18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Pewien 18-letni student Uniwersytetu Stanforda chciał opłacić swoje studia. Był sierotą i nie wiedział do kogo zwrócić się z pomocą.

Wpadł za to na pewien pomysł. Postanowił go zrealizować z przyjacielem. Chcieli zorganizować koncert muzyczny na uczelni, aby zebrać pieniądze na swoją edukację.

Dotarli do Ignacego Jana Paderewskiego ze swoim pomysłem. Jego menadżer zażądał od nich kwoty 2000$ za recital fortepianowy. Zgodzili się na to i rozpoczęli pracę oraz przygotowania

Nadszedł wielki dzień koncertu. Niestety ku im zdziwieniu, nie udało im się zebrać wymaganej kwoty. Mieli tylko 1600$...

Rozczarowani, udali się do I. J. Paderewskiego z przeprosinami. Wręczyli mu 1600$ i czek na 400$. Obiecali jak najszybciej honorować czek.

I. J. Paderewski spojrzał na chłopców i powiedział: "NIE, TO JEST NIE DO PRZYJĘCIA!" - podarł czek, zwrócił im pieniądze i rzekł:
"Tutaj są wasze pieniądze. Odliczcie koszta, które ponieśliście i zachowajcie pieniądze, które potrzebujecie na opłaty. Mi dajcie to co wam pozostanie".

Studenci byli w totalnym szoku i podziękowali mu wylewnie.

Był to akt dobroci wielkiego człowieka. Dlaczego pomógł nawet ich nie znając?

Wszyscy doświadczamy analogicznych sytuacji w naszym życiu. Większość z nas myśli "Jeśli im pomogę, to co będzie ze mną?". Wielcy ludzie myślą "Jeśli im nie pomogę, to co z nimi będzie?" - robią to nie oczekując czegoś w zamian. Robią to, bo czują to za stosowne

I. J. Paderewski został później premierem RP. Był wielkim przywódcą, jednak gdy nastała wojna światowa Polska została spustoszona...

W naszym kraju było ponad 1.5 mln osób głodujących, a nie było możliwości wszystkich nakarmić. Paderewski zwrócił się z pomocą do "US Food and Relief Administration".

Głową tej organizacji był Herbert Hoover, który później został prezydentem USA. Hoover od razu zgodził się pomóc Polsce i wysłał tony racji żywnościowych, aby pomóc głodującym w naszym kraju.

Katastrofa została zażegnana.
Paderewski postanowił osobiście porozmawiać z Herbertem Hooverem. Gdy doszło do spotkania i zaczął mu dziękować za jego szlachetny gest, Hoover szybko mu przerwał mówiąc:
"Nie powinieneś mi dziękować Panie Premierze. Pewnie nie pamiętasz już tej sytuacji, ale jakiś czas temu pomogłeś dwóm studentom z koncertem. Byłem jednym z nich."

Świat potrafi być wspaniały, a to co czynisz kiedyś wróci do Ciebie

________________________________________________________

nie wiem czy prawdziwe, ale zajebane z fejsbuka z wiarygodnego źródła.
Zgłoś
Avatar
achujciwcycki 2013-10-08, 20:09 12
czyli analogicznie - jeśli dawałem swojego czasu jeść bezdomnym, to któryś z nich da mi milion dolarów, jak kiedyś wrócę na ulicę?
Zgłoś
Avatar
Klozet9559 2013-10-08, 20:13 2
trzeba bylo to steścić jakoś, za dużo wysiłku oczy mnie bolo, litery sie pierdolo
Zgłoś
Avatar
KorkyTaczer 2013-10-08, 20:17 1
@Klozet9559

"stescic" bitch please...
Zgłoś
Avatar
gargo 2013-10-08, 20:18 14
Jednym słowem, układy, układy i jeszcze raz układy.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-10-08, 20:55 6
WonsatyDrwal napisał/a:

Wielcy ludzie myślą "Jeśli im nie pomogę, to co z nimi będzie?" - robią to nie oczekując czegoś w zamian. Robią to, bo czują to za stosowne


W Polsce to właściwie nie występuje, bo chujowa egzystencja w tym zjebanym kraju zabija ludzkie uczucia i empatię. Każdy patrzy jak przeżyć w społeczeństwie zdominowanym przez cwaniaczków, oszustów, bandytów działających zgodnie z prawem (nazywa się ich tutaj urzędnikami państwowymi), zwykłych bandziorów którzy skują ci mordę albo ożenią kosę za kilka złotych i całej reszty "rodaków", którzy tylko czekają żeby cię wydymać albo ci jak najbardziej dojebać, ot tak z czystej złośliwości. Z tego powodu wszyscy chodzą wkurwieni i nawet z gruntu dobremu człowiekowi rzadko kiedy jest w głowie pomaganie innym, bo sam ma od zajebania problemów. Jak pojechałem do Holandii to aż się zdziwiłem, że ludzie potrafią być tak życzliwi, mili, uczciwi i kulturalni. W Anglii widzę jest podobnie. U nich to po prostu normalne, bo żyją w normalnym kraju, żyją godnie i to nauczyło ich pewnych wartości.
Zgłoś
Avatar
rudikopf 2013-10-08, 21:30
Co racja to racja. Coś w tym jest... Niestety w naszym społeczeństwie 95 % zaraz to zhejtuje i wyszydzi czego już jestem świadkiem czytając komentarze. Ale ja sądze że dobre i te 5 %. Niestety wyginiemy i tak... Mogę ginąć z hasłem na ustach - chuj w dupę temu, kto sprzyja dzielnicowemu - mordy ubeckie !!!!
Zgłoś
Avatar
WonsatyDrwal 2013-10-08, 22:27 1
Klozet9559 napisał/a:

trzeba bylo to steścić jakoś, za dużo wysiłku oczy mnie bolo, litery sie pierdolo



streść to zdanie bo nie chce mi się czytać
Zgłoś
Avatar
slam 2013-10-09, 0:57
A tam pierdolicie. Ja lubię czasem zrobić coś dobrego bezinteresownie. Najlepsze jest to, że ten dobry uczynek zatacza czasami większe, a czasami mniejsze koło i wraca do nas.
Zgłoś
Avatar
TRQPL 2013-10-09, 10:31
kierowca zatrzymał autobus wszyscy zaczęli bić brawo i poszli zjeść ciastko ;0
Zgłoś
Avatar
kris172 2013-10-09, 13:25
czytając to, w głowie zaświtała mi myśl, dlaczego jeszcze nie jestem na Hardzie
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2013-10-09, 13:36 2
Link do oryginalesa tribuneindia.com/2011/20110430/saturday/life.htm
Zgłoś
Avatar
necrofallus8 2013-10-09, 15:42
Historia wyssana z dupy...
Zgłoś
Avatar
M4rkOPL 2013-10-09, 17:18
A tam z dupy. Trzeba posklejać fakty, gdzie uczyli się obydwoje panowie, gdzie mieszkali i fakty o nich. Wtedy można mówić czy coś jest prawdziwe czy nie.
Zgłoś
Avatar
Zawulon 2013-10-09, 17:25
"Był wielkim przywódcą" - hahaha Ktokolwiek to napisał jego wiedza na temat historii II RP jest żadna.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie