18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Fenomen Google Maps
Jesse.Pinkman • 2013-01-20, 15:02
Wbijam na google maps, View Street w okolicach Galerii Łódzkiej w celu znalezienia dobrej miejscówki do zaparkowania gdyż wkurwia mnie ten cały jebany wielopoziomowy płatny i ciemny parking manhattan i tak sobie nagle z nudów chyba przybliżyłem na pierwszy lepszy samochód i mnie takie przemyślenia naszły:



Przez przypadek przybliżyłem jego furę i nie znam go ale już wiem, że jest żonaty (w chwili zrobienia zdjęcia przez gugle), zapiął pasy, jedzie jasno niebieską Hondą Jazz (rejestracja ,,niestety zakryta"). W momencie robienia zdjęcia (wrzesień 2012) jedzie od strony Alei Adama Mickiewicza przez Aleję Józefa Piłsudskiego prawdopodobnie w ulicę Rokicińską. I taki mały szczegół jeszcze zauważyłem (z innego ujęcia):



To mi wygląda ewidentnie na okulary.

Wspominałem coś o zakrytej rejestracji. Ale znowu postanowiłem ,,zmienić ujęcie" i okazało się, że naklejka na szybie nie została ,,odpowiednio zabezpieczona" przez Google:



Łódzkie rejestracje zaczynają się na EL. Nie mam photoshopa więc powiększyłem zdjęcie w zwykłej przeglądarce fotografii windows i odczytałem rejestrację (nie podam jej bo jest łatwa do odczytania, a ja nie wiem czy to nie naruszenie regulaminu ). Jest EL na początku i 5 cyfr, co by się zgadzało z łódzkim standardem. Jak chcecie to odczytajcie i podajcie w komentach, zobaczymy, czy się zgadzamy (nie umieściłem rejestracji ze względu na niby regulamin a teraz namawiam do jego ewentualnego łamania?).

No i już całkiem sporo wiemy o kolesiu, którego przypadkowo furę przybliżyłem. Zdaję sobie sprawę, że ludzie fajniejsze rzeczy na Google Maps znajdowali ale powyższe zdjęcia i ,,przemyślenia" miały na celu być może uświadomienie sobie, jak łatwo jest dzisiaj ,,szpiegować" (nie wiem czy to właściwe słowo) ludzi w internecie? A być może nie i pierdolę głupoty.
Zgłoś
Avatar
slig01 2013-01-20, 19:32
Autor nie zwrócił uwagi na tak kompromitujące szczegóły, jak:
- samochód jest niebieski
- ma antenę z przodu
- czerwoną naklejkę na szybie
- a kierowca ma czarną koszulkę z krótkim rękawem
- nie wspominając o gościu obok w czarnym samochodzie z alufelgami

A jak wyjdę na ulicę też widzę to wszystko i to w czasie rzeczywistym! To jest dopiero inwigilacja. Powinni nas wszystkich zaczipować żeby się nam numery rejestracyjne zamazywały przed oczami.
Kurde nie wiem czy nie złamałem regulaminu podając te wszystkie szczegóły...
Zgłoś
Avatar
h7kchryst 2013-01-20, 19:41
prze chuj znalazł polaka na manhatannie
Zgłoś
Avatar
thez 2013-01-20, 19:43
@up Że wy sobie kogoś tam widzicie w czasie rzeczywistym to gówno to kogoś interesuje.

Tu chodzi o to, że może to auto w tym czasie nie powinno się znajdować w tym miejscu. I taka fotka może być dowodem w sprawie.
Zgłoś
Avatar
SaintSinners 2013-01-20, 19:44
Kurwa wiedziałem że mnie śledzą....
Zgłoś
Avatar
Forumowicz 2013-01-20, 19:47 1
Patrzcie czego to człowiek nie zrobi żeby jak najpóźniej pojechać ze swoją kobita na zakupy. Najpierw patrzy gdzie będzie miejsce parkingowe, nagle zauważa jakiś głupi szczegół na zdjęciu i zawsze te 30 minut dłużej można przed komputerem posiedzieć. Piwko za podsunięcie pomysłu
Zgłoś
Avatar
tencosiedziobok 2013-01-20, 20:00
pie**olisz głupoty.
Zgłoś
Avatar
noswer 2013-01-20, 20:01
chciałbym mieć tyle wolnego czasu co autor...
Zgłoś
Avatar
DanielMarley 2013-01-20, 20:03
Good Job Sir !

Zgłoś
Avatar
nanab 2013-01-20, 20:23
Jak byś wyszedł z domu to nie potrzebowałbyś gogle strit.
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2013-01-20, 21:10
idąc ulicą te same informacje można uzyskać a nawet więcej, detektyw w chuj
Zgłoś
Avatar
Jesse.Pinkman 2013-01-20, 22:34
Forumowicz napisał/a:

Patrzcie czego to człowiek nie zrobi żeby jak najpóźniej pojechać ze swoją kobita na zakupy. Najpierw patrzy gdzie będzie miejsce parkingowe, nagle zauważa jakiś głupi szczegół na zdjęciu i zawsze te 30 minut dłużej można przed komputerem posiedzieć. Piwko za podsunięcie pomysłu



Piwko za jeden z nielicznych normalnych komentarzy pod tematem. Wszystkie te spiny kolesi wyżej są śmieszne żenująco a tutaj normalny koleś w końcu.
Zgłoś
Avatar
Bila 2013-01-20, 23:16
drjointbdg napisał/a:

jakie szpiegowac, te zdjecia sa robione raz na kilka lat



Ciebie mogą szpiegować,co,gdzie,kiedy,myśl
Zgłoś
Avatar
Snejku 2013-01-21, 1:26
@drjointbdg
Stary moje bloki stoją od 3 lat a nadal według google maps są dopiero stawiane.
Zgłoś
Avatar
szarri 2013-01-21, 1:30
Zawsze w takich momentach zastanawiam się nad pewną kwestią, choć moje przemyślenia będą delikatnie oderwane od tego przypadku. Zewsząd jesteśmy szpiegowani, obserwowani, zbierają o nas dane z monitoringu, kart bankowych, billingów telefonicznych i tak dalej. Tu rodzi się zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - czy ludzie opracowujący najszczegółowsze teorie spiskowe naprawdę sądzą, że kogokolwiek interesują? Srsly?
Zgłoś
Avatar
woru115 2013-01-21, 2:16
Tutaj nawet nie starali się zamazać blach. Samochody pod blokiem kolegi...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie