18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 49 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
I znów wydymani...
modyf • 2014-03-14, 18:21
Dogadali się za plecami Polski. Poszło o świńskie embargo

UE w podzięce za krzyki na Ukrainie pozwoliła Putinowi nas wydymać... Rosja przyjmuje świnie z całej UE za wyjątkiem Polski i Litwy. Dzięki Donek, dzięki Radek!
Info zajumane z :

biztok.pl/gospodarka/dogadali-sie-za-plecami-polski-poszlo-o-swinskie-...

Część krajów Unii Europejskiej w sprawie zagrożenia afrykańskim pomorem świń za plecami Polski doszła do porozumienia z Rosją - donosi radio RMF FM.

Jak ustaliła dziennikarka RMF FM ubiegłej nocy transport żywych świń z Austrii został wpuszczony do Rosji z unijnym świadectwem. Na dokumencie odręcznie było dopisane "z wyjątkiem Polski i Litwy". Oznacza to, że całą Polskę i Litwę uznano za strefę zakażoną afrykańskim pomorem świń. Świadectwa unijne są drukowane z hologramami i żadne odręczne dopiski nie powinny się na nich znajdować.


Wysoki przedstawiciel Komisji Europejskiej powiedział korespondentce RMF FM w Brukseli, że Polska musi się pogodzić z tym, że Rosja zniesie embargo tylko dla krajów zachodniej Europy a utrzyma je dla nas i dla Litwy.
Zgłoś
Avatar
Nikczemny_Płód 2014-03-14, 18:33 15
Nie przepadam za UE, ale to jest akurat wina tylko naszych "polityków".

Każdy normalny polityk dba o interesy swojego kraju, tylko platforma obywatelska niszczy swój własny kraj. Już kurwa debile z pisu nie byli aż takimi pojebami.
Zgłoś
Avatar
en-em 2014-03-14, 18:35 10
polscy politycy dali się podpuścić jak dzieci. histeria jaką pokazali solidaryzując się z (nota bene nienawidzącą Polski )Ukrainą uczyniły z nas kozła ofiarnego całej sytuacji. podczas gdy Sikorski i spółka porywali się z motyką na słońce, zachód po cichu dogadywał się z Rosją.teraz Niemcy zbierają kasę za przesył i magazynowanie paliw z gazpromu,a nasz kurek powoli zacznie się zamykać. pociaszanie że jest opcja dostaw paliw z stanów czy kataru wcale nie poprawia naszej sytuacji,bo koszty transportu na pewno wpłyną tez na ceny. no i usa.. zablokowało wizy 13 osobom z otoczenia Putina-śmiech na sali. tak jakby ci ludzie mieli interes wyjazdu do stanów,podczas gdy śpią na milionach.
Zgłoś
Avatar
cys23 2014-03-14, 18:36 4
Niech Doniu z tym drugim pajacem szczekają więcej, to nam bankowo pomoże. Ukrainy im się zachciało ratować, kurwa jego mać, a na swoim podwórku robią cygański burdel. Aż mam chęć napisać petycję do Vladimira czy innego klauna, niech pierdolnie nalot na wiejską i zaczniemy budować rząd od początku.
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2014-03-14, 19:01
sadole czy jakoś można to przejść? mam możliwość otworzenia firmyi w innym kraju UE, może jak otworzę będę skupywał od rolników z polski i sprzedawał pod swoją nazwą? Pomogę jakiemuś rolnikowi, wydymam ruskich, ja zarobie wszyscy będą szczęśliwi ktoś się orientuje bo ja nie mam czasu się tak wgłębić w ten temat.

Wiecie o co chodzi, żeby ruskich zmylić aby w papierach nie było świnie z polski tylko, że był hodowane i zabite w innym kraju.
Zgłoś
Avatar
dextress 2014-03-14, 19:16
@NieWiemZeWiem chodzi o kraj pochodzenia, tak więc nic z twojego planu
Zgłoś
Avatar
m................x 2014-03-14, 20:38
hahahahahahahaha wiedziałem że tak będzie , dzięki Donek , dzięki Radek , teraz nasze świnki możecie sprzedać na Ukrainę ......... Jak to nie kupią ? aaaaaaaaa nie ma kasy , szkoda , może amerykance kupią?
też nie... Podziękujmy naszym kochanym politykom za to że tak wspaniale wspierają rozwój naszego kraju .... czyli którego?
Zgłoś
Avatar
modyf 2014-03-14, 21:53 7
Teraz to wypadałoby wprowadzić po prostu zakaz tranzytu świniaków przez nasz kraj i tyle. Jakieś ograniczania dla TIRów pod byle pozorem. Niech się przez Ukrainę ciągną..

A tak na marginesie - nasza policja nie jest w stanie skutecznie egzekwować opłat viatoll od zagranicznych kierowców - jeśli nie płacą nie można nic im zrobić, bo... jest to nie opłacalne. Wysokość kary? ok 3 000 zł

Mam skoro panuje u nas choroba świń, to tranzyt powinien być zakazany/wstrzymany, bo te przewożone mogą się pozarażać... nie szkodzi, że są martwe i kontakt z naszymi mają nikły - nasi naukowcy tak ustalili, więc tranzyt należy wstrzymać. Dla dobra UE i Rosji

Ale to trzeba by mieć jaja jak Putin...
Zgłoś
Avatar
jumpertomek 2014-03-15, 8:40 3
Powinni wstrzymać import, do nas przychodzi z dani, belgi i innych krajów pełno mięsa które jest do dupy i pomarańczowe aż, nawet pies by tego nie zjadł.. Nasze dobre mięso wysyłają a ściągają nam to gówno..

Hoduję świnie i cena na skupie poszła z 4,5 na 3,6.. a w sklepie płacicie 8 zł za samą słoninę.. kiełbasa 20 a ja dostaje 3,6 za kg.. i jak tu żyć ?
Zgłoś
Avatar
femi666 2014-03-15, 8:58
Cóż poradzić. Głosując na wszystkie partie sejmowe poparliście udupienie polskich hodowli świń bo wszystkie były za pomocą naszym "braciom". Zostaliśmy światowo wydymani. Tak samo będzie z nato co się ludzie podniecają. "Bezpieczeństwo bo nato". Już nie chce mi się tłumaczyć debilom jak działa świat, że zawsze nas zostawią. To te kretyny co wierzą w nato i unie są za po pisem i innym ścierwem. Są ludźmi nie myślacymi i to jedyny elektorat tych patrii.
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2014-03-15, 8:59
@Raszyd_Goldstein:
Przecież debile z PiSu też się solidaryzowali z Ukrainą i wymachiwali łapskami w stronę Rosji. Jakby byli u władzy nie postąpiliby inaczej. Tak czy siak cały rząd do pieca.
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2014-03-15, 9:09 1
@rollins no akurat to z zakręcaniem kurka to jesteś w błędzie. Mamy tak chujową umowę z Rosją że ściąganie gazu nawet z USA jest opłacalne, a zakręcenie gazu można wykorzystać do zerwania tej chujowej umowy w której tkwimy do 2030. Ruskie wiedzą o tym więc kurka nie zakręcą.
Zgłoś
Avatar
myha 2014-03-15, 9:09
jumpertomek: możesz blokować skrzyżowanie jak reszta twoich pobratymców, godzinę dziennie tracę żeby was omijać bokiem, tak samo jak wielu innych. Powód protestu: bo cena za świnie spadła. Szkoda tylko ze ten protest zrobiliście w takim miejscu że teraz w pizdę i straty będą mieli wszyscy inni szczególnie ze ściany wschodniej. Ale to chyba taka solidarność społeczna "nam za świniaki mniej płacą to niech wszyscy po dupie równo dostaną". Oczywiście poza winnymi bo politycy na wschód kraju nie zwykli jeździć i interesów tam nie mają.
Zgłoś
Avatar
las84500 2014-03-15, 9:29


Przypadek?
Zgłoś