18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12


Szwedzki gigant meblowy sfinansował przebudowę torów kolejowych pomiędzy Szczytnem a Wielbarkiem w województwie warmińsko-mazurskim, aby ułatwić pracownikom swojego zakładu produkcyjnego dojazd do pracy. Okazało się jednak - już po wykonaniu remontu - że decyzją władz samorządowych połączenie kolejowe pomiędzy tymi miastami ma zostać zlikwidowane.

Zdaniem Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego to, że Ikea wyłożyła kasę na remont, to za mało. Firma ta powinna jeszcze ufundować prywatną kolej (sic!). Wszystko wskazuje zatem na to, że z uwagi na trwający proces "likwidacji Polski lokalnej", pieniądze przeznaczone na remont torów poszły w błoto.



Źródło:
niewygodne.info.pl/artykul/00430.htm
Zgłoś
Avatar
Dranzes 2013-06-04, 15:08
Bidna ikea. Tera im pewnie całe lasy dadzą w nagrodę wyciąć.
Zgłoś
Avatar
Onomatopeja_93 2013-06-04, 15:11 2
Zobaczyłem nazwę swojego miasta to myślałem, że będzie się czym pochwalić, a tu proszę.
Ja pierdole, co za wstyd...
Zgłoś
Avatar
T0B1 2013-06-04, 15:19
Szkoda słów. Przecież biorąc pod uwagę fakt, że Polacy przyczyniali i nadal się przyczyniają do wielu odkryć, tworzenia patentów i wynalazków, to Polska mogłaby stać się jednym z największych Hi Techów na świecie. Ale nie kurwa, lepiej dopierdolić każdemu kto otworzy mały rodzinny biznes takie podatki, żeby ledwo wiązał koniec z końcem. Albo jeszcze lepiej, stworzyć państwo socjalistyczne, w którym połowa kasy idzie w błoto lub mogłaby zostać lepiej wykorzystana - bo obywatel sobie jeszcze nie poradzi...

@up
Ze Szczytna czy z Wielbarka jesteś ? Bo ja z tego pierwszego.
Zgłoś
Avatar
Onomatopeja_93 2013-06-04, 15:24
Ja też ze Szczytna
Zgłoś
Avatar
bravoteampolska 2013-06-04, 15:26
Un_Nem napisał/a:

polska...
oddawaj polowe kasy z wyplaty, plac pojebane podatki, rob na nierobow, funduj im nowe rzeczy...
a i tak bedzie im malo.


Bo nad jebanym złodziejem ludzie nie powinni się litować .
Siłą kurestwo z koryta wyciągnąć oponę nałożyć na tułów polać benzyną i niech się ścierwo pali .Skończyłyby się tablety srajfony limuzyny i kradzież w biały dzień .
Zgłoś
Avatar
m................k 2013-06-04, 15:54 2
@Un_Nem

Stary, nie hejtuje Cię, ale jesteś niedojebany. No sorry.
Ciśniecie na tych co mówią "polaczki", a wiecie kim są "polaczki"?
Ktoś taki jak Un_Nem. Mówisz Polska stary, nie. Polska nie jest winna.
Polska to piękny kraj, mamy wyjebane morze, jeszcze lepsze góry,
o mazurach i kamposie nie wspomnę.
Polskie prawo i rząd to shit oni zabierają Ci kasę, nie Polska.
Bo Polska to ludzie, krainy, historia, kultura.
Rząd to nie Polska, to nazistowskie ścierwa
Precyzuj następnym razem.

PS: Jebie czy dostanę browary, czy hejty. Na Rząd sam mogę wjechać. Na Polskę - nigdy.
Zgłoś
Avatar
kutasso 2013-06-04, 15:56 1
Zgłoś
Avatar
Mockba 2013-06-04, 16:14 2
Un_Nem napisał/a:

polska...
oddawaj polowe kasy z wyplaty, plac pojebane podatki, rob na nierobow, funduj im nowe rzeczy...
a i tak bedzie im malo.



Masz racje, ale ja o czym innym.
Mamy tu tyle uzytkownikow. Moznaby zrobic wspolne konto, zebrac hajs na firmowe koszulki i zrobic marsz sadystow. Wszyscy w czarnych koszulkach z logiem sadola, drwalu na przedzie

Robimy manifestacje ?

ps mowie calkiem serio
Zgłoś
Avatar
sauerps 2013-06-04, 16:48
@Up musisz chyba założyć osobny temat żeby każdy zobaczył wtedy kto wie...
Zgłoś
Avatar
Mockba 2013-06-04, 17:06
Zaloze i zrobmy kurwa przemarsz !
Zgłoś
Avatar
Seraff 2013-06-04, 17:09
Mały błąd się wkradł - połączenia między Szczytnem a Wielbarkiem nie ma już od jakichś 10 lat. Miało zostać przywrócone po remoncie, a były i plany, by linia szła dalej do Ostrołęki, czyli tak, jak funkcjonowała jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. No i jeszcze sprawa międzynarodowego lotniska Szczytno-Szymany (również od 10 lat zamkniętego dla ruchu komercyjnego), które jest jedynym takim obiektem w północno-wschodniej Polsce. Linia miałaby umożliwić dostanie się z lotniska do Olsztyna w czasie około godziny. Z lotniskiem głucho, z linią głucho, bieda jak wszędzie.
Zgłoś
Avatar
szymi91 2013-06-04, 17:18
Cytat:

Szkoda słów. Przecież biorąc pod uwagę fakt, że Polacy przyczyniali i nadal się przyczyniają do wielu odkryć, tworzenia patentów i wynalazków, to Polska mogłaby stać się jednym z największych Hi Techów na świecie. Ale nie kurwa, lepiej dopierdolić każdemu kto otworzy mały rodzinny biznes takie podatki, żeby ledwo wiązał koniec z końcem. Albo jeszcze lepiej, stworzyć państwo socjalistyczne, w którym połowa kasy idzie w błoto lub mogłaby zostać lepiej wykorzystana - bo obywatel sobie jeszcze nie poradzi...



Przecież to jest typowe działanie z premedytacją. Co z elektrownią w Ostrołęce ? Co z trefnymi stadionami, prywatyzacją za bezcen etc ? Polska od czasów Potopu Szwedzkiego jest stale okradana i rozbierana na części pierwsze (zwróćcie uwagę, że ten naród i tak jest zajebiście żywotny i potrafi się w miarę zregenerować, po tym ile dostaliśmy w pizdę). Dodatkowo wpuściliśmy sobie "starszych braci w wierze", którzy pierwsze co zrobili to zaczęli kolaborować z ruskimi a po '89 weszli do polityki pod zmienionymi nazwiskami (patrz: Stoltzman, Szechter, Hajka GW itp itd) + wcześniejszy "Desant Wschodni" z lat 40/50 - zachęcam do zgłębienia tematu. Bez totalnej dekomunizacji i odżydzenia sfery politycznej i biznesowej gówno zdziałamy. Rząd Olszewskiego zaczął robić porządek w tym temacie to ruda k***a z bolkiem, pawlakiem i resztą spierdolin przeprowadzili Nocną Zmianę. Pozdrawiam tych, którzy myślą i chcą działać!
Zgłoś
Avatar
Davidzior 2013-06-04, 18:16
Kurwa! to samo na połączeniu Gliwice - Częstochowa. Nie dość, że jebane koleje śląskie podniosły drastycznie ceny biletów, pociągi się spóźniają to jeszcze mają likwidować połączenia. Najebali spółek, dyrektorów i naczelników od każdej śrubki i teraz dziwić się, że wszystko się rozpada.

To już za PKP było lepiej.

Kurwa!
Zgłoś
Avatar
tommi 2013-06-04, 19:45 1
Ja dodam od siebie, że tym połączeniem jeżdzą 3 osoby z zakładu bo rozkład nie pokrywa się z godzinami pracy + nie ma możliwości dojazdu na 3 zmianę (w zakładzie panuje system 3 zmianowy) Moim zdaniem jest to błąd zakładu bo nie dogadał się z PKP. Co do samej linii gdyby nie powstał zakład samorząd nie miał planów co do przywrócenia ruchu pociągów na tym obszarze. Po prostu nikt nimi nie jeździł. Inną sprawą jest fakt, że linia (prawdopodobnie) domyślnie miała służyć do przewozu surowca.
Zgłoś
Avatar
kajzerPL 2013-06-04, 19:51
To tak samo jak w Gdańsku na Euro Niemcy wybudowali sobie boisko piłkarskie. Nie minął rok a boisko zostanie zrównane z ziemią a w miejsce boiska powstanie parking.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie