18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 5 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Homeopatyczny ostry dyżur
miedziak • 2012-01-27, 10:30
Satyryczny filmik przedstawiający homeopatów jako lekarzy pogotowia ratunkowego.



Sama homeopatia jako taka została wymyślona, opisana i praktykowana przez niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna.
Jest jedną z trzech nurtów obecnej medycyny to jest homeopatii, allelopatii i teorii receptorowej. Opiera się na zasadzie że similia similibus curentur czyli podobne leczyć podobnym np. na gorączkę podawać substancje wywołujące podwyższenie temperatury ciała ale w niewielkim rozcieńczeniu wodnym(trochę to przypomina swoim mechanizmem pierwsze szczepionki tak jakby). W obecnej formie sprowadza się raczej do sprzedawania samej wody(klasyczna homeopatia uznaje tylko roztwory wodne jako właściwą postać leku) bądź samych substancji wypełniających (jeśli korzysta się z innych postaci leku co jest już sprzeczne z klasyczną wersją) gdyż biorąc pod uwagę olbrzymie rozcieńczenia substancji czynnej jest mało prawdopodobne żeby znalazła się choćby jedna jej cząsteczka na dawkę leku co dość łatwo sobie policzyć biorąc pod uwagę stosowane rozcieńczenia i stężenie substancji czynnych w pranalewkach będących substancjami wyjściowymi do produkcji preparatów homeopatycznych. Same substancje potrafią zadziwić fantazją homeopatów, można sobie o nich poczytać w materia medica będącej takim jak by homeopatycznym odpowiednikiem farmakopei. Co najdziwniejsze homeopatia odnosi jako takie sukcesy w terapii co tłumaczy się:
-pamięcią wody według mniej sceptycznych krytyków
-efektem placebo co jest bardziej prawdopodobne biorąc pod uwagę olbrzymie rozcieńczenia i takie jest zresztą oficjalne wytłumaczenie konwencjonalnej medycyny na to zjawisko.
Podsumowując homeopatia może i ma jakieś tam podstawy ale w obecnej wersji jest raczej tylko sposobem na sprzedawanie wody chorym ludziom.

Na podstawie wiadomości z uczelni napisał miedziak.
Zgłoś
Avatar
pisage 2012-01-27, 10:49 1
To się powinno pokazywać wszystkim studentom medycyny, żeby im do głowy głupie pomysły później nie przychodziły
Zgłoś
Avatar
miedziak 2012-01-27, 10:55
pisage, kumple na zajęciach pokazali to babce która prowadzi u nas homeopatie na tplu i mieli później zajebistą piętnastominutową pogadankę
Zgłoś
Avatar
pisage 2012-01-27, 11:58
@miedziak
uważam, że nauczanie o homeopatii na uczelni powinno być zakazane. Chyba, że jako ciekawostka.
Zgłoś
Avatar
Xenomorph08 2012-01-27, 12:15 3
@UP

Tak. Na przedmiocie Zagrożenia cywilizacyjne, albo na psychologii jako temat: siła perswazji a zdrowie ludzi.
Zgłoś
Avatar
zonk 2012-01-27, 14:56 2
Nie wiem co gorsze. Być idiotą, który wierzy w homeopatię, czy idiotą który naucza tego.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2012-01-27, 19:28
Homeopatia homeopatią, ludzie którzy w nią wierzą to totalni idioci ale gdzie w takim razie usadowić ludzi którzy wierzą w urynoterapię?
Zgłoś
Avatar
~Tołdi 2012-01-27, 20:38
Dlatego na zatkany nos kupuję się Xylometazolin niż to co 'aptekarz poleci i wciśnie człowiekowi za ponad 30zł'
Zgłoś
Avatar
piotrTu142 2012-01-27, 20:48
hahaha:) zajebista rzecz, piwko dla autora:)
Zgłoś
Avatar
lekto 2012-01-27, 20:49
Ja na katar stosuje tabakę, ale kto wie? Następnym razem wezmę kilogram mąki, dam szczyptę tabaki (wiem że dużo, ale co zrobić?) i zażyje szczyptę, może pomoże?
Zgłoś
Avatar
dwakilo 2012-01-27, 21:06
Miałem zajęcia z homeopatii w poprzednim semestrze. Była to niby ciekawostka ale jak nefrolog wszedł na zajęcia to powiedział żebyśmy nigdy tego nie zalecali
Zgłoś
Avatar
Nazad 2012-01-27, 21:15
Dobry tekst, dostajesz ode mnie krople piwa rozcieńczoną w beczce wody!
Zgłoś
Avatar
mazi153 2012-01-27, 22:20 1
Pierdolenie, jeżeli człowiek próbuje już wszystkich antybiotyków i innych badziewnych chemicznych lekarstw które przepisują lekarze i nic nie pomaga, to dlaczego by nie spróbować homeopatii. Mój brat miał zajebiste problemy z nadciśnieniem i brał jakieś pojebane "betablokery" i inne chuje muje i nic nie pomogło, a nawet czuł sie coraz gorzej. Poszedł do homeopaty dostał jakieś leki i po jakimś czasie poczuł sie lepiej. Wiadomo, że to tylko efekt placebo, ale jak już nic innego nie pomaga, to dlaczego nie spróbować?
Zgłoś
Avatar
Rafal1757 2012-01-27, 22:30
miałem kiedyś pare problemów ze zdrowiem, skorzystałem z homeopatii i jest obecnie ok.
Przeciwników zapytam: lepiej spróbować czegoś innego czy może do usranej smierci pompować kieszenie koncernom farmaceutycznym, które tak naprawde nie leczą tylko utrzymują stan choroby, który zmusza cię do przyjmowania danego leku non stop ??!
Zgłoś
Avatar
.................. 2012-01-27, 22:32
Cytat:

miałem kiedyś pare problemów ze zdrowiem



Jako embrion?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie