18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:31
Horror w Austriackim Domu Dziecka
Vof • 2013-06-13, 0:34
Austria nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Wpierw Adolf Hitler potem Joseph Fritzl a teraz to:


Schloss Wilhelminenberg to dziś czterogwiazdkowy hotel

W domu dziecka Schloss Wilhelminenberg w latach 1948-1977 dzieci były bite i dręczone psychicznie przez personel, a także wykorzystywane seksualnie przez osoby z zewnątrz. Takie są ustalenia specjalnej komisji.

Specjalna komisja przewodnictwem sędzi Barbary Helige badała zarzuty dotyczące molestowania nieletnich w jednym z wiedeńskich domów dziecka. W środę przedłożyła raport, który ujawnia skalę przemocy fizycznej, dręczenia psychicznego i molestowania seksualnego wychowanków placówki.
W latach 1948-1977 dzieci były bite i maltretowane przez personel. Co więcej, wychowawczynie zapewniały osobom z zewnątrz dostęp do sypialni wychowanków. Władze miejskie wiedziały o tym procederze, ale nie położyły mu kresu - informuje agencja APA.

Zorganizowana prostytucja?
O wiedeńskim domu dziecka zrobiło się głośno w październiku 2011 roku, gdy dwie byłe wychowanki poinformowały media o systematycznym molestowaniu seksualnym w tej placówce w latach 70. Twierdziły m.in., że wychowawczynie "sprzedawały" wychowanki mężczyznom, którzy nocami dokonywali na dzieciach zbiorowych gwałtów.

Komisji nie udało się jednak potwierdzić zarzutu, że w sypialniach Schloss Wilhelminenberg dochodziło do zbiorowego gwałcenia dzieci. Nie znaleziono też dowodów na istnienie tam zorganizowanej prostytucji dziecięcej.

Zacierane ślady
344-stronicowy raport komisji ma zostać przekazany prokuraturze. Wymiar sprawiedliwości musi ustalić, czy i w jakim wymiarze sprawców można jeszcze pociągnąć do odpowiedzialności karnej - powiedziała sędzia Helige przedstawiając raport i podkreśliła, że to, do czego dochodziło w tamtym domu dziecka, nigdy nie może się powtórzyć. Zażądała też od władz Wiednia publicznego przeproszenia ofiar za doznane cierpienia.

Komisja sędzi Helige, powołana przez władze Wiednia, m.in. przeprowadziła rozmowy ze 140 byłymi wychowankami Schloss Wilhelminenberg i z 28 wychowawcami tamtej zamkniętej w 1977 roku placówki. Przy okazji wyszło na jaw, że wszystkie akta tego domu dziecka zostały zniszczone, ale nie udało się ustalić, na czyje polecenie.

W 1977 r. dom dziecka został zamknięty, a przez następne lata zamek był wykorzystywany tylko okazjonalnie jako miejsce imprez kulturalnych. Od 1988 r. w Schloss Wilhelminenberg mieści się hotel.

źródło: pap.pl
Zgłoś
Avatar
cerastes 2013-06-13, 1:04 32
za udowodniony gwałt pedofilski powinna być kara śmierci.. !!

Prawo powinno być surowe i uczciwe !

..
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2013-06-13, 5:54 16
Bez przesady. Człowiek jest istotą grzeszną, a te małe kusicielki i kusiciele też nie są bez winy. Moim zdaniem przeniesienie do innej parafii załatwia sprawę. Ewentualnie za recydywę można nałożyć karę modlitwy i pokuty w jakimś dyskretnym klasztorze, niechby nawet z dala od dzieci.
Zgłoś
Avatar
k................t 2013-06-13, 7:47 11
Ostatnia głośna sprawa księdza pedofila nagłośniona przez TVP już jest wyciszona. ksiądz parafii pod Brodnicą został już przeniesiony gdzieś indziej. Nikt z parafian nie wie gdzie jest.
I tak jest kurwa cały czas... orkiestra gra dalej.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-06-13, 12:03 3
Pedofil to pedofil. Na chuj się emocjonować czym on się zajmuje?
Zgłoś
Avatar
Szczam_na_Zakrystii 2013-06-13, 12:40 4
Austria, ojczyzna "wybitnych"
Zgłoś
Avatar
angel of destiny 2013-06-13, 14:27 1
Adolf Hitler to akurat był ktoś, Gdyby w Polsce taki ktoś chciałby dojść władzy miałby moje pełne poparcie
Zgłoś
Avatar
typo 2013-06-13, 14:57
Powinni tym ludziom w ramach rekompensaty zaoferować 3 tygodniowy pobyt w tym hotelu
Zgłoś
Avatar
truskawkowabuba 2013-06-13, 15:01 7
angel of destiny napisał/a:

Adolf Hitler to akurat był ktoś, Gdyby w Polsce taki ktoś chciałby dojść władzy miałby moje pełne poparcie



ta? a ja uważam, że jesteś zdrowo pierdolnięty i takich jak ty to powinno się od razu wrzucać do pieca. adolf hitler był człowiekiem, który uważał, że Polacy to śmieci na równi z żydami i cyganami, które należy zutylizować, więc wstydziłbyś się takie rzeczy pieprzyć jako Polak.

a co do tematu to na pedofilię tylko kara śmierci. i to najlepiej w jakiś brutalny sposób. nie powinno się mieć litości na takich buców bez sumienia.
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2013-06-13, 15:22
Nie wiedziałem, że "postępowa" Europa tak wcześnie zaczęła działać.
Zgłoś
Avatar
H88tman 2013-06-13, 16:11 5
Zgłoś
Avatar
Innominates 2013-06-13, 16:24 2
cerastes napisał/a:

za udowodniony gwałt pedofilski powinna być kara śmierci.. !!

Prawo powinno być surowe i uczciwe !

..



Nie ma gorszej kary, niż bycie skazanym za pedofilie w więzieniu.
Zgłoś
Avatar
Samudaripen 2013-06-13, 16:35
przejebane..
Zgłoś
Avatar
razoreus 2013-06-13, 17:18
cerastes napisał/a:

za udowodniony gwałt pedofilski powinna być kara śmierci.. !!

Prawo powinno być surowe i uczciwe !

..



Lepiej dożywocie. Albo się sam w jakiś sposób zabije, albo mu ktoś pomoże, a przy okazji go jeszcze przecwelą
Zgłoś
Avatar
mamut360 2013-06-13, 17:46
Tylko zobaczyłem Austria i dom dziecka w tytule i od razu wiedziałem co się święci..
Badum tss
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie