18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
Siriuz 2023-07-10, 22:04 1
BarmanInternetu napisał/a:

Debilu, hulajnogoqcy czy rowerzyści wpierdalaja się na jezdnie w przeciwieństwie do pieszych więc powinny mieć OC i nakaz rejestracji tak samo jak samochody.



Kretynie, prawo powinno zezwalać na rozjechanie każdego idioty na jezdni, niezależnie od tego czy to pedalarz czy pieszy. Piesi wpierdalają się znacznie częściej na jezdnie. Praktycznie każde pasy traktują jak doskonałe miejsce żeby się wpierdolić pod koła.
Zgłoś
Avatar
ghola 2023-07-10, 22:26 2
Heliar napisał/a:

,
Dlaczego zakładasz, że tam nie ma znaku D6, stoi kilka słupków i akurat ni widać co na nich jest.
Edit: Poszperałem i .. temat z zeszłego roku tu taki piękny artykuł
a tu focia krzyżówki, jest znak ? Jest.



Znak jest dla kierowców jadących jezdnią - z prawej strony i powtórzony z lewej gdyż są dwa pasy ruchu.
Znak o przejściu dla pieszych dla ścieżki rowerowej powinien być umieszczony po jej prawej stronie.
Zgłoś
Avatar
EinsZweiPolizei 2023-07-10, 22:58
bercisko napisał/a:

Spotkanie dwóch pojebanych ras: halujpizdy i Karen po czterdziestce. Pierwszy za głupi na myslenie i na bank słuchawki na uszach, druga zjadła wszystkie rozumy, ma zawsze rację i chce się widzieć z kierownikiem



Jak masz słuchawki na uszach, to nie widzisz przed siebie?
Zgłoś
Avatar
spajdero 2023-07-10, 23:48
bercisko napisał/a:

Spotkanie dwóch poj***nych ras: halujp*zdy i Karen po czterdziestce. Pierwszy za głupi na myslenie i na bank słuchawki na uszach, druga zjadła wszystkie rozumy, ma zawsze rację i chce się widzieć z kierownikiem



Toś mi humor poprawił na koniec dnia
Zgłoś
Avatar
Sonal 2023-07-11, 0:02
Chrustek napisał/a:

Nowe definicje w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, które weszły w życie z dniem 21 września 2022 r.:
Przejście sugerowane – nieoznakowane, dostosowane technicznie miejsce umożliwiające przekraczanie jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przez pieszych, niebędące przejściem dla pieszych.
Przejście dla pieszych – powierzchnia jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska, przeznaczona do przekraczania tych części drogi przez pieszych, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi.
Masz baranie. Powoli zaczynają usuwać przejścia sugerowane z dróg rowerowych, ale kto ma głupio wejść pod koła, ten i tak wejdzie.



Ale na nagraniu masz OZNAKOWANE znakiem P-10. Jesteś totalnym gamoniem do nawet nie rozumiesz tekstu, który wklejasz.
Zgłoś
Avatar
__ 2023-07-11, 3:33
Siriuz napisał/a:

Kretynie, prawo powinno zezwalać na rozjechanie każdego idioty na jezdni, niezależnie od tego czy to pedalarz czy pieszy. Piesi wpierdalają się znacznie częściej na jezdnie. Praktycznie każde pasy traktują jak doskonałe miejsce żeby się wpierdolić pod koła.



Czyli piesi wg ciebie jadą jezdnią?
Zgłoś
Avatar
matej47 2023-07-11, 3:35
MalcolmX napisał/a:

Zgodnie z najnowszymi przepisam


W takim razie niech mnie informują o wszelkich zmianach w prawie ruchu drogowego bo do mnie oficjalnie nie doszła informacja o zmianie prawa. Nie wiem jak oni mieliby to robić, korespondencyjnie, kontrolnie, podczas przeglądu czy przy nabliższym zatrzymaniu ale jedno wiem na pewno.. Nie jestem w stanie analizować każdej nowej zmiany wprowadzanej do dziennika ustaw ponieważ mój ograniczony czas mi na to nie pozwala i nie pozwalałby gdyby był nieograniczony z resztą i tak bym nic z tego nie zrozumiał pomimo że jedyne co mi dolega to dyslekcja.
Zgłoś
Avatar
Makulata 2023-07-11, 3:43
Juzwa napisał/a:

Chyba coś ci się popierdoliło koleś. CHODNIK jest dla pieszych. Przejście dla pieszych ma być miejscem BEZPIECZNEGO przechodzenia przez jezdnię dla pieszych. Motokurwy, pedalarze, hujnogiści mają spierdalać z chodnika, a jeśli jest jeden z rzadkich momentów, że wolno im jechać po chodniku, to mają jechać z prędkością jaką osiąga pieszy normalnie idąc.
Policjanci wskazują, że korzystanie z hulajnóg elektrycznych wiąże się z konkretnymi obowiązkami i zakazami. "Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany przede wszystkim korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić" – poinformował kom. Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.
W przypadku gdy nie ma ścieżki rowerowej, użytkownik hulajnogi elektrycznej jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h. Policja przypomina o ograniczeniu prędkości dla kierujących hulajnogą elektryczną, które wynosi 20 km/h, zarówno w przypadku ścieżki rowerowej, jak i drogi, której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h.
Jeśli nie ma ani ścieżki rowerowej, ani odpowiedniej jezdni, można hulajnogą jechać po chodniku z "prędkością zbliżoną do prędkości pieszych". Ponadto kierujący hulajnogą powinni na chodnikach ustępować pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu. Za przekroczenie prędkości grożą mandaty. Zbliżając się do przejścia dla pieszych, użytkownik hulajnogi elektrycznej powinien z niej zejść - identycznie jak w przypadku roweru - i przeprowadzić ją na drugą stronę.
Do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagana jest karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Dla osób, które ukończyły 18 lat, dokument taki nie jest wymagany.



Przejście dla pieszych nigdy nie będzie miejscem bezpiecznego przechodzenia przez jednię, póki nie zniknie, a pieszy nie ustąpi wszystkim pojazdom poruszającym się po niej, jebana amebo.
Zgłoś
Avatar
Juzwa 2023-07-11, 7:19 1
Siriuz napisał/a:

Eeee coś chyba Tobie się popierdoliło. JEZDNIA jest dla pojazdów. Pieszy na jezdni jest intruzem i MA OBOWIĄZEK czuć się zagrożony. Jak chcesz czuć się bezpiecznie to wracaj do pokoju bez klamek.



Jak ci odepną łańcuch i wyjdziesz z piwnicy, to przejedź sie do kraju w którym SZANUJE się pieszych na przejściu, nie jeździ się rowerami, hulajnogami piździkami, quadami kółkami, segway'ami, itp gównem po chodniku. (co widziałem na własne oczy) Z prostej przyczyny, PIESI byli duuuuuużo wcześniej niż jakikolwiek pojazd i to PIESI udostępniają przestrzeń dla pojazdów, o czym zapewne twój orzeszek w czaszce nie ma pojęcia. Przepisy PORD mają zastosowanie do wszystkich kierujących pojazdami jak i dla pieszych. Tam jest wyraźnie napisane co wolno a czego NIE WOLNO kierowcom. Przede wszystkim, jeśli zaistnieje jakaś rzadko dozwolona sytuacja pozwalająca na jazdę chodnikiem, to masz kurwa jechać z prędkością zbliżoną do prędkości poruszania się pieszego i masz pieszemu USTĘPOWAĆ na KAZDYM kroku. Pojąłeś? Nie? To przeczytaj tyle razy PORD, aż kurwa zrozumiesz.
Zgłoś
Avatar
Petebb 2023-07-11, 9:03
mp0011 napisał/a:

Zgodnie z przepisami - nie do PASÓW ale do PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH.
90% "pasów" na drogach rowerowych NIE POSIADA znaków pionowych, są więc co najwyżej przejściami sugerowanymi, na których pieszy pierwszeństwa nie posiada.



dokladnie, przejscie maja jak tylko sa znaki, pasami sie moga podetrzec
Zgłoś
Avatar
NickoPonadPrawem 2023-07-11, 12:47 1
W sumie to ona miała pierwszeństwo. Była na przejściu dla pieszych a przepisy dotyczą każdego tak samo czy na jezdni czy na ścieżce rowerowej.
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2023-07-11, 15:30
BarmanInternetu napisał/a:

Czyli piesi wg ciebie jadą jezdnią?


Jak Ty to wydedukowałeś Szerloku?

Juzwa napisał/a:

Jak ci odepną łańcuch i wyjdziesz z piwnicy, to przejedź sie do kraju w którym SZANUJE się pieszych na przejściu, nie jeździ się rowerami, hulajnogami piździkami, quadami kółkami, segway'ami, itp gównem po chodniku. (co widziałem na własne oczy) Z prostej przyczyny, PIESI byli duuuuuużo wcześniej niż jakikolwiek pojazd i to PIESI udostępniają przestrzeń dla pojazdów, o czym zapewne twój orzeszek w czaszce nie ma pojęcia. Przepisy PORD mają zastosowanie do wszystkich kierujących pojazdami jak i dla pieszych. Tam jest wyraźnie napisane co wolno a czego NIE WOLNO kierowcom. Przede wszystkim, jeśli zaistnieje jakaś rzadko dozwolona sytuacja pozwalająca na jazdę chodnikiem, to masz kurwa jechać z prędkością zbliżoną do prędkości poruszania się pieszego i masz pieszemu USTĘPOWAĆ na KAZDYM kroku. Pojąłeś? Nie? To przeczytaj tyle razy PORD, aż kurwa zrozumiesz.


Po pierwsze tłuku KAŻDY kierowca jest także pieszym. W drugą stronę ta relacja nie zachodzi, dlatego tak dużo jest ignorantów ujadających na samochody. Po drugie, jebią mnie lewackie ideologie. Jak chcecie to możecie nawet zamieszkać w lesie bez prądu, bo tak kiedyś ludzie żyli i byli pierwsi i oni łaskawie udostępniają przestrzeń innym aby budowali miasta... kurwa, nie wiem skąd lewactwo znajduje takie pomysły. Skumaj to zacofany neandertalczyku, jak się boisz ognia to kurwa nie podchodź do niego i zostaw w spokoju ludzi, którzy się przy nim grzeją. Niektórzy chcą czegoś więcej niż skakać po gałęziach i wpierdalać banany, więc zabierz te swoje wysrywy ideologiczne i załóżcie sobie osadę w lesie i tam sobie żyjcie.
Zgłoś
Avatar
__ 2023-07-11, 15:55 2
Siriuz napisał/a:

Jak Ty to wydedukowałeś Szerloku?
Po pierwsze tłuku KAŻDY kierowca jest także pieszym. W drugą stronę ta relacja nie zachodzi, dlatego tak dużo jest ignorantów ujadających na samochody. Po drugie, jebią mnie lewackie ideologie. Jak chcecie to możecie nawet zamieszkać w lesie bez prądu, bo tak kiedyś ludzie żyli i byli pierwsi i oni łaskawie udostępniają przestrzeń innym aby budowali miasta... kurwa, nie wiem skąd lewactwo znajduje takie pomysły. Skumaj to zacofany neandertalczyku, jak się boisz ognia to kurwa nie podchodź do niego i zostaw w spokoju ludzi, którzy się przy nim grzeją. Niektórzy chcą czegoś więcej niż skakać po gałęziach i wpierdalać banany, więc zabierz te swoje wysrywy ideologiczne i załóżcie sobie osadę w lesie i tam sobie żyjcie.


No chuj jednak debil
Zgłoś
Avatar
NosaczPL 2023-07-11, 17:02
35i napisał/a:

Emocje jak na grzybach. Mam to na co dzień, na żywo.
Wystarczy 15 minut oczekiwania na autobus, na przystanku w pobliżu skrzyżowania. Stare baby idące z zakupami, kontra pedalarze zapierdalający z pochylonym łbem, chyba oceniający stan bieżnika w przedniej oponie.



ooo widzę ze nie masz prawka ^ skoro czekasz na autobus albo jesteś jeszcze dzieckiem a nie rocznik 03 Maj 1968^^^ Ups się wydało wiedziałem to od samego początku ^ 03 Maj 1968 buhahahhaha chyba w dupie a tak szczekałeś jak piesek jaki ty dorosły .....
Zgłoś
Avatar
mp0011 2023-07-11, 22:09 1
Sonal napisał/a:

Wskaż baranie przepis o tym, że znak P-10 musi występować łącznie z znakiem D-6 by był ważny. Tylko kilka znaków tzw. "poziomych" wymaga tzw. znaku "pionowego", np. znak P-13 bez A-7 jest nieważny.
Ale nie P-10!!!
Czekam, aż mnie zagniesz wskazaniem paragrafu i nazwy rozporządzenia.
PS. Mam nadzieję, że nie masz nawet karty rowerowej bo w przeciwnym przypadku jak bywasz kierującym to jesteś niebezpieczny dla otoczenia.



Poczytaj sobie rozporządzenie o znakach drogowych oraz warunki techniczne, to może znajdziesz.

W PoRD przejście ma być oznakowane "odpowiednimi znakami drogowymi".
W Warunkach technicznych... jedynym wyjątkiem dopuszczalnym na przejściu dla pieszych jest brak zebry w zabytkowych okolicach, znak pionowy ma być zawsze.
W rozporządzeniu o znakach drogowych to znak PIONOWY nakazuje kierowcy określone zachowanie.

Kierujący ma widzieć przejście z daleka, od tego służą znaki pionowe. Poziome mogą być pod śniegiem, zalane, starte, niewidoczne - ważny jest znak pionowy.

I grzeczniej proszę chuju.,
Zgłoś