18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 12 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25


Dlaczego muzułmanie z powyższego obrazka świętują wybór prezydenta Francois Hollande na prezydenta Francji (maj 2012 r.) w miejscu, w którym rozpoczęła się Rewolucja Francuska?

O ile Sarkozy (jego poprzednik) był przeciwnikiem wstąpienia Turcji do Unii Europejskiej (która stara się o to od 1987 roku), o tyle obecny prezydent Francji zmienił stanowisko swojego państwa w tej sprawie.

Turcja w UE? Czemu nie!

Cytat:

W zeszłym tygodniu szef MSZ Francji Laurent Fabius ogłosił, że jego kraj pomoże w odblokowaniu unijnych negocjacji akcesyjnych z Turcją w rozdziale 22, dotyczącym polityki regionalnej. To jeden z pięciu rozdziałów wcześniej zawetowanych przez Paryż.

"Było to logiczne. Blokowanie procesu akcesyjnego Turcji nie ma żadnego sensu" - ocenił we wtorek Bagis w wywiadzie udzielonym agencji AFP dzień przed spotkaniem z francuskim ministrem ds. europejskich Bernardem Cazeneuve w Paryżu.

"To, co Europa musi zrobić, to określić dokładną datę przystąpienia Turcji do UE. Jeśli Turcja spełni wszystkie kryteria, to w tym dniu zostanie członkiem UE" - podkreślił Bagis.



Pomijając fakt, że wg KE Turcja nie spełnia standardów praw człowieka, wolności wyznania i wolności słowa, pamiętajmy o jednym - wszystkie kraje obecnie tworzące Unię Europejską mają korzenie chrześcijańskie, czy tego chcemy, czy nie.
Turcja jest krajem muzułmańskim. Pod wieloma aspektami (kulturowymi, religijnymi, zwyczajowymi, obyczajowymi) Turcja jest (by nie powiedzieć "za") w innym miejscu niż Europa. To dlatego Benedykt XVI był także przeciwny akcesji Turcji. Nie jest drogą "wyrównywanie poziomów" cywilizacyjnych przez włączanie tego kraju do wspólnoty. Najpierw niech odrobią zaległości, potem niech myślą o przystępowaniu. O ile mogą teoretycznie nadrobić zacofanie typu czystość wody w kranie (to jedno z kryteriów stawianych nowym państwom), o tyle obyczaju kultury i dominującej religii się nie zmieni.

Czy politycy na Zachodzie potrafią patrzeć na problem islamu w Europie inaczej, niż przez pryzmat siły roboczej i naprawiania niskiego przyrostu naturalnego?

UE? A może także Strefa Schengen? Turków i tak jest już wystarczająco, moim zdaniem, w zachodnich krajach. Są takie miejsca w Europie, o których ciężko powiedzieć, że to Paryż, Berlin, Monachium a tylko "dzielnica gdzieś w głębokiej Turcji".

Czy jest to dla nas, Europejczyków, groźne? Wystarczy pomnieć, jakie kraje z Turcją sąsiadują:



Czy będą strzec swych granic, by akbary nie przekraczali granic Unii? Nie sądze.

Dzisiaj chcą wejść do Unii, pojutrze większych praw, za tydzień - wkomponowania białego półksiężyca w czerwone tła europejskich flag.

Quo Vadis, Europo?

źródło: rp.pl/artykul/982361.html
Zgłoś
Avatar
maxiking 2013-02-20, 9:01 3
@ Beria "UE zabiegała o Turcję"

UE to 500 000 000 obywateli. Czy chociaż połowa z tych 500 mln chce tutaj Ciapków? Myślę, że nie. Dopóki ludzie się nie wkurwią i nie zaczną mówić, wychodzić na ulicę to garstka cwanych ludzików zdecyduje czy ciapaci wejdą do UE. I decyzja tej garstki ludzi będzie się nazywała decyzją UE.
Zgłoś
Avatar
firefighter112 2013-02-20, 9:04
Często jeżdżę do Niemczech i już teraz jak widzę dzieci wychodzące ze szkoły to wszystkie brązowe, a co 20-ty jest jaśniejszy jak Niemiec, pozostałe to same Turki.

Dobrze, że w Polsce nie ma takich zasiłków jak tam, to Turkom nie będzie opłacało się do nas przyjeżdżać...
Zgłoś
Avatar
zderealizowany 2013-02-20, 9:46 2
Niech sobie do tej Unii wchodzi kto chce, wiem, że ja nie chcę do niej należeć.

A jeśli chodzi o Turcję to widzę, że chuja o niej wiecie. Jest gospodarczo, cywilizacyjnie i militarnie bardziej rozwinięta od Polski. Najzabawniejsze jest to, że Turcy mają podobne wyobrażenia o Polsce i Polakach, jak my o nich. Wystarczy poczytać, to nie boli.

Zaraz się ktoś odezwie, że sadol to najgorsze miejsce do bronienia turasów. Ja ich nie bronię, ja występuję przeciw głupim Polakom, bo żaden mądry, by tak nie napisał.
Zgłoś
Avatar
c................s 2013-02-20, 9:46 1
Ja pierdole, jak czytam te "polityczne" tematy to nic tylko ręce załamać, "ciapaci", "brudasy". Popatrzcie lepiej na swoich rodaków którzy wyjechali za pracą/zasiłkiem do UK, RFN, Holandii i zbalansujcie poglądy, bo aż żal czytać te durne komentarze.
Zgłoś
Avatar
B................i 2013-02-20, 9:55 2
conchis napisał/a:

Ja pierdole, jak czytam te "polityczne" tematy to nic tylko ręce załamać, "ciapaci", "brudasy". Popatrzcie lepiej na swoich rodaków którzy wyjechali za pracą/zasiłkiem do UK, RFN, Holandii i zbalansujcie poglądy, bo aż żal czytać te durne komentarze.



To może przeczytaj któryś z tych tematów, bo tu nie chodzi o to że chcą żyć w innych krajach. Chodzi o to że chcą swoje obyczaje w tych innych krajach. Nie słyszałeś o filmikach z angli gdzie brudasy chodziły w około meczetu i zaczepiały kobiety że nie są w prześcieradłach albo facetów że piją piwo?

Cujo napisał/a:


A jeśli chodzi o Turcję to widzę, że chuja o niej wiecie. Jest gospodarczo, cywilizacyjnie i militarnie bardziej rozwinięta od Polski. Najzabawniejsze jest to, że Turcy mają podobne wyobrażenia o Polsce i Polakach, jak my o nich. Wystarczy poczytać, to nie boli.


No i co z tego że jest bardziej rozwinięte(chociaż chyba nie cywilizacyjnie)? Nie chca ich w unii bo nie są przestrzegane prawa człowieka a to jest warunkiem.

Cujo napisał/a:


ja występuję przeciw głupim Polakom, bo żaden mądry, by tak nie napisał.


no tak "moja jest tylko racja i to święta racja"
Zgłoś
Avatar
LICH0 2013-02-20, 10:16 1
Nic tylko się śmiać..... kozojebcy całkiem już zaleją Francuzików, Niemczyków i inne kraje o wyskoim socjalu. (:
Zgłoś
Avatar
Dymekx 2013-02-20, 11:55
Zcałą mą odrazą do ciapatych sama Turcja jest porządnie rządzona. Pewien generał pogonił islamistów twierdząc, że państwem nie może rządzić religia zasrane szlaczki zastąpił nowym alfabetem, można powiedzieć , że to małe kroczki do ucywilizowania ciapatych.
Zgłoś
Avatar
Niewiemjaksienazwac 2013-02-20, 12:09
Cytat:

wstąpienia Turcji do Unii Europejskiej (która stara się o to od 1987 roku)


Fajnie, ale UE istnieje od 1 listopada 1993r...
Zgłoś
Avatar
Mua88 2013-02-20, 12:24
mieszkałęm w Turcji przez rok i większość ludzi nie chce przystąpienia do UE, wiec nei wiem czym sie tu jarać :|
Zgłoś
Avatar
zderealizowany 2013-02-20, 12:33
Bronisław_Komorowski napisał/a:

No i co z tego że jest bardziej rozwinięte(chociaż chyba nie cywilizacyjnie)? Nie chca ich w unii bo nie są przestrzegane prawa człowieka a to jest warunkiem.



Tutaj Ci kolega odpowiedział:

Mua88 napisał/a:

mieszkałęm w Turcji przez rok i większość ludzi nie chce przystąpienia do UE, wiec nei wiem czym sie tu jarać :|



Bronisław_Komorowski napisał/a:

no tak "moja jest tylko racja i to święta racja"



Czyż nie każdy tak ma? Moja zdanie jest 'najmojsze', zwłaszcza kiedy mam rację - tak jak teraz.
Zgłoś
Avatar
stalin_za_mlodu 2013-02-20, 12:34
pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo_Ormian

I każdą białą kurewkę, która miętoli się z tymi diabłami, trzeba linczować.
Zgłoś
Avatar
joozef 2013-02-20, 13:07 1
Beria1 napisał/a:

Śmiac mi się chce kiedy oburzacie się na temat islamskich radykałów popierając przy tym pojebów z ONR, MW i NOP. Przeciez to taki sam radykalizm tylko w wersji katolickiej.



Ja pierdolę, jeden z najgłupszych wałkowanych ostatnio tekstów. Rozumiem zauważać, że istnieją w Polsce radykalne grupy i że, z samej definicji, nie są to potulne baranki miłujące pokój ale kurwa stawiać znak równania między islamskim fundamentalizmem a łysolami z ONR czy MW to trzeba mieć najebane w deklu. To tak jakbym pokazał ci kolesia, który siedzi za alimenty i kolesia, który siedzi za wielokrotne gwałty i morderstwa a ty "pff tu przestępca, tu przestępca to samo", no niby tak ale jednak trochę inny kaliber co?

Zresztą to i tak lajtowy post, autor przynajmniej wysilił się na te trzy nieszczęśliwe skróty w swoim idiotycznym porównaniu a przecież zdarza się przeczytać na sadisticu stawianie znaku równości między allahuakbarami a zwykłymi moherowymi babciami. Napisze taki przygłup komentarz i zadowolony, że ukazał straszliwą prawdę zaślepionym katooszołomom, że u nas też straszny radykalizm bo jakieś biedne, ogłupione staruszki krzyczą coś pod krzyżem. Dodać do tego jeszcze nieśmiertelny argument idiotów w odpowiedzi na oskarżanie muslimów o średnioweiczną mentalność, że chrześcijaństwo to to samo bo krucjaty, no super, racja, tylko że mówimy właśnie o tu i teraz a nie o XII czy XIII wieku
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2013-02-20, 13:14
Witamy braci Turków w UE. Może oni dadzą radę rozprawić się z tą katolską hołotą. A wy, polaczki lepiej zacznijcie się uczyć tureckiego.
Zgłoś
Avatar
bimbastah 2013-02-20, 14:09
Większość Turków ma Islam w głębokim poważaniu zresztą już o tym kiedyś pisałem...Narody Tureckie są pod tym względem najbardziej normalne - np.w Azerbejdżanie można beknąć za noszenie burki bo jest to prawnie zakazane a w Turcji kiedy jakiś polityk zaczyna dokazywać z Allahowaniem jest automatycznie odsuwany a może być nawet wsadzony do pierdla
Zgłoś
Avatar
Alkojebaka 2013-02-20, 14:27
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie