić podatki a Rostowski nadal pracuje. Przypominam, że PO miało zmniejszyć administrację a urzędników mamy najwięcej w historii. Przypominam, że wcześniejszy rząd obiecywał 3 miliony mieszkań. Przypominam, że każdy obiecywał zmniejszenie dziury budżetowej. Do tego nie da się ukryć, że nie zależnie od tego która partia rządzi i z jak dużą przewagą w telewizji widzimy te same twarze. Do tego dokładając dyscyplinę klubową można pokusić się o stwierdzenie, że realnie na Wiejskiej rządzi niepodzielnie może 10 osób, które dzięki ordynacji wyborczej dostaną się do sejmu zawsze. Więc może ludzie przestali wierzyć w bajki, przestali się nabierać na "wpływ na losy kraju przez wybory" albo po prostu mają lepsze rzeczy do roboty niż gra w kółko i krzyżyk.
Zgłoś
Avatar
sronto 2012-10-27, 14:49 1
furion napisał/a:

W celu uświadomienie ludziom w jakiej "demokracji" żyjemy kilka faktów wyborów parlamentarnych 2011
Frekfencja 48,92 % czyli na wybory poszło 18.853.008 mieszkańców polski
z czego
PO otrzymała 39,18 proc. głosów, PiS 29,89 proc., Ruch Palikota 10,02 proc., PSL 8,36 proc., SLD 8,24 proc.
więc wygrywająca partia tuska zdobyła 7,386.686 głosów co daje w skali kraju 19 % poparcie, więc co 5ty polak ma na tyle dobrze że nie martwi się o to ze będzie miał wyższe podatki i benzynę, a 1/2 polaków cierpi za to że nie poszła na wybory. Więc ludzie zastanówcie się.



Taki jestes madry to mi powiedz na kogo mialem glosowa? co za roznica jak i tak wszyscy klamia i nie wywiazuja sie ze swoich postanowien. juz i tak mi rece opadaja bo wiekszosc patriotycznych polaczkow chodzi na wybory a jak pada zapytanie czy chociaz zna program wyborczy swojej partii to usta mu milkna. pojde glosowac jak ktos zrowna nasz sjem ziemia i polske odbudujemy z popiolow. i jak polska przestana rzadzic pedofile z kosciolow.
Zgłoś
Avatar
bmocek 2012-10-27, 14:52
A wiedzieliście, że Biblia jest najlepiej się sprzedającą książką świata i jednocześnie najczęściej kradzioną.

Świat jest pełen paradoksów więc się tak nie podniecajcie bo monitory pochlapiecie.
Zgłoś
Avatar
lapsikoss 2012-10-27, 15:12
jubbaday napisał/a:

Przypominam, że ci którzy dumnie głosowali na rządzącą teraz partię wierzyli w liberalizm i obniżenie podatków. Ci sami jęczą teraz najbardziej.


Nie jęczę i nie narzekam, wręcz przeciwnie, jestem zadowolony, że poszedłem zagłosować, zamiast siedzieć w domu i zaniżać frekwencję.
Nie poleciałem na "obniżenie podatków" bo mam świadomość, że to po prostu magnes na ludzi wierzących we wszystko, co im się powie, zadziwiające, że jeszcze ktoś daje się na to złapać.

"Obniżmy podatki, zakończymy cyrk na Wiejskiej, zmienimy prawo na lepsze" to hasła, które w czasie wyborów wypowiada każdy polityk odkąd tylko śledzę wydarzenia na górze, a to już kawałek czasu. I dziwnym trafem po każdych wyborach okazuje się, że "nie ma jak", "opozycja nie pozwala", co udowadnia, że to tylko gra pod publikę, celem zyskania tych niezdecydowanych, mniej zainteresowanych czy po prostu... głupszych.
Człowiek, który poważnie podchodzi do swojego wyboru analizuje nie te rzucane na wiatr hasła o lepszym życiu, czy niższych podatkach, tylko sprawdza co faktycznie partia ma na celu. Zapoznajemy się z programem wyborczym, najważniejszymi poglądami, może życiorysami członków i dopiero na tej podstawie oddajemy głos.

Bodaj przy wyborach prezydenckich z 2010 była strona na której można było sprawdzić zgodność swoich poglądów z każdym z kandydatów, odpowiadając na kilkanaście podstawowych pytań, sprawdziłem swojego kandydata i okazało się, że wszystko się zgadza, natomiast znam kilka osób, które po zrobieniu takiego testu zmieniły swoją decyzję (bo dopiero to uświadomiło im, że nie znają osoby, na którą chciałyby zagłosować).
Zgłoś
Avatar
~Angel 2012-10-27, 15:33
lapsikoss napisał/a:

@Angel
Głosowałem na PO i nie jest mi wstyd z tego powodu. Na pewno jest to lepszy sposób na wykorzystanie prawa wyborczego niż oddanie nieważnej karty do głosowania, albo poparcie skrajnej prawicy Marka Jurka czy skrajnej lewicy PPP i zmarnowanie swojego głosu (bo żadna skrajna partia nigdy nie przekroczy progu wyborczego).



Jak nigdzie nie powiedziałem, że głosowanie na jakąkolwiek partie przynosi wstyd. Oddałeś głos na partię na daną partię bo masz do tego prawo i od tego są demokratyczne wybory. Oczywiście iść na wybory aby oddać nieważny głos mija się z celem ale lepiej iść i zagłosować wg własnego uznania, przekonania nawet na partie z małymi szansami bo wysoka frekwencja daje jakiś sensowny obraz. Wtedy można mówić iż dana partia zdobyła sejmową większość bo takiego wyboru dokonała większość społeczeństwa. To w naszych rękach leży przyszłość naszego kraju a ponad połowa ludzi ma to w dupie.
Zgłoś
Avatar
jubbaday 2012-10-27, 15:57
lapsikoss napisał/a:


Nie jęczę i nie narzekam, ...



Tylko należy pamiętać, że wybory to jest złudzenie władzy, my nie wybieramy osób tylko listy. Nazwisk na liście każdej jest kilkadziesiąt i teoretycznie na każde głosujemy co jest złudzeniem, zawsze głosujesz po kolei na pierwszego i kolejnych z listy. Nie my wybieramy tych ludzi. Podział już nastąpił. Do tego mówienie, że każdy głos się liczy to kolejny mit. Dla porównania czy dla operatora komórkowego liczy się każdy pojedynczy abonent? Nie. Liczy się tendencja więcej abonentów (czy w przypadku partii zwolenników) ma napływać niż odpływać. Czy zależy to od oferty? Tylko pozornie. Akcji reklamowej. A akcja reklamowa zależy oczywiście od agencji która ją prowadzi. Czyli w skrócie można powiedzieć, że realnie populacja abonentów danego operatora zależy od jago sztabu reklamowego (małej grupki ludzi) tak samo jak poparcie partii zależy od kreatorów wizerunku.
Zgłoś
Avatar
dth 2012-10-27, 16:02
Cytat:

Place milion dolarow za wysadzenie sejmu z cala zawartoscia. Ktos chetny ?


Myślę, że byłby przełom w sytuacji naszego kraju, więc można by to pewnie podczepić pod czynienie cudów. Wystarczy zgłosić się do tego kolesia co płaci milion dolarów za te wszystkie paranormalne rzeczy.
Zgłoś
Avatar
b................d 2012-10-27, 16:06
nie rozumiem czemu pójście i oddanie pustego głosu ma być głupotą. brak opcji to też opcja. nie ma kandydata, który odpowiadałby mi ideowo, ale chcę uczestniczyć w życiu politycznym mojego kraju. być może gdyby więcej ludzi zamiast olewać głosowanie poszłoby i oddawało pusty głos to szybko wyjaśniłoby się jakie jest rzeczywiste poparcie dla kandydatów i jak silna jest legitymizacja władzy. poza tym - nie głosowałeś to nie masz prawa do krytyki. być może wzorem Belgii warto by wprowadzić kary za niegłosowanie.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie