18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Czytając na sadisticu kolejne głupie pierdolenie na temat wojska polskiego postanowiłem sprostować kilka faktów.

1)"Nasza armia zmieściła by się na stadionie","Mamy bardzo mała armie" itd itp.
Fakty: Nasza armia ma 120 tyś ludzi w czynnej służbie na 38 mln obywateli, Niemcy 180 tyś na 80 mln obywateli, Hiszpania ma 120 tyś na 46 mln obywateli, UK 205 tyś na 63 mln obywateli itd.
Widać jak na dłoni że wielkość naszej armii trzyma się w standardach europejskich.Bogatsza Hiszpania ma armie tego samego rozmiaru co Polska. Idac w kierunku armii technologicznie zaawansowanej nie ma sensu utrzymywać wielkiej liczebności. No chyba że chcecie armie ala Korea Północna - wielka liczebność armii z poboru a sprzęt sprzed 40 lat.Mistrzostwo pod tym względem ma Kuba - T34 (tak, tak dokładnie takie same jak Rudy102) są dalej w armii – zaklasyfikowane jako broń przeciwdesantowa.

2) „Polska armia to same złomy”, „Mamy gówno a nie sprzęt” itd itp
Fakty: Powoli wymieniamy sprzęt ery sowieckiej na porządny współczesny sprzęt. Oczywiście zajmie to kupę czasu i nie zawsze jest to proces zakończony sukcesem (np. Korweta Gawron) alę się dzieje w miarę naszych możliwości finansowych. Polska zbrojeniówka radzi sobie nieźle z naciskiem na coraz lepiej.
Wystarczy wymienić:
armato haubica AHS Krab,


artyleria rakietowa WR-40 Langusta,


system przeciwlotniczy POPRAD,


rakiety Grom,


projekt Tytan.

I to wszystko produkcja i projekt Polski.
A
to czego sami nie możemy na chwilę obecna zrobić dobrze to kupujemy: rakiety przeciw okrętowe NSM, śmigłowce bojowe,rakiety SPIKE itd.
Osobny akapit poświecę zakupowi F16 przez polska armie. Tutaj jest wiele głosów że kupiliśmy stare gówno, że amerykański szrot itd. Jeżeli tak mówicie to jesteście debile... F16 to sprawdzony w boju sprzęt: obydwie wojny w zatoce, Libia, Afganistan itd Mamy jedna z nowszych wersji która będzie dawać rade przez kupę lat. Co mogliśmy kupić innego ? Grippena? Samolot nigdy nie sprawdzony w boju.... Francuskie Mirage.. które nie maja najlepszej opinii...
Jedyna opcja sensowna był Eurofighter ale tutaj niesprawdzenie tej konstrukcji oraz cena był problemem.
Oczywiście można było zamówić F35 ale.... nie stać nas.
F16 nie są najlepszym sprzętem, najnowocześniejszym itd ale to był jedyny sensowny wybór w naszym zasięgu cenowym. Jak będziemy bogaci jak Niemcy to wtedy możemy sobie kupić i 200 F-35.
Idac klasykiem – „Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma”

3)”Białoruś by nas podbiła w ciagu tygodnia” - Osobiście mój murowany kandydat do Debilizmu roku w kategorii „Napisze to co inni – ni chuja się nie znam, ale brzmi fajnie”

Tylko pytanie czym miała by nas podbić? My mamy więcej policjantów niż Białorus aktywnego presonelu wojskowego. 30 Migami 29? Pytanie ile z nich na chodzie. Czołgów i BWP trochę niby maja w lini,ale ile sprawnych? Ale wszystko co maja na stanie to sprzet sowiecki. Jeżeli prównamy Leoparda2 A4/A5 jakie mamy albo PT91 Twardy z białoruskimi T72 to przegrywaja na kazdym polu. To samo z BWP-2 vs Rosomak. Co więcej my mamy dużo sprzętu przeciw pancernego – rakiety Spike(czwarta generacja pocisków ppanc) w ilości 2700 sztuk. Czyli na każdy białoruski pojazd opancerzony przypada po naszym czołgu, rosomaku/bwp-1 i kilka rakiet ppanc – spike, konkurs etc.
Co więcej jeżeli zanurzymy się w ten debilny scenariusz – to przy ataku zawsze musisz mieć przewagę ilościowa,jakościowa oraz przewagę w powietrzu. Białoruś nie spełnia żadnego z tych wymagań.

4) „Polska nie jest w stanie wyprodukować bomby nuklearnej”
I tutaj będzie kilka wielkich zaskoczeń.
Wiecie że jesteśmy sygnatariuszem paktu o nierozprzestrzenianiu broni atomowej? Oto powody:
- mamy/mieliśmy reaktory atomowe ! nie produkują one prądu ale mamy/mieliśmy wiele działających reaktorów atomowych np Maria, Ewa
-wiemy jak zbudować głowicę atomowa (dzisiaj to już można w internecie znaleźć)
- mamy materiału na 10-20 głowic
-w 2010 USA próbowały nas pozbyć tego materiału ale Tusk (dobrze zagrał) powiedział że nie odda czegoś co jest tylko na papierze
-już w latach 70 podejmowaliśmy potajemnie przed ZSRR zbudować własna głowice
Pytanie jest następujące – po co mieli byśmy ja zbudować. W naszej sytuacji geopolitycznej stworzyło by to więcej problemów niż korzyści. Pomijam ile umów byśmy złamali i jak świat by zareagował.
5)”Pojechali najemnicy do Afganistanu” itd
Powinniśmy się cieszyć że nasi byli w Iraku i w Afganistanie. Pomijam powody geo polityczne. Patrzac pragmatycznie – przez Irak i Afganistan przewinęło się kilkanaście tysięcy naszych żołnierzy. Sa to ludzie zaprawieni w boju, którzy nie uciekną na pierwszy wystrzał. Przetestowaliśmy sprzęt, ludzi procedury itd. Tacy żołnierze i ich doświadczenie jest bezcenne dla Polskiej armii.

Wiec Panie i Panowie – trochę szacunku dla Polskiego Żołnierza i dla naszej armii. Bądźmy dumni z naszych wojaków i traktujmy ich z taka godnością jak np w USA.
A dla tych co chcieli by likwidować wojsko bo za dużo kosztuje mam stara Rzymska maksymę
„Si vis pacem para bellum” - "Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny"
Zdrówko za nasza armie - i żeby nigdy nie było potrzeby jej użycia w kraju.

Nie było - materiał własny.
Zgłoś
Avatar
Maze 2014-02-28, 12:43
A teraz napiszcie jeszcze ile pieniędzy z naszej kieszeni idzie na wojsko
Zgłoś
Avatar
Kovaxxo 2014-02-28, 13:08 2
Ale amunicja to na 2 dni wojny wystarczy co najwyżej.
Zgłoś
Avatar
Aquado 2014-02-28, 13:20
Jebie mi ten artykul propagandą....
Zgłoś
Avatar
krzycho109zgl 2014-02-28, 13:27
Ile pieniedzy z naszych kieszeni idzie na wojsko? Wole wspierac Polskie Wojsko niż dupe urzedasów.
Chciałbym się wypowiedzieć na temat zakupów F16, tak to było cwane zagranie, ale mało kto wie,ze przy zakupie F16 przez nasz rząd(wtedy Kaczyński) w umowach była notka o tym,ze GM- hamerykański producent opla,który fabryke ma w Gliwicach i nie tylko ma zwiększyć produkcję w Polskich fabrykach GM i tak też było. Co mnie zabolało? To, że przy światowej premierze astry kilka lat temu, ktora odbyła się właśnie w Polskich fabrykach, Tusk włożył sobie tą zasługe w kieszeń jak to Polska sie rozwija za jego rządów- krew mnie kurwa wtedy zalała.
pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
javier88 2014-02-28, 13:46 5
Kto był w wojsku wie,że oprócz kilku specjalistycznych jednostek,cała reszta stoi na poziomie ZSRR i sprzętem z tejże epoki dysponuje.... Zresztą,w razie W i tak szwaby z ruskimi wspólnie by nam skopali tyłki. A te kilka tysięcy NAPRAWDĘ wyszkolonych żołnierzy,których posiadamy na nic się zda. Już sobie wyobrażam jak stare trepiska z brzuchami zapierdalają starami na front z bandą młodzików z kałachami na pace hehe.
A co do strzelania z kałacha... Byłem 3 w Kuj-Pom Okręgu Wojskowym i drugi w jednostce w zawodach KBKS(?). Do dzisiaj mam oko. Ale miałem dobrego kałasza,którego żaden idiota nie przegiął w kaloryferze na koniec zetki...

A co do samego artykułu... Trochę zalatuje propagandą. Albo chłop to jakiś zapalony trep,albo młodziak,który się pcha do woja bo myśli że jest tam jak na filmach.
Zgłoś
Avatar
KHOT 2014-02-28, 13:57
Problemem polskiej armii są przede wszystkim ludzie. Mam kilku wojaków za sąsiadów i dwóch po służbie nie myśli o niczym innym niż zioło, nie przesadzając lecą tego kilogramy, a reszta to gimbusy dla których największą rozrywką jest się napierdolić kiedy to tylko możliwe. Normalny jest aż jeden, co daje fantastyczny wynik i obraz przeciętnego wojaka.
Zgłoś
Avatar
jac_12 2014-02-28, 15:00
Dobrze napisane. W wojsku polskim jest bardzo dużo specjalistów, co roku przybywa nam spora ilość oficerów, którzy są przydzielani do różnych jednostek na terenie całego kraju, a następnie sprawdzani na misjach pokojowych/stabilizacyjnych.
Mam rodzinę w wojsku i możecie mi wierzyć lub nie, ale polskie wojsko jest gotowe na odpieranie ataku lądowego i powietrznego na każdej granicy. Wszystko jest rozplanowane, każda możliwa inwazja w każdym punkcie granicy. Nie mówię, że możemy spać spokojnie, bo nasze wojsko jest nieśmiertelne, ale jest bardzo dobrze wyszkolone, a 1 żołnierz wyszkolony daje nam większe możliwości niż 10 niewyszkolonych.
Zgłoś
Avatar
pain.exe 2014-02-28, 15:35 2
jac_12 i inni entuzjaści - nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz oficerowie hahahaha każdy kto służy lub służył wie co się teraz dzieje w wojsku, ile ludzi tak naprawdę się na czymkolwiek zna i nie jest to nawet procent całości a raczej promil, jaki sprzęt mamy koledzy wyżej już wymienili - BWP 1 z lat 60 i BRDMy 2 także lata 60-80, ewentualnie po modernizacji, kiedy dalej są tym samym złomem ... Zaraz jakaś gimbaza zarzuci mi ze się nie znam i w ogóle, ale co wy możecie o tym wiedzieć - po zetce wiele rzeczy się zmienilo, na gorsze przeważnie. Jest sporo szwejów którzy są naprawdę OK i są zapaleńcami, ale nie da się rozwinąć skrzydeł pod betonowymi dowodcami, niedouczonymi ćwokami. System jest chujowy, wojska wcale nie ma 120 tysięcy i pewnie jak tak dalej będą reformować to nigdy nie będzie - w większości jednostek brakuje tak naprawdę sily roboczej czyli szeregowych, ale nic dziwnego nikt nie lubi być ruchany w dupe po 12 latach służby do cywila ( bajki o szkołach podoficerskich możecie sobie wsadzić, wystarczy popatrzeć kto sie dostaje i jak wygląda oraz jak zalicza WF). Moze i trochę pesymistycznie, ale ten kraj potrzebuje gruntownych zmian. Nie będę sie onanizował przy zdjęciach rosomakow, f16 langusty czy beryla typu C, bo wiem jak jest. Nie chodzi tu żeby hejtować wszystko i wszystkich ale też nie można powiedzieć że jest super jak to sie nam codziennie wmawia.
Zgłoś
Avatar
SztywnyDrąg 2014-02-28, 15:52 1
Noo nareszcie jakiś sensowny temat. Z tą bombą atomową ciekawe... tylko czym byśmy ją przenosili? Trzeba by mieć u ruskich siatkę agentów.

Nie poruszyłeś kilku(set) kwestii takich jak np.:
F-16 MOGĄ lądować na autostradach. Więcej nawet, mogą lądować na zapiaszczonych, zasranych i oszczanych autostradach.
Niedowiarki niech poszukają sobie zdjęć jak izraelskie eFy startują i lądują właśnie na DOL/Auto.
F-16 nie psują się co chwila jak nagłośniły to media. Po prostu każda drobniutka usterka musi być odnotowana. Pisząc drobniutka mam na myśli naprawdę prozaiczne rzeczy.

I wiele, wiele innych mitów o rosomakach/efach/leopardach/berylach - to jest solidny materiał na następny temat.

P.S: Jaki interes mają Szwaby żeby nas atakować do spółki z Rosją? Jak narazie możemy mówić tylko o ekspansji UE, jeszcze się nie rozpada. I w trakcie tego półwiecza stosunki RP z RFN mogą zmienić się tylko nieznacznie. Niektórzy zażywają srogich piguł.
Zgłoś
Avatar
k................s 2014-02-28, 16:37
Wow. Mamy 120 tys wojakow jakis jeden pseudo czolg 2 samochody i 2 rakiety. no i tam kilka f 16 ktore hamerykanom tylko przeszkadzaly. napewno wygramy kiedy to niemcom znowu zacznie odwalac i drugi himler sie urodzi. glupia ukraina by nam dupy nakopala jak by zrobili taki burdel jak pod majdanem
Zgłoś
Avatar
bx_bx 2014-02-28, 16:47
Za niedługo będziemy mogli się przekonać co znaczy polska armia jak rosja pojedzie na ukrainę to może również odwiedzić Polskę
Zgłoś
Avatar
Mieczyk_ 2014-02-28, 16:57 3
Artykuł całkiem ok, choć są pewne nieścisłości.
Oczywiście nie ma sensu porównywać naszej armii do armii najbogatszych krajów. Możemy porównywać ją do armii krajów o podobnej liczbie ludności.

Wspominasz o sprzęcie jakim jest AHS Krab 155 mm. Bardzo dobra armatohałbica, tylko zauważ, ile takich pojazdów (czynnych) jest w Polskiej armii? Odpowiem: 8. W roku 2012 (12 lat po prototypie) Polska zamówiła 24 jednostki (nie wiem, czy już weszły do służby). Była możliwość sprzedania Kraba do Indii, niestety przedstawione dla nich prototypy (zamiast prezentować się "mobilnie" na poligonie - co było w planach) stały w ilości 3 egzemplarzy, nie wiadomo w sumie czy sprawnych. O rozwinięciu możliwości eksportu/sprzedania licencji (bardziej prawdopodobne) brak danych. Podobnie jest z zachwalaną (słusznie z resztą) platformą bojową Andres. Tylko co dalej? Żadnych ofert kupna/sprzedaży nie ma. Projekt leży i czeka, aż znajdą się pieniądze? bardzo możliwe, choć smutne. O PL-01 concept nie będę się wypowiadał - bo to w sumie tylko prototyp. To tylko 2 przykłady z ostatnich lat. Wszelka pozostała broń, zaprojektowana i skonstruowana przez Polaków pokazuje, jak ogromny potencjał mamy, jednak wciąż musimy czekać na środki by projekty wdrażać, niestety.
Co do Langusty, z tego co mi wiadomo, zamiana BM-21 Grad na WR-40 idzie zgodnie z planami, więc tutaj jest dobrze.
Odnośnie kupna w najbliższym czasie śmigłowców, wg mnie powinny to być śmigłowce specjalistyczne, przystosowane do spełniania poszczególnych zadań, kupno np. 2 typów śmigłowców, przeznaczonych dla poszczególnych wojsk/zadań, nie będę wdawał się w szczegóły, choć oferowany s70i black hawk to "najsłabsza" wersja tego śmigłowca, a francuski EC 725 Caracal ma małe szanse na produkcję w Polsce. Ale co ja się tam znam (trochę off-top, sorki )

epmlspotters.pl/lista-produkcyjna-s-70i-black-hawk

Co do bomby atomowej - prace nad nią były na WAT, polecam o tym poczytać.
Nie wiem na ile prawdziwe są informacje, co do tego, że ówczesny komendant-rektor uczelni został zabity przez KGB, ponieważ nie zezwalał na ujawnianie wyników prac nad bombą Związkowi Radzieckiemu.

Problemem Polskiej armii są starej daty generałowie/oficerowie i władza. Wciąż promowani są generałowie i oficerowie Ci, którzy potrafią się przyporządkować i przypodobać osobom postawionym wyżej od nich i są im całkowicie posłuszni, a nie Ci ambitni, wykształceni i wyszkoleni, którzy chcą racjonalnych zmian na lepsze, nieskażeni znajomościami i układami. I to jest główny problem armii, którego podłoże leży oczywiście we władzach.

Dam piwko za Twoje wypociny
Zgłoś
Avatar
Corporal_Grue 2014-02-28, 19:55
Masz piwko od weterana poszkodowanego III i XII zmiany PKW Afg Pozdro!

Cytat:

Problemem Polskiej armii są starej daty generałowie/oficerowie i władza. Wciąż promowani są generałowie i oficerowie Ci, którzy potrafią się przyporządkować i przypodobać osobom postawionym wyżej od nich i są im całkowicie posłuszni, a nie Ci ambitni, wykształceni i wyszkoleni, którzy chcą racjonalnych zmian na lepsze, nieskażeni znajomościami i układami. I to jest główny problem armii, którego podłoże leży oczywiście we władzach.



Ty Też masz piwko, sama prawda.
Zgłoś
Avatar
mevar1111 2014-02-28, 20:22
Pozdro ze świętoszowskiego poligonu
Zgłoś
Avatar
GhostRider32 2014-02-28, 21:10
W razie wojny spierdalam z rodziną do Szwecji swoją łajbą Nie mam zamiaru ginąć za jakieś bzdurne idee.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie