18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Hołd dla dzewczynki
Bituminiorz • 2013-05-26, 11:49
Witam chciałbym pokazać niezwykłe zdjęcia na którym lekarze oddają hołd 8-letniej dziewczynce, która zmarła na skutek obrażeń głowy. Jej organy ocaliły 4 inne życia.


Namawiam do podpisania stosownego oświadczenia
Nigdy nie wiadomo kiedy trafisz na harda
Zgłoś
Avatar
Proxably 2013-05-26, 11:51 3
To oświadczenie przyciąga śmierć moim zdaniem. Nigdy tego nie podpisze.
Zgłoś
Avatar
B................o 2013-05-26, 11:53 28
Ja podpisałem i żyję jak narazie... krew oddaję i w bazie dawców szpiku się zarejestrowałem, tylko to trzyma mnie z dala od dragów.
Zgłoś
Avatar
Bituminiorz 2013-05-26, 11:56 1
Basco napisał/a:

Ja podpisałem i żyję jak narazie... krew oddaję i w bazie dawców szpiku się zarejestrowałem, tylko to trzyma mnie z dala od dragów.


Bazie DKMS ?
Zgłoś
Avatar
Marxe 2013-05-26, 12:10 7
wedlug mnie kazdy powinien podpisac to oswiadczenie, i tak kazdy z nas predzej czy pozniej umrze a tak przynajmniej z naszych organow bedzie uzytek i uratujemy inne osoby
Zgłoś
Avatar
Kupa_w_majtkach 2013-05-26, 12:32 2
Basco napisał/a:

Ja podpisałem i żyję jak narazie... krew oddaję i w bazie dawców szpiku się zarejestrowałem, tylko to trzyma mnie z dala od dragów.


Same here. Też w DKMSie.
Zgłoś
Avatar
Dymekx 2013-05-26, 12:39 64
A teraz sobie wyobraźcie, że wasze organy trafiają do ciapatago pacjenta
Zgłoś
Avatar
666duch 2013-05-26, 12:57
Gdzie można podpisać takie oświadczenie? Powiedzcie mi jeszcze, czy jeśli zrobię sobie tatuaż oznaczający pozwolenie na pobranie moich narządów po śmierci to daje to taki sam efekt jak podpisanie oświadczenia?
Zgłoś
Avatar
alveanerleo2 2013-05-26, 13:01 1
A da się podpisać, że chcę aby organy trafiły tylko i wyłącznie do rodowitego Polaka?
Zgłoś
Avatar
Pierre d'Ollony 2013-05-26, 13:11 13
W Polsce to zaświadczenie nie ma żadnej podstawy prawnej więc szkoda czasu na bawienie się w to wszystko. Ostatecznie i tak tylko rodzina może wyrazić zgodę na pobranie organów do przeszczepu, ten papierek w portfelu to tylko taka "aluzja" dla rodziny, że jednak się zgadzasz. Więc wystarczy po prostu powiedzieć bliskim, że po śmierci wnętrzności nie będą już wam potrzebne.
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2013-05-26, 13:18
@Pieczara666: Kurwa, jak słyszę takie przesądy to mnie aż krew zalewa... Ja podpisałem już dawno temu. Też tak jak Basco jestem honorowym dawcą krwi, choć na szpik jeszcze się nie zdecydowałem, ale zamierzam. Chwała wszystkim dobrym ludziom
Zgłoś
Avatar
Cebe 2013-05-26, 13:25 1
Jak już ktoś wspomniał to oświadczenia chuja jest warte. Chociaż sam takie nosze, lecz tylko dlatego żeby przypomnieć o tym rodzinie jak już zejdę. Podobnie jest zresztą z grupą krwi, noszoną na łańcuszku czy na jakiejś plakietce, że niby w nagłym wypadku lekarze od razu wiedzą jaką krew Ci zapodać. Taki chuj, trzeba mieć odpowiedni papierek od lekarza z takimi informacjami.
Zgłoś
Avatar
Kupa_w_majtkach 2013-05-26, 13:25
@Dymekx
Po śmierci będzie mi wszystko jedno
Zgłoś
Avatar
synmackazklanu 2013-05-26, 13:27
słyszałem ze jak znajda takie oświadczenie przy tobie, to jakos mniej się starają zebys przezyl... w razie jakiegoś wypadku czy czegos...
Zgłoś
Avatar
tekkit 2013-05-26, 13:29 4
Po co ratowac i przedluzac zycie. Kazdy kiedys umrze i zapomni co robil tutaj na swiecie ( ateistyczna wersja )

Po co ratowac i przedluzac zycie. Kazdy kiedys umrze i spotka go zycie wieczne dużo lepsze niż te ( wersja dla wierzacych )
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie