18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Hameryka
j4bolbp • 2013-10-27, 14:29

Sadole.
Pamiętajcie o swoich bliskich na cmentarzach. I pilnujcie się aby za rok na Wszystkich Świętych nie zapalano Wam lampek
Zgłoś
Avatar
wernetto 2013-10-27, 21:43
Everizon napisał/a:


No brawo, brawo światowcu nie widzisz w jaki nadęty bufoniasty sposób piszesz, co nie ?
Mamy do ciebie prośbę. Ja i 90% sadoli. Jak piszesz do nas to zdejm najpierw warę z nosa. Dolną.



Dobrze radykalny ateisto, skasuj już konto bo dalej nie potrafisz się przyznać do błędu, a tacy ludzie są najgorsi w dzisiejszych czasach.

Nie jestem "bufoniasty" BTW, tylko pewny siebie
Zgłoś
Avatar
Everizon 2013-10-27, 21:49
@up
Tak. Specjalnie dla ciebie, na twoje nieszczęście nie skasuję konta.
I do chuja do jakiego błędu ??? Masz halucynacje jekieś ? takie sytuacje ?
zaczynam mieć wrażenie że sobie do wieku w profilu tak z 10 lat dodałeś sobie... a jak nie to tym gorzej zauważ...
Zgłoś
Avatar
Enkipata 2013-10-27, 21:54
@Rufuz

Przecież wg tego tropu to chrześcijaństwo powinno być pogańską religią. Wierzenia, wierzeniami, ale hołd przodkom się należy i jest to praktykowane w prawie każdej religii. Idąc tym tropem dalej jest to święto wymyślone przez ludzi a nie bogów i tu pojawia się pewne stwierdzenie "Bóstw tak naprawdę nie ma". Boga sobie wymyślono by ludzie mieli jakiegoś straszaka przed łamaniem praw po czym przerobili to na swoją modłę. Buddyzm to system filozoficzny gdyż Budda był człowiekiem, który głosił swoje prawa i teorie, ale wyznawcy uznali go za boga. Reszta religii jest jaka jest i co tu dużo mówić, ludzie sami sobie wyobrazili to wszystko z jakichś powodów i nie zmieni się tego. Moja dziewczyna jest katoliczką a ja niewierzącym i jakoś nie mamy problemu by się dogadać, chociaż szanuję jej krzyż zawieszony w pokoju, bo jest to jej wiara i potrzebuje tego jako symbolu (choć moim zdaniem jest zbędny, by wyznawać wartości międzyludzkie dla których ta religia jest stworzona) ale znoszę to. Religia to system wartości jedne lepsze drugie gorsze ale należy gnoić tych którzy korzystają z niej dla własnych celów oraz ortodoksyjnych wyznawców. Tak tu należy wsadzić wielu ciapatych.
Zgłoś
Avatar
I2ufu5 2013-10-27, 21:56
natking napisał/a:

RufuZ, wytyka się błędy tego typu, ponieważ oznaczają one, że nie zgłębiłeś dobrze tematu i jesteś nieoczytany. Gdybyś był, nie robiłbyś tych błędów. W ten sposób wychodzi tylko na to, że "jarasz się" słowem, nie wiedząc nawet co ono oznacza. Wolałbyś być poganinem? A wiesz, że ich religii nie zrekonstruowano i że jest to na chwilę obecną niemożliwe? Jeśli wiesz (a nie wiesz), to w jaki sposób chcesz być kimś o kim nikt na świecie współcześnie nie ma zbyt dużego pojęcia? I tak, jestem ekspertem, mam prawo wypowiadać się o tych sprawach - faktycznie jestem uczonym. Znajdę też dla Ciebie określenie, które będzie być może pasować: religijność późnej nowoczesności społeczeństwa sieci.



Wiem sporo na temat poganów, wole używać stwierdzenia rodzimowierstwo słowiańskie/celtyckie niż poganizm.
I jak na wiarę która była przekazywana z ust do ust sporo mitów jednak przetrwało (i przekradło się do chrześcijaństwa). Tak wgl to obecna wiara w Polsce opiera się głównie na wierze rodzimej.

Ten przykład z murzynami jest chyba nie na miejscu bo przyczyny ich poziomu rozwoju są całkiem inne niż Ci się wydaje.

@up
Czy jak gdzieś napisałem że katolicyzm jest zły a pogaństwo to jedyne i prawdziwe??
Napisałem tylko że uważam że pogaństwo ma bardziej naturalne wartości, czci się nature (a bądźmy szczerzy, jest co czcić) zamiast wyimaginowanego kolesia który jest gdzieś w niebie i wszyscy się kochajmy bo on wszystkich kocha.

Szanuje każdą wiare (nawet tych pojebusów ze wschodu bliskiego o ile nie robią rozbojów i siedzą tam gdzie siedzieli od wieków) sam się z żadną nie utożsamiam, uważam że żadna z religia nie jest tą prawdziwą bo każda pochodzi od ludzi. Osobiście nie utożsamiam się z żadną (z ateistami też nie bo to w większości egocentrycy [chuje] ).
Jak to pewien mądry (uwaga ksiądz katolicki) mój przyjaciel powiedział: "Jesteś mądrzejszy niż ta cała zgraja bo cały czas poszukujesz"
Pozdrawiam wszystkich "szukających" i nie spinających się na innych ludzi.


P.S.
Wiem że większość tych piw z pierwszej strony dostałem od ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o czym mowa a piwo postawili dlatego ze pojechałem po katolach a słowo pogaństwo gdzieś usłyszeli i jest fajne. Smutno mi z tego powodu
Zgłoś
Avatar
Websterthe1 2013-10-27, 22:17
"No i ch*j tępaku, że zostaliśmy zmuszeni do przyjęcia chrześcijaństwa eony temu? Czy to k***a przeczy tezie, że wszyscy najwybitniejsi wynalazcy, naukowcy, ludzie którzy opracowali kartę praw człowieka, stworzyli trybunały praw człowieka i miliony innych przepisów i "cywilizowanych" praw, które pozwalają wam teraz zjeby lewakować, byli właśnie CHRZEŚCIJANAMI"
Aha czyli chrześcijaństwo to źródło lewactwa, racja zgadzam sie w 100%. Tarkowski jako gorliwy fan chrzescijanstwa powinienes sie chyba zapoznac co znaczy pojecie sadyzm i od czego pochodzi, jak sie juz dowiesz to moze przesiądziesz sie na fronde albo inny katolicki portal.
Zgłoś
Avatar
donRafael 2013-10-27, 22:56 1
Nie zesrajcie się już ze swoim przywiązaniem do tradycji i nie afiszujcie tak. Jak ktoś woli olać 1 listopada i umierać po halloween, to jego sprawa że jest takim skurwysynem, ale nie Wasza. Ja lubię się powydurniać w hamerykańskie święto, żeby potem nie umrzeć z nudów podczas Wszystkich Świętych, bo nie ukrywajmy, ale poza Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, to chyba wszystkie nasze święta to jebana martyrologia i smuta. Jak będę chciał odwiedzić czyiś grób, to mogę to zrobić też bez tego całego spędu pt. "Weź ten znicz ustaw tam, a te kwiaty lepiej tam... Ooo, zobacz, u iksińskiego nie ma nikogo w tym roku, pewnie wyjechali zagramanice"
Zgłoś
Avatar
necroboss 2013-10-28, 8:54
@Websterthe1 jakbyś miał chociaż ostatnią żywą komórkę mózgową, to przeczytał byś cały temat, a nie wyrywasz (jak jebane lewactwo) jeden post z pięciu, które tu napisałem.
Zgłoś
Avatar
Animaru 2013-10-28, 9:23 1
Większość z was gówno wie o rodzimowierstwie słowiańskim, nawet nie wiecie jak bliskie jest nam Halloween.
Początek chrystianizacji Polski datuje się na 966 rok, ale pewnie żaden z was nie wie, że wierzenia pogańskie zwalczano u nas aż do wieku XVII, co oznacza, że ta wasza narodowa religia z dziada pradziada, która jest od zawsze, zawładnęła naszym krajem na dobre jakieś 500-600 lat temu.

Halloween to taka namiastka Dziadów więc nie zdziwię się jeśli w Polsce zrobi się tak popularne jak w USA. Może naród przypomni sobie trochę o swoich korzeniach (odciętych przecież nie tak dawno) i zacznie więcej uwagi poświęcać naturze.
Zgłoś
Avatar
JURIJ_77 2013-10-28, 23:05
Pan_Generał napisał/a:

Ale jesteście kozakami Poganie i te sprawy. Szacuneczek.



ho ho ho jakie trafne stwierdzenia ... a jaka pointa ... Polak z krwi i kości, patrzę ...

necroboss napisał/a:

LOL kurwa co to ma być do chuja? Najbardziej lewacki, najbardziej zjebany post jaki widziałem od baaardzo dawna, ma 157 piw? No chyba sobie kurwa jaja robicie.

Chcesz być zjebie poganinem? To wypierdalaj tu:

Ja pierdole kurwa... wszystko co macie tępe pierdolone lewackie zjeby ĘĄ zawdzięczacie chrześcijaństwu. Życzył bym wam kurwa, żeby was właśnie dojebali islamiści albo inne kurwa poganistyczne gówna. Niech was dorwą, ruchają w dupska, gwałcą wasze kobiety i zdychajcie, powoli kurwa, z jajami we własnym gardle i łzami w oczach. Rzekłem kurwa, a niech się stanie wola ma!



Nawet nie mam zamiaru komentować tych ... hmmm ... tego płodu Twojego umysłu. Ale za to mam coś dla Ciebie - jako że najwyraźniej potrzebujesz zrozumienia i akceptacji ludzi sobie podobnych, podsuwam podpowiedzi - kontakt natychmiastowy wskazany.

ŻRÓDŁO POMOCY 1

ŹRÓDŁO POMOCY 2
Zgłoś
Avatar
a................6 2013-10-28, 23:21
Everizon napisał/a:


Czyli co ? że "prawdziwy" znicz to co ? jest bardziej "uduchowiony" ? A może dym dostaje się w "zaświaty" ? haha albo ogień ? Albo światło znicza widzą "wasi bliscy w niebie" ? hahah ale tylko te z ognia bo z diody mają zbyt równomierną polaryzację i sa monochromatyczne ? haha
Ludzie ! pierdolnijcie w te łby zakute a potem uświadomcie sobie jedną prawdę że czy postawisz znicz czy nie to jest dokładnie jeden huj dla tych co już ich nie ma. A dlaczego jeden huj ? Bo już ICH NIE MA ! Kurwa czemu ludziom proste rzeczy przychodzą do łbów tak trudno...
Acha nie jeden huj ! Bo co sąsiedzi powiedzą przecież jak nie postawię na kogoś grobie znicza, tak ? No i w tv gadają i w marketach 1/3 powierzchni to znicze i ludzie je kupują na kilogramy to pewnie mają rację... najlepiej chyba jednak kupić "na wszelki wypadek"... haha ludzie kurwa...



Nie, chyba się nie zrozumieliśmy. Właśnie nie o to chodzi, żeby nakupić byle gówna, bo modne, bo promka w tesco czy innym lidlu. Ale jak umiera Ci matka, to ostatnie, co chcesz widzieć na jej grobie, to badziewne świecidełka w kolorach kurwa tęczy, postawione przez ciotkę nie wiadomo skąd. To ma być cholerny symbol, tylko i wyłącznie, dlatego naprawdę wkurza mnie widok plastikowych ksiąg-podstawek z super mądrymi sentencjami, diodowych zniczy i innego tego typu szmelcu. Ludzie nie powinni chodzić na cmentarze tylko po to, żeby ścigać się, kto kupił większy i bardziej fantazyjny znicz.
Zgłoś
Avatar
wernetto 2013-10-28, 23:34
Everizon napisał/a:

@up
Tak. Specjalnie dla ciebie, na twoje nieszczęście nie skasuję konta.
I do chuja do jakiego błędu ??? Masz halucynacje jekieś ? takie sytuacje ?
zaczynam mieć wrażenie że sobie do wieku w profilu tak z 10 lat dodałeś sobie... a jak nie to tym gorzej zauważ...



Cóż jako, że jesteś idiotą nie zauważasz niektórych rzeczy, nie mnie ci tłumaczyć, próbowałem dwa razy nie zrozumiałeś. Żegnam i mam nadzieję, że zaczniesz rozwijać swoją inteligencje, jak i również czytać rozwijając swoją wiedzę bez tego nie mamy o czym gadać.

Hipokryta i idiota, któż by się spodziewał. Z początku myślałem, że tylko idiotą jesteś, ale jak widać, czasem hipokryzja w parze idzie.

PS. nagle z 80 paru lat zmieniłeś na 37 ? Dojrzałe zachowanie nie ma co.
Zgłoś
Avatar
Everizon 2013-10-29, 7:50
wernetto napisał/a:

nagle z 80 paru lat zmieniłeś na 37 ? Dojrzałe zachowanie nie ma co.


Co ? haha chyba coś ci się pomieszało. Jakie 80 ? halucynacje masz
A propo wyzwisk. To jedyny twój argument ? Nie ma co jaki dorosły i dojrzały jesteś haha
Pisz sobie dalej o swoim skrzywionym światku (bo w gruncie rzeczy to to co piszesz stanowi tylko o tobie). Lubię obserwować takie "zjawiska".

anna496 napisał/a:

(...)Ale jak umiera Ci matka, to ostatnie, co chcesz widzieć na jej grobie, to badziewne świecidełka(...)


Moja matka nie żyje. Nie postawiłem jej nigdy żadnej świeczki bo uważam to za bezsensowny zabobon lub wykonywanie na rytuałów "na pokaz" sąsiadom. Moja matka "żyje" wciąż w mojej pamięci. I w pamięci mojej rodziny. To prawdziwy hołd dla jej życia kim była i co zrobiła. W tym kontekście naprawdę nie ma znaczenia czy świeczka zawiera wosk czy lit. pozdr
Zgłoś