18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Franco Clun jest włoskim artystą samoukiem. Ma pięćdziesiąt lat i jak sam o sobie pisze, jedną z jego namiętności jest rysunek. Wszystkie swoje prace wykonuje ołówkiem. Powrócił do rysowania trzy lata temu.
Od kwietnia 2012 dzieli się swą twórczością na deviantart. Od samego początku zaczął bardzo szybko zdobywać fanów. Po pierwszych sześciu tygodniach miał już pięciuset obserwatorów. Obecnie liczba ta przekracza trzy i pół tysiąca. Jego prace skomentowano prawie jedenaście tysięcy razy i ponad dwadzieścia sześć tysięcy razy dodano do ulubionych. Najpopularniejszym rysunkiem jest Gregory House, czyli portret Hugh Laurie.
Wszystkie te liczby robią spore wrażenie, ale to mało znaczący szczegół. Najważniejsze jest to, że realizm prac Franco jest nieprawdopodobny. Ciężko od nich oderwać wzrok. Wyglądają niemal jak biało czarne fotografie. Co ja tu będę pisać, popatrzcie sami.

źródło: gimptools.pl/content/franco-clun-mistrz-olowka

A teraz prace owego artysty:

Old man pencil



gregory house



Gandalf



Thorin Oakenshield




Phil the groundhog



lighthouse



Ariana Grande



Fish without chips



Fringe



IMO jebany ma skilla!
Zgłoś
Avatar
ciasteczko54321 2013-03-27, 20:54
Mi się podoba, często siedze na deviancie i widzialem juz jego prace i mam w ulubionych (nie wiedzialem ze taki staruszek z niego). Na tej samej stronie jest duzo lepszych prac tego typu, polecam poogladac sam wchodze na ta strone zamiast na kwejka i tego typu strony.
Jedyne co mi nie pasuje ze takich ludzi sie nazywa artystami, ja tam bym ich tak nie nazwal, wiekszosc kopiuje tylko martwą nature i slawne postaci. Ja tam nie widze sztuki.
Zgłoś
Avatar
m................l 2013-03-27, 21:48 1
różne rzeczy mogę zrozumieć, ale nie nigdy nie zrozumiem jak możliwe jest tak realistyczne rysowanie. Dla mnie do czarna magia do kwadratu nawet zdjęcia bym lepiej nie zrobił
Zgłoś
Avatar
Mina 2013-03-27, 23:35

źródło klsadako
Zgłoś
Avatar
Dobrutro 2013-03-28, 23:38
Davis93 napisał/a:

@up skoro to takie łatwe to weź i " skopiuj " coś



Może weź mi possij? Napisałem wyraźnie o co mi chodzi. Obrazki ładne i czasochłonne, ale nie wybitne. Wybitny to był przykładowo Michał Anioł, czy Fidiasz. Nie dziwi was, że taki hiperrealizm narodził się dopiero po wynalezieniu fotografii? Albo może wystarczy kilka odpowiednich filtrów w photoshopie i wmawiać potem ludziom, że się ołówkiem szkicowało. I tak 2000 stron kopiuje sensacyjnego newsa.
Zgłoś
Avatar
BIORESWOJE 2013-03-30, 2:19
@ten jaki schizz wgl zlapal, wez czlowieku pomysl logicznie ty lepiej albo poczytaj bo to pomaga podobno...
Zgłoś
Avatar
m.m. 2013-04-03, 23:31
Cytat:

Nie dziwi was, że taki hiperrealizm narodził się dopiero po wynalezieniu fotografii?


Hiperrealizm (inaczej fotorealizm) polega głównie na odtwarzaniu fotografii, trudno żeby pojawił się przed nią. To nie rysowanie z pamięci, nie można wtedy oddać całego realizmu. Być może nie jest to wybitna sztuka, raczej sztuka posługiwania się ołówkiem, to wiadomo że nie każdy byłby w stanie coś takiego stworzyć. Wiem, bo sama próbuję realizmu od roku i śledzę prace Franco Cluna od początku na deviantART.
Ci którzy upierają się, że to photoshop raczej zazdroszczą. Polecam spróbować, może jednak talent okaże się potrzebny.
Zgłoś