18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 6 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:01
🔥 Zguba motocyklisty - teraz popularne
🔥 Napastnik z długą rurką - teraz popularne
Franco Clun jest włoskim artystą samoukiem. Ma pięćdziesiąt lat i jak sam o sobie pisze, jedną z jego namiętności jest rysunek. Wszystkie swoje prace wykonuje ołówkiem. Powrócił do rysowania trzy lata temu.
Od kwietnia 2012 dzieli się swą twórczością na deviantart. Od samego początku zaczął bardzo szybko zdobywać fanów. Po pierwszych sześciu tygodniach miał już pięciuset obserwatorów. Obecnie liczba ta przekracza trzy i pół tysiąca. Jego prace skomentowano prawie jedenaście tysięcy razy i ponad dwadzieścia sześć tysięcy razy dodano do ulubionych. Najpopularniejszym rysunkiem jest Gregory House, czyli portret Hugh Laurie.
Wszystkie te liczby robią spore wrażenie, ale to mało znaczący szczegół. Najważniejsze jest to, że realizm prac Franco jest nieprawdopodobny. Ciężko od nich oderwać wzrok. Wyglądają niemal jak biało czarne fotografie. Co ja tu będę pisać, popatrzcie sami.

źródło: gimptools.pl/content/franco-clun-mistrz-olowka

A teraz prace owego artysty:

Old man pencil



gregory house



Gandalf



Thorin Oakenshield




Phil the groundhog



lighthouse



Ariana Grande



Fish without chips



Fringe



IMO jebany ma skilla!
Zgłoś
Avatar
Pierre d'Ollony 2013-03-27, 14:45 3
Wyglądają tak realistycznie, dlatego, że te obrazy są rysowane na dość dużym formacie. Zmniejszenie tego formatu na taki jak tutaj (albo oglądanie rysunku z pewnej odległości) daje fotorealistyczny efekt. Podobnie działają malarze, którzy malują fotorealistyczne obrazy.

Nie zmienia to jednak faktu, że narysowanie czegoś takiego wymaga perfekcyjnego posługiwania się ołówkiem i ogromnej cierpliwości
Zgłoś
Avatar
AnalTerror666 2013-03-27, 15:44 18
A ja nawet dwóch równych kutasów narysować nie umiem
Zgłoś
Avatar
ces 2013-03-27, 15:46
Ma człowiek talent...
Zgłoś
Avatar
RockyWood 2013-03-27, 16:11
"Jego prace skomentowano prawie jedenaście tysięcy razy" hmmm ale jakie te komentarze były "ale chujowe" ?

hyhyhy na poważnie to mi trąci lekko 'kopiowaniem' zdjęć z rozmachem ale co jak co - trzeba mieć talent. W podstawówce wszyscy się w takie rysowanie bawili - ja np kopiowałem postacie z dragon balla na blaty ławek to były idealne kopie.
Zgłoś
Avatar
Matey_milion 2013-03-27, 17:01 2
Pewnie ma ołówek Nikona
Zgłoś
Avatar
W................s 2013-03-27, 17:17
francoclun.deviantart.com/ dla leniwych
Zgłoś
Avatar
Szalonooki 2013-03-27, 17:18
Małpka kopiująca ze zdjęć. Co nie umniejsza mistrzowskiego opanowania samego narzędzia.
Zgłoś
Avatar
M................s 2013-03-27, 17:36 2
I jak zwykle pojawiają się komentarze "kopiowanie ze zdjęć, przerysowywanie"... jakie to hmm polskie? jestem ciekawy jak wy byście to "przerysowali" a nie jest nawet pewne ze on to przerysowywał.
Zgłoś
Avatar
Sebosz 2013-03-27, 17:48
Gregory kto...? Ja bym powiedział, że to Hugh Laurie
Zgłoś
Avatar
Sorien 2013-03-27, 17:57 1
@Pierre d'Ollony- you fail na swoim koncie dA facet napisał, że najczęściej rysuje na formatach A4 lub A3. House'a narysował na kartce 38x28 cm.

Facet rysuje naprawdę mistrzowsko, piwko
Zgłoś
Avatar
białywęgorz 2013-03-27, 18:10
Też tak kurwa chcę :O
Zgłoś
Avatar
Dobrutro 2013-03-27, 19:04
Z pamięci pewnie by tak nie narysował. Kalkował pewnie z zdjęć stopniowo dodając detale. Czasochłonne prace, ale na pewno nie wybitne, podobnie jak hiperrealizm w malarstwie.
Zgłoś
Avatar
Davis93 2013-03-27, 19:49
@up skoro to takie łatwe to weź i " skopiuj " coś
Zgłoś
Avatar
AdekZbójnik 2013-03-27, 20:33
może jakieś cycki?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie