18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Hołd dla dzewczynki
Bituminiorz • 2013-05-26, 11:49
Witam chciałbym pokazać niezwykłe zdjęcia na którym lekarze oddają hołd 8-letniej dziewczynce, która zmarła na skutek obrażeń głowy. Jej organy ocaliły 4 inne życia.


Namawiam do podpisania stosownego oświadczenia
Nigdy nie wiadomo kiedy trafisz na harda
Zgłoś
Avatar
herbalix 2013-05-26, 16:45
ile tu znawców od przeszczepów
Zgłoś
Avatar
igla_sanok 2013-05-26, 16:46
Zgoda nie jest potrzebna w Polsce, potrzebny jest tylko pisemny zakaz ktory nie pozwala na pobieranie narzadow
Zgłoś
Avatar
Bituminiorz 2013-05-26, 17:08
herbalix napisał/a:

ile tu znawców od przeszczepów


Zawsze jak gdzieś jadę to mam włączoną kamerkę, jak jadę samochodem o wątpliwej konstrukcji też włączam kamerkę albo nawet jak robię coś ekstremalnie niebezpiecznego to żyję nadzieją że jak pierdolnę to mój bliski wrzuci to na harda.
Tak samo zawsze jakiś pijany idiota może pierdolnąć we mnie to wolę mieć takie oświadczenie bo i tak będę po śmierci miał wyjebane na moje narządy a jakbym miał stracić wzrok (szczerze tego się najbardziej boję) albo być niepełnosprawny fizycznie do końca życia to nawet bym poprosił o "trzydziestkę pavuloniku"
Mam nadzieję że jakaś moja część trafi do takiego pejsatego czy ciapatego bo uwielbiam wpierdalać wieprzowinę
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-05-26, 17:55
nie składaja hołdu tylko koperta z łapówka jednemu spadła
Zgłoś
Avatar
GloomyUndertaker 2013-05-26, 18:08 1
Dymekx napisał/a:

A teraz sobie wyobraźcie, że wasze organy trafiają do ciapatago pacjenta



Mi to wisi, jadłem sporo wieprzowiny ciapaty dostanie moją wątrobę czy nerkę i uratuje mu to życie ale po śmierci do ciapatego raju nie wlezie
Zgłoś
Avatar
Tander 2013-05-26, 19:33
Dymekx napisał/a:

A teraz sobie wyobraźcie, że wasze organy trafiają do ciapatago pacjenta



myślałem, że pierdolisz głupoty... ale jednak ciocia wikipedia mówi, że takie coś jest możliwe. . .
chyba idę na wieprzowinkę ;>
dowód:
Islam
Współczesne muzułmańskie stanowisko sunnickich szkół prawnych wobec transplantacji narządów jest ogólnie pozytywne, z zastrzeżeniami:
przeszczep nie może „sprzeciwiać się ludzkiej godności muzułmanina”
dopuszczalny jest tylko, gdy jest jedyną możliwą formą pomocy
oddanie organu musi być dobrowolne (również po śmierci, pobranie organów warunkuje wcześniejsza zgoda)
handel organami ludzkimi jest sprzeczny z godnością człowieka
można przyjmować organy od nie-muzułmanów, ale nie od ludzi skazanych na śmierć.
Szyici zakazują pobierania organów od zmarłych muzułmanów, chyba że jest to konieczne dla ratowania życia innego muzułmanina.- ciocia Wikipedia.
Zgłoś
Avatar
strzelec_ 2013-05-26, 21:24
Oddaję krew, jestem zarejestrowany jako dawca szpiku, podpisałem i noszę oświadczenie, że chcę żeby zabrano moje organy po śmierci. Dlaczego? Bo nie lubię ludzi, a to świetny sposób żeby ktoś się dłużej męczył swoim marnym życiem:D
Zgłoś
Avatar
POPISowyNumer 2013-05-26, 21:57
Dymekx napisał/a:

A teraz sobie wyobraźcie, że wasze organy trafiają do ciapatago pacjenta



Z ciapatym pośrednikiem hard murowany.
Zgłoś
Avatar
ikar_22 2013-05-26, 22:24
Dymekx napisał/a:

A teraz sobie wyobraźcie, że wasze organy trafiają do ciapatago pacjenta



A teraz wyobraź sobie, że jakiś ciapaty rucha koze twoim kutasem przeszczepionym. W kwestionariuszu powinna być opcja "Nie oddaje organów ciapatym" No chyba że miało się jakąś chorobe śmiertelną. Wtedy to mogą mnie po kawałku rozdać akbarom.
Zgłoś
Avatar
PLpunk 2013-05-26, 22:40 1
Nie chciałbym, żeby moje wnętrzności trafiły do ciapatego ... i żeby np: moja nerka musiała "patrzeć" jak ciapaty pieprzy koze ...
Zgłoś
Avatar
diufak 2013-05-26, 23:00
Dymekx napisał/a:

A teraz sobie wyobraźcie, że wasze organy trafiają do ciapatago pacjenta



Ciapaci nie przyjmują organów ani nawet krwi, taką mają religie.
Zgłoś
Avatar
oldwin 2013-05-28, 1:52
widzę że większość nawet tego nie wie.. ale nie pobiera się organów od zmarłych.. aby pobrać cokolwiek "ciało' musi żyć (krążenie itd.) jedynym warunkiem jest stwierdzenie śmierci mózgu..
Zgłoś