18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Gronostaj to taki mały morderca, a rozmiar rekompensuje energią która w nim wprost buzuje..

Najmniejszy łasicowaty występujący na terenie naszego kraju, gatunek rzadki i ginący.. kiedyś bardzo popularny, obecnie pod ścisłą ochroną.
Jak by ktoś chciał przeczytać coś o tym zwierzu to proszę bardzo: http://gronostaj.zwierzeta.ekologia.pl/

Mieszkając 3 miesiące na wsi, miałem okazję oglądać prawie codziennie rodzinę gronostai. prawdziwe killery, poruszające się z zawrotnymi prędkościami. Jak pojawiały się na polanie przed domem to wszędzie ich było pełno..

polowanie pościgowe:


polowanie z przedstawieniem:


a na zimę zmieniają futro na białe (cieplejsze)



Ciekawostka

Gronostaje były uważane przez naszych przodków jako zwierzęta przynoszące szczęście. Zwierzęta te były dość licznie trzymane i hodowane na zamkach w Europie. Dużo lepiej niż koty, radziły sobie jako udomowione zwierzęta do tępienia gryzoni.. wręcz czyściły budynki do zera ze szkodników które roznoszą groźne choroby! Często wizerunek gronostaja pojawia się w szlacheckich i królewskich herbarzach. Doszukałem się nawet informacji że w zamierzchłych czasach, zwierzęta te były chronione dekretami królewskimi przed zabijaniem.

..
Zgłoś
Avatar
GrzesMk4 2013-05-27, 15:13 2
heh widziałem to kiedyś na działce, sporo tuneli miał skubaniec. Fajnie wiedziec że to gronostaj
Zgłoś
Avatar
gruchens 2013-05-27, 15:19
Piękne skurwysyny!
W ogóle łasicowate są pojebane i pełne energii. W tym też fretki, które niektórzy hodują... i, o ile właściciel sam nie ma ADHD, są max po miesiącu przerażeni i przytłoczeni ich nadmiarem energii
Zgłoś
Avatar
Szczam_na_Zakrystii 2013-05-27, 15:43 1
E tam niby taki morderca a pewnej "damie" szyi nie podgryzł :/
Zgłoś
Avatar
TIwyrywaDRZWI 2013-05-27, 15:58 2
zawsze myślałem, że gronostaj to roślina. dzięki za uświadomienie
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-05-27, 16:11 12
Natura jest fascynująca! Szkoda że musimy ją zniszczyć...
Zgłoś
Avatar
Cokroktosmok 2013-05-27, 16:40
Ale te króliki to skurwiele... Nie pomogą koledze...
Zgłoś
Avatar
gruchens 2013-05-27, 16:50 5
Jak widzą że leży inny królik leży i kona, to pewnie tylko myślą czy wypada jeszcze ruchać. Rozmnaża się to jak pojebane.

edit:
Nie chcę się czepiać, bo to zajebista wrzuta, ale tagi są błędne. W filmikach są króliki a nie zające.
krótki poradnik jak się je rozróżnia:
miniaturkabeztajemnic.com/krolikvszajac.html
pzdr
Zgłoś
Avatar
fine666 2013-05-27, 17:51 1
Piękny zwierz.
Zgłoś
Avatar
Dalione 2013-05-27, 19:38 9
Kurwa, nie sądziłem że takie gówno królika ujebie.
Zgłoś
Avatar
skrimek 2013-05-27, 19:40
- Co porabiasz?
- Aaa oglądam film o gronostajach na sadolu
Zgłoś
Avatar
zuzahofner 2013-05-27, 19:46
niezłe poyeby z tych gronotaji
Zgłoś
Avatar
jabolowy-jazzman 2013-05-27, 19:52 3
rewelacyjne. na drugim filmiku ta technika polowania z odwróceniem uwagi to istne mistrzostwo świata. relatywnie niedużo zwierząt o takich rozmiarach potrafi tak skutecznie polować, wliczając w to łowy na większe i (chyba) cięższe zające. Dobry materiał. Piwo. A dla gronostaja szacun
Zgłoś
Avatar
Lord Gutek 2013-05-27, 20:03 3
Masz piwko ode mnie, wciąż pamiętam, jak te skurwesyny zajebały mi brata
Zgłoś
Avatar
Rydzmarciniasty 2013-05-27, 20:13 2
Za gronostaje zawsze piwko
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie