18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Gronostaj to taki mały morderca, a rozmiar rekompensuje energią która w nim wprost buzuje..

Najmniejszy łasicowaty występujący na terenie naszego kraju, gatunek rzadki i ginący.. kiedyś bardzo popularny, obecnie pod ścisłą ochroną.
Jak by ktoś chciał przeczytać coś o tym zwierzu to proszę bardzo: http://gronostaj.zwierzeta.ekologia.pl/

Mieszkając 3 miesiące na wsi, miałem okazję oglądać prawie codziennie rodzinę gronostai. prawdziwe killery, poruszające się z zawrotnymi prędkościami. Jak pojawiały się na polanie przed domem to wszędzie ich było pełno..

polowanie pościgowe:


polowanie z przedstawieniem:


a na zimę zmieniają futro na białe (cieplejsze)



Ciekawostka

Gronostaje były uważane przez naszych przodków jako zwierzęta przynoszące szczęście. Zwierzęta te były dość licznie trzymane i hodowane na zamkach w Europie. Dużo lepiej niż koty, radziły sobie jako udomowione zwierzęta do tępienia gryzoni.. wręcz czyściły budynki do zera ze szkodników które roznoszą groźne choroby! Często wizerunek gronostaja pojawia się w szlacheckich i królewskich herbarzach. Doszukałem się nawet informacji że w zamierzchłych czasach, zwierzęta te były chronione dekretami królewskimi przed zabijaniem.

..
Zgłoś
Avatar
zylasty 2013-05-27, 20:27
Nie spodziewałem się że to takie skurwysyny z tych łasic
Zgłoś
Avatar
Atrax 2013-05-27, 20:46
Tak dla jasności )

gronostaj Mustela erminea
łasica Mustela nivalis

gronostaj jest większy - 18-32 cm, łasica 17-23 cm
długość ogona - gronostaj 9-14 cm, łasica 3-6,5 cm
waga - gronostaj 150-300g, łasica 40-170g

charakterystyczna cecha gronostaja - czarny czubek ogona, po którym można zimą i latem rozpoznać go i odróżnić od mniejszej od niego łasicy, która to nigdy nie ma czarnego czubka ogona
Zgłoś
Avatar
AnteTheOne 2013-05-27, 21:18
to tak Polska fretka zajebisty zwierz, browar dla Ciebie !
Zgłoś
Avatar
Tocha1991 2013-05-27, 21:22
Zajebisty zwierzaczek taki gronostaj, nie dość że szczury i myszy wpierdala to i nawet zabawnie je morduje.
Zgłoś
Avatar
CYPRIAN 2013-05-27, 21:56
nawet szczur wyrucha królika a co dopiero taka fretka, widać inne zwierzeta lubja dymać króliki
Zgłoś
Avatar
PLpunk 2013-05-27, 22:09
Zajebał zająca ... jestem pod wrażeniem. Cwane bydle.
Zgłoś
Avatar
minetek 2013-05-27, 22:18
no dobra a co on ten gronostaj temu jemu królikowi na tym pierwszym filmiki zrobił? spodziewałem się że mu gdzieś do gardła się będzie sadził a on mu jakoś że kark i kręgosłup nadgryzł?
stwierdzam że króliki są pojebane
Zgłoś
Avatar
Majorus 2013-05-27, 22:37
Zgłoś
Avatar
Purgen 2013-05-27, 22:58 1
Mam takiego jednego na kominku. Zimą ubity to i jest bielutki z czarną kitką. Dostał te zaszczytne miejsce bo kiedyś ojebał pół kurnika niosek...
Zgłoś
Avatar
nagan47 2013-05-27, 23:15
Zgłoś
Avatar
wielkiwu 2013-05-27, 23:17
Ciekawostka!

Czy wiesz, że popularna, mylnie nazywana "Dama z łasiczką" Leonardo da Vinci, to tak naprawdę "Dama z gronostajem"?
Zgłoś
Avatar
kinko 2013-05-28, 0:32 1
ale te króliki to pizdy są
Zgłoś
Avatar
Aenyv 2013-05-28, 4:38
wielkiwu napisał/a:

Ciekawostka!

Czy wiesz, że popularna, mylnie nazywana "Dama z łasiczką" Leonardo da Vinci, to tak naprawdę "Dama z gronostajem"?



Dosyć częsty błąd. W dodatku chyba te opisywane gronostaje to chyba bardziej łasice, ale pewna nie jestem, a z ludźmi z BBC tez się kłócić nie będę, dlatego może lepiej mówić, że łasicowate A zwierzaczki super, sama mam zamiar kupić fretkę o ile będę mieć dom jednorodzinny, bo trzymanie tego w mieszkaniu to pewna tortura.
Zgłoś
Avatar
kamik306 2013-05-28, 16:03
haha nie spodziewałem się, że to zająca może zarżnąć bez większych problemów, fajny zwierzuch

mój kot kiedyś mi zostawił na schodach, ale raczej łasicę, bo nie miała czarnego czubka ogona
Zgłoś