Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Forum Szukaj Ranking
Wesprzyj nas Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: 40 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:00
🔥 Impreza firmowa - teraz popularne
Głusi
p................r • 2014-02-19, 0:56
W jakim języku myśli osoba która jest głucha od urodzenia ??

czekamy na ekspertów
Zgłoś

Zrzutka na serwery i rozwój serwisu

Witaj użytkowniku sadistic.pl,

Od czasu naszej pierwszej zrzutki minęło już ponad 7 miesięcy i środki, które na niej pozyskaliśmy wykorzystaliśmy na wymianę i utrzymanie serwerów. Niestety sytaucja związana z niewystarczającą ilością reklam do pokrycia kosztów działania serwisu nie uległa poprawie i w tej chwili możemy się utrzymać przy życiu wyłącznie z wpłat użytkowników.

Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).

Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
 już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Avatar
Templariusz Mariusz 2014-02-19, 18:41
W srakim kurwa. W kosmicznym.
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2014-02-19, 18:45
a chuj mnie obchodzi co kto sobie myśli, na dodatek głuchy
Zgłoś
Avatar
p................r 2014-02-19, 18:46
Up Trinki idz stąd
Zgłoś
Avatar
Sylarr 2014-02-19, 18:55 2
PatrolZG napisał/a:

język migowy jest międzynarodowym


Jest jeden międzynarodowy język migowy nazywa się GESTUNO, ale tak to każdy kraj ma swój język migowy.

zagiel1111 napisał/a:

Pewnie myśli w języku ojczystym(ewentualnie obcym też) - pisanym.


I tu właśnie pojawia się pytanie: skąd oni mają wiedzieć jak brzmią literki? Dla nich do jedynie znak, obraz.

I tak jak ktoś wcześniej napisał. Myślą zapewne obrazami, scenami, które widzą. Pewnie nie są wstanie wyobrazić sobie co to znaczy dźwięk.
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2014-02-19, 18:55
W tym samym, w którym mówi i czyta
Zgłoś
Avatar
meier 2014-02-19, 18:58
lepszym pytaniem jest to o czym śni osoba niewidoma od urodzenia. Czytalem kiedyś o takim eksperymencie gdzie niewidomi i ludzie widzący mieli zakryte oczy i musieli narysować te same kształty, obrazy itd. Wynikiem było to że niewidomi narysowali dokładniejsze odwzorowanie rzeczywistości z wiekszą liczba szczegółów niż ludzie widzący.
Zgłoś
Avatar
Thunderdome 2014-02-19, 19:00
W jezyku Braila idioto!
Zgłoś
Avatar
takapl 2014-02-19, 19:16
Język migowy różni się również w zależności od regionu Polski.
Zgłoś
Avatar
Overmax 2014-02-19, 19:30
Głucha osoba myśli w takim w jakim ją nauczą czytać (na podstawie obrazków itp) , to chyba logiczne .. Ciężej będzie z głuchoniemymi
Zgłoś
Avatar
Momonti 2014-02-19, 19:36 1
W książce "Lód" Dukaja była poruszona kwestia języka pierwszego i drugiego rodzaju. Drugi rodzaj to ten między ludźmi - Polski, ruski, szwabski. Język pierwszego rodzaju to ten dialog wewnątrz nas nie zawsze dający się przełożyć na język drugiego rodzaju. Coś w tym jest i obstawiam na opcję języka własnego wewnętrznego. Ot w chuj ekspercka analiza.
Zgłoś
Avatar
popek11111 2014-02-19, 19:37
głuchy myśli tylko w jednym języku, oto te słowa: ...ekspert oczyta
Zgłoś
Avatar
sono 2014-02-19, 19:44 4
Ciekawe pytanie, mam swoją opinię na ten temat, ale po kolei.

"To myślenie w języku" to tak zwana pętla fonologiczna albo artykulacyjna. Przyjmuje postać języka mówionego, ponieważ to najefektywniejszy sposób korzystania z praw logiki i opisywania zjawisk abstrakcyjnych i symbolicznych. Na pewno zauważyliście kiedyś, że niektóre małe dzieci, gdy są czymś mocno zajęte, to rozmawiają same ze sobą - to jest zjawisko kształcenia się i internalizowania pętli fonologicznej. W rzeczywistości składają się na nią także odwołania do obrazów z poprzednich doświadczeń dziecka, kiedy na przykład obserwowało innych lub jakieś zdarzenie, przypominanie sobie różnych związanych z tym doświadczeń zmysłowych (dotyk, węch, smak), oraz przeważnie komunikat głosowy pochodzący od innych lub ułożony przez dziecko w toku nauki i ćwiczenia mowy. Gdy dziecko nauczy się czytać na głos, dochodzi do tego zamiana różnych rodzajów komunikatów.

To, że "myślimy w języku" nie oznacza, że cokolwiek rozumiemy. Język sam w sobie jest czymś symbolicznym, dlatego musi mieć jakieś znaczenie, musi się odnosić do czegoś, co rozumiemy, żeby miał jakikolwiek sens. Dziecko może więc z powrotem przekształcić ten głos i jego znaczenie na coś, co już zna, czyli przeważnie wcześniejsze doświadczenie lub wyobrażenie sobie czegoś na podstawie sumy różnych doświadczeń o jakimś wspólnym mianowniku.

Przykład - "młotek jadący na łososiowym rowerze pachnącym pomarańczami" - pewnie większość z was musiała sobie wyobrazić każdy z tych elementów wyobrazić lub przypomnieć osobno i dopiero poskładać, bo nigdy czegoś takiego nie widzieliście. "Kwas acetylosalicylowy" - możecie nie wiedzieć co to, dopóki nie odwołacie się do bardziej popularnej nazwy - aspiryna. W drugą stronę - możecie zmusić się do nieużywania wewnętrznej artykulacji, a często przecież wcale jej nie używacie, bo nie zawsze jest taka potrzeba (gdy np. efektywniej i szybciej jest nie artykułować myśli, tylko korzystać z wyuczonych reakcji lub od razu odnieść się do wyobrażeń lub krótkotrwałej pamięci sensorycznej - kiedy czekacie na zielone światło na skrzyżowaniu).

U głuchoniemych - tak mniemam, bo głuchy nie jestem - pętla fonologiczna, w której zwykle artykułujemy nasze myśli, by nadać im jasne znaczenie jako taka nie występuje, a jej miejsce zajmuje własny, wypracowany przez głuchoniemą osobę "język" składający się z innych rodzajów komunikatów - zwłaszcza dotykowych i wzrokowych oraz emocji. Naturalne jest dążenie do efektywności, zatem podstawą pewnie będzie pewnie język migowy i wszelakie symbole. Myślę, że zamiast werbalizować myśli, taka osoba "widzi" je w postaci np. migów lub symboli, ekspresji emocji, wyobraża sobie, czuje i odwołuje się bezpośrednio do doświadczeń lub ich znaczeń.
Zgłoś
Avatar
Dudos3 2014-02-19, 19:47
Zapewne w takim w jakim czyta
Zgłoś
Avatar
jesc 2014-02-19, 19:51
Tutaj baba, która w wieku 2 lat wskutek choroby straciła wzrok i słuch, a później ukończyła college.

http:// www. biography. com/people/helen-keller-9361967

tutaj jak mówi

http:// www. wimp. com/helenkeller/
Zgłoś
Avatar
CzaryMaryy 2014-02-19, 20:06
Wyobraża sobie przedmioty, odczucia zdarzenia. Jeśli potrafi czytać to jakiś język pewnie zna. Mają też język migowy.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie  
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 16 lub 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów
Funkcja pobierania filmów jest dostępna w opcji Premium
Usługa Premium wspiera nasz serwis oraz daje dodatkowe benefity m.in.:
- całkowite wyłączenie reklam
- możliwość pobierania filmów z poziomu odtwarzacza
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika
... i wiele innnych!
Zostań użytkownikiem Premium już od 4,17 PLN miesięcznie* * przy zakupie konta Premium na rok. 6,50 PLN przy zakupie na jeden miesiąc.
* wymaga posiadania zarejestrowanego konta w serwisie
 Nie dziękuję, może innym razem