18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 59 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Avatar
castagir 2018-11-13, 17:05 6
Fajny trik. Chociaż trochę szkoda, że mu to jajko nie rozbiło się na czole.
Zgłoś
Avatar
arekkomp 2018-11-14, 7:47
aaa, więc to tak się gotuje na parze.
Zgłoś
Avatar
Azzazel 2018-11-14, 12:15 1
Hmmm. Ale po co? Z punktu czysto praktycznego - po co tak gotować jajka? Jaki efekt się wtedy uzyskuje? (pyta kucharz amator)
Zgłoś
Avatar
Kominek1993 2018-11-14, 16:21 2
@up - żaden. To tak samo, jak te popisy przy podrzucaniu jedzenia, czy takim krojeniu na płycie, jak łapka z parkinsonem, szybko, efektownie, dla podniety gawiedzi. W żaden sposób nie wpływa to na jedzenie, ani pozytywnie, ani negatywnie. Ot, niektórzy lubią zapłacić dodatkowo parę stówek po to, żeby poza jedzeniem zobaczyć teatrzyk w rodzaju one man show w wykonaniu kucharza
Zgłoś
Avatar
piotrekt1976 2018-11-15, 10:55 1
@Kominek1993 Tak nie do konca z tą " płyta" - Gotowanie za pomoca gorącej plyty tzw teppanyaki to dosc konkretna sztuka a samo jedzenie smakuje inaczej jak np z patelni. Czemu ? z prozaicznego powodu na patelni nie jestes w stanie osiagac tak wysokich temperatur jak na goracej płycie. kazdy dobry japonski grill ma kilka sfer i w zaleznosci od miejsca masz inna temperature a to bezposrednio ws=plywa na smak jedzenia. Dla przyklau powiem Ci ze glowna czesc grillowa moze osiagnac temperature nawet +500C co jest nie do uzyskania za pomoca zwyklej kuchni. Realnie wiec oprocz show placisz tez te kilka stowke wiecej za to ze kucharz dokladnie wie co robi i czemu to robi + aby naprawde dobrze smakowalo to produkty musza byc przynajmniej dobrej jakosci miedzy innymi z tego wzgledu ze to jest gotowanie na " zywo" wiec kazdy uczestnik dokladnie widzi co jest uzywane w procesie. ps. W kwestii tego czy wolno czy szybko kroisz i malo tego w zaleznosci jakim nozem i w ktora strone ktoisz to produkt taki jaknp. mieso moze zupelnie inaczej smakowac, zrobic sie np łykowaty lub smakowac bardzo dobrze. Zle traktowanie produktu odplaca ci sie gownianym smakiem...
Zgłoś
Avatar
Kominek1993 2018-11-15, 11:55
@up - nie, nie zrozumieliśmy się. Pełna zgoda, że to inny smak, ale mówię o popisówce przy przyrządzaniu. Podrzucanie, klepanie bez sensu w to jedzenie i tak dalej. Ja rozumiem, performance, ale no do mnie to nie przemawia. Być może i jestem zwykłą cebulą, która nie docenia sztuki, ale zdecydowanie bardziej wolę z szacunkiem dla produktów przygotować posiłek bez zbędnego one man show, niż podrzucać tym gównem na prawo i lewo, zalewając cały świat kropelkami oleju i innych płynów

P.S. Co do przygotowywania posiłków na płycie - uwielbiam i gdy tylko mam możliwość - robię to! Niepowtarzalny smak, którego żadna patelnia nie odda.
Zgłoś