18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:55
🔥 Wesele po rosyjsku - teraz popularne
Temat kozolubnych każdy zna i każdy ich nienawidzi. Większość wie, że "czyści inaczej" zaczęli sobie robić z francuskiej ziemi własny folwark. Co mnie osobiści cieszy, rząd francuski zaczął cokolwiek w tej kwestii robić, a więc wprowadził "Kartę sekularyzmu".

Poniżej zdjęcie z oryginalnym zapisem, jak jest tutaj jakiś operujący francuskim, może śmiało tłumaczyć.



Francuski rząd zdecydował o wprowadzeniu tzw. "karty sekularyzmu", która będzie wywieszona we wszystkich szkołach w kraju. Dokument zawiera 15 zasad, którymi powinny się kierować szkoły, aby zapewnić uczniom "poszanowanie wolności sumienia". Tyle wstępem.

Karta zawiera wiele norm postępowania uczniów jak i nauczycieli w szkołach, jeden z moich ulubionych fragmentów, bodajże dotyczy punktu 13. "Karta sekularyzmu" przypomina też o wprowadzonym we Francji w 2004 r. zakazie noszenia w szkołach publicznych symboli religijnych, w tym dużych krzyży, chust islamskich i jarmułek. "Żaden uczeń nie może odmówić przestrzegania obowiązujących w szkole zasad, powołując się na swoją religię".

Zobaczymy co z tego Francuzom wyjdzie, ale za to działanie małe piwko
Zgłoś
Avatar
kroplowa 2013-09-09, 22:49
Ja myślałem, że to coś z seksem i liczyłem, że będzie zakaz dymania kóz hehe
Zgłoś
Avatar
Klamecki92 2013-09-09, 23:19
Lepiej żeby dymali kozy niż europejskie kobiety.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-09-10, 6:05
Francja idzie po komunizm do głowy...
Zgłoś