18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Cytat:

Kod:
Europejski Trybunał Sprawiedliwości zadecydował o zakazie oddawania krwi dla homoseksualistów. Powodem wykluczenia osób żyjących w związkach jednopłciowych od dawców jest jest częstość zakażeń wirusem HIV.<br> <br> W latach 2003-2008 najbardziej dotknięta grupą przez HIV byli geje. Częstość zakażeń wśród homoseksualistów jest 200-krotnie wyższa niż w społoczeństwie normalnym, heteroseksualnym. Badania instytutu Roberta Kocha wskazały, że homoseksualiści stanowią aż 75 procent zarażonych wirusem w Niemczech w 2013r.<br> <br> Propozycjom liberalizacji ustawy dot. oddawania krwi przeciwstawiono fundamentalny argument, że nie może być kompromisu ws. bezpieczeństwa i zdrowia. Oprócz homoseksualistów od dawców krwi nadal wykluczeni pozostają prostytutki.



Ależ ten Trybunał nietolerancyjny....

źródło
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2015-05-04, 19:23 25
Polska języka trudna być... Jest spora różnica między " zakazem oddawania krwi dla homoseksualistów" a "zakazem pobierania krwi od homoseksualistów"
Zgłoś
Avatar
sfrmaster 2015-05-04, 19:43 8
Trzeba to zgłosić tutaj: zglosnienawisc.otwarta.org/. To jawna dyskryminacja ze względu na orientacje seksualną.
Zgłoś
Avatar
mygyry 2015-05-04, 19:48 9
Jeszcze powinni zabronić marnować dla nich krwi od heteroseksualnych
Zgłoś
Avatar
z................x 2015-05-04, 21:06 5
i bardzo dobrze, zanim wychujali mnie z pejsbuka pamiętam, że kłóciłem się z jakimś tęczowym pojebem. debil próbował mi wcisnąć, że określenie "grupy ryzyka" to termin przestarzały, że orientacja nie jest w żaden sposób powiązana z prawdopodobieństwem zakażenia HIV, itd. tępe spierdoliny umysłowe, nawet oficjalne lewackie statystyki mówią, że najwięcej zakażeń występuje w tzw. grupie msm, czyli mężczyzn mających kontakt seksualny z mężczyznami.

aids.gov/hiv-aids-basics/hiv-aids-101/statistics/

lubiłem się kłócić z tymi pejsbukowymi debilami, te ich żałosne próby zagadywania i zmiany tematu bawiły mnie do łez.
Zgłoś
Avatar
kozojebca1231 2015-05-04, 22:20 4
ciut mądre, powiem wam ciekawostkę, jak kobieta zrobi tatuaż to pół roku nie może oddawać krew, jak rucham tą kobietę to dla formularza jest bez znaczenia, nie ważne że to lekarzowi mówiłem, ważne że ankieta jest ok.....
Zgłoś
Avatar
mesjasz19 2015-05-04, 23:37 1
Bardzo mądre posunięcie, w przypadku homosiów jest znacznie większe prawdopodobieństwo HIV-a.
Przecież takie jednorazowe badanie krwi od dawcy też kosztuje, badania laboratoryjne to nie 5 minut roboty.

"Europejski Trybunał Sprawiedliwości zadecydował o zakazie oddawania krwi dla homoseksualistów. "
Ciekawie napisane zdanie, można je rozumieć dwuznacznie i nawet mi to pasuje.

Homo nie może oddawać krwi a ni nikt nie powinien dla niego oddawać bo i tak te gówno w końcu zachoruje na HIV.
Zgłoś
Avatar
Hvsarz 2015-05-04, 23:46 4
Dodatkowo w tekście " niż w społoczeństwie normalnym" z czego wynika, że stwierdza się, iż homosie są nienormalni
Zgłoście podwójnie
Zgłoś
Avatar
D................7 2015-05-05, 0:13 5
Nie wiem skąd to wyssali ale zmartwię Was: jak kombajn udupcy wam nogi to możecie dostać krew z homosia, nie ma takiego zakazu, w ankiecie nie ma pytania o to czy jesteście w związku hetero czy homoseksualnym. Wie to każdy kto oddaje regularnie krew.

Pozdrawiam, ZHDK I stopnia .

P.S. Prostytutki również nie są. Z resztą w ogóle to nikt "nie jest" o ile nie figuruje w bazie jako dożywotnio zdyskwalifikowany bowiem wszelkie dane z ankiet są poufne i nawet jeśli jest możliwa to nie robi się weryfikacji żadnej. Notatke napisał ktoś bez odrobiny pojęcia o procedurach sterujących publiczną służbą krwi więc ciężko mi się do tego odnieść- stężenie bzdury na zdanie przekracza granice rozsądku . Dożywotnia dyskwalifikację można otrzymać wyłącznie z powodów medycznych- nie jest możliwe otrzymanie takiej z powodów społecznych.
Zgłoś
Avatar
Filogyna 2015-05-05, 1:07
Dexter37 napisał/a:

Nie wiem skąd to wyssali ale zmartwię Was: jak kombajn udupcy wam nogi to możecie dostać krew z homosia, nie ma takiego zakazu, w ankiecie nie ma pytania o to czy jesteście w związku hetero czy homoseksualnym. Wie to każdy kto oddaje regularnie krew.

Pozdrawiam, ZHDK I stopnia .

P.S. Prostytutki również nie są. Z resztą w ogóle to nikt "nie jest" o ile nie figuruje w bazie jako dożywotnio zdyskwalifikowany bowiem wszelkie dane z ankiet są poufne i nawet jeśli jest możliwa to nie robi się weryfikacji żadnej. Notatke napisał ktoś bez odrobiny pojęcia o procedurach sterujących publiczną służbą krwi więc ciężko mi się do tego odnieść- stężenie bzdury na zdanie przekracza granice rozsądku . Dożywotnia dyskwalifikację można otrzymać wyłącznie z powodów medycznych- nie jest możliwe otrzymanie takiej z powodów społecznych.



To jest oczywisty wał. Google translate lepiej posługuje się polskim niż autor tych wypocin.
Zgłoś
Avatar
Nidrax 2015-05-05, 1:10
Cytat:

nadal wykluczeni pozostają prostytutki.


Iście sadolowe te prostytutki
Zgłoś
Avatar
abfab 2015-05-05, 1:40 1
o ile się nie mylę to dotyczy tylko Francji to raz, dwa kto ci sprawdzi kim jest ten kto oddaje krew, powodzenia w weryfikacji i trzy od dawna wiadomo, że pośród osób heteroseksualnych stale wzrasta wskaźnik zarażeń HIV bo wydaje im sie błędnie, że to tylko dotyczy homoseksualistów i się nie zabezpieczają więc z tym również powodzenia
Zgłoś
Avatar
lapps 2015-05-05, 5:17 1
en.wikipedia.org/wiki/Gay-related_immune_deficiency

aids z geja wyjdzie ale gej z aidsa nigdy
Zgłoś
Avatar
Domanzbyt 2015-05-05, 7:21
On nie jest chory, on ma to we krwi
Zgłoś
Avatar
sevenbrother 2015-05-05, 7:38
a jakby tak zabronić również transfuzje krwi dla gejuchów?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie