18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:10
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:10
🔥 Wyprzedzanie po polsku - teraz popularne
Avatar
pazuzu 2024-08-14, 10:01 1
Ale trzeba być zjebanym żeby rzucać butelkami w restauracji, co trzeba mieć w głowie żeby robić takie rzeczy
Zgłoś
Avatar
Halman 2024-08-14, 10:06 19
pazuzu napisał/a:

co trzeba mieć w głowie żeby robić takie rzeczy



nic czyli być rosjaninem...
Zgłoś
Avatar
SmokPoracha 2024-08-14, 12:21 2
Treaz sobie porzuca, granatem w czołgi na Ukrainie.
Zgłoś
Avatar
donkapusta 2024-08-14, 13:18
Halman napisał/a:

nic czyli być rosjaninem...



Takich głupków nigdzie nie brakuje.
Zgłoś
Avatar
John-Flopp 2024-08-14, 13:23 6
donkapusta napisał/a:

Takich głupków nigdzie nie brakuje.



Alkohol robi sobie nawet z najbardziej ogarniętymi ludźmi to pomyśl co się dzieje z tymi mniej bystrymi..
Zgłoś
Avatar
LejBrudasa 2024-08-14, 13:43 1
W końcu zażyją kąpieli. Podobno do dziś nie wiedzą co to wanna. Tak samo jak ukry.
Zgłoś
Avatar
krzysieks997 2024-08-14, 14:34
Gdzie tu jest sadyzm? To nie ten portal
Zgłoś
Avatar
encoder178 2024-08-14, 15:18 1
mnie bardziej rozpierdala to czemu ta szyba nie byla hartowana tylko zwykla
Zgłoś
Avatar
Bul_od_bytu 2024-08-14, 18:15 2
encoder178 napisał/a:

mnie bardziej rozpierdala to czemu ta szyba nie byla hartowana tylko zwykla



Uderzył blisko górnej krawędzi i wystarczyło nawet na hartowane.
Miałem sytuację w robocie jak hartowana szyba 2.80x1 metr dosłownie wybuchła jak przy demontażu gość uderzył nią o podłogę z wysokości centymetra. Nie pękła, ale dosłownie wybuchła tak, że klamkę od tej szyby znalazłem kilka metrów dalej.
Zgłoś
Avatar
encoder178 2024-08-14, 19:15 1
Bul_od_bytu napisał/a:

Uderzył blisko górnej krawędzi i wystarczyło nawet na hartowane.
Miałem sytuację w robocie jak hartowana szyba 2.80x1 metr dosłownie wybuchła jak przy demontażu gość uderzył nią o podłogę z wysokości centymetra. Nie pękła, ale dosłownie wybuchła tak, że klamkę od tej szyby znalazłem kilka metrów dalej.



wszystko spoko tylko szkło hartowane nie pęka, a rozwala się na drobny mak
Zgłoś
Avatar
Bul_od_bytu 2024-08-15, 0:37
encoder178 napisał/a:

wszystko spoko tylko szkło hartowane nie pęka, a rozwala się na drobny mak



Chyba właśnie to się stało. Jeśli jest hartowane i klejone to pęknie na milion części, ale zostanie w jednym kawałku
Zgłoś
Avatar
__ 2024-08-15, 11:35
encoder178 napisał/a:

wszystko spoko tylko szkło hartowane nie pęka, a rozwala się na drobny mak



Czyli tafla szkła pęka rozwalając się w drobny mak 😂
Zgłoś
Avatar
encoder178 2024-08-15, 12:14
d-_-bE.Prigozhin61 napisał/a:

Czyli tafla szkła pęka rozwalając się w drobny mak 😂



szklo hartowane w czasie produkcji bylo poddane takiemu stresowi, ze nie da sie go ani przeciac, ani nic bo się od razu rozsypie. Siatka cząsteczek jest tak ułożona w tym szkle, że pęknięcie oznacza całkowite rozpadnięcie się wszystkich wiązań lawinowo w jednym momencie w przeciwieństwie do zwykłego szkła, gdzie cząsteczki zastygły w całkowitym chaosie. W takim zwykłym szkle to możesz je nawet zarysować, jebnąć z łokcia i przeciąć w miejscu obrysowania. Tego nie zrobisz na szkle hartowanym bo od razu eksploduje, jezeli uda ci się jakimś cudem je zarysować.

Więc w skrócie - to co się stało na filmiku to reakcja zwykłego szkła na stres. Nawet, gdyby szkło hartowane było klejone, to po zniszczeniu nie byłoby przezroczyste, a bardzo popękane. W montażu szkieł hartowanych krawędzie się maskuje lub obudowywuje, aby nie wystawały i aby szkło nie mogło "wybuchnąć" po uderzeniu w nie. Zniszczenie szkła hartowanego byłoby bardzo widowiskowe, a woda nagle wylałaby się z każdej strony, a nie przez dziurkę. Więc tak, nie ma chuja, że to było szkło hartowane. Zwykłe grubsze szkło które ktoś rozbił butelką (ciężko byłoby to zrobić na szkle hartowanym bo mozesz nawet na nim stać i skakać)
Zgłoś