18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Rocky_V8 2014-05-30, 14:52 1
zero konkretów....
Zgłoś
Avatar
avic 2014-05-30, 14:55 4
A ja nie negocjuję cen. Sprzedawałem w swoim życiu 3 samochody. Dwa moje i auto mojej obecnej narzeczonej. W PL wygląda to tak, że ktoś wiedząc, że będzie auto zmieniał za rok, czy pół absolutnie w nie nie inwestuje - a jeśli już wysupła kilka groszy to zalewa najgorszym gównem i łata najtańszymi zamiennikami i szpachlą. Ja nie mogę znieść, jak wiem, ze z autem którym codziennie wożę swoje dupsko jest coś nie tak. Ma być dobre i już. I nieważne czy był to Passat B3 1.6TD (ależ maszyna... '90 rok i spalanie 4,2 w trasie , i duuży, wygodny bagażnik, który sporo przeżył), czy postłuczkowe W202, czy brava w której sam składałem silnik. I co ciekawe - zazwyczaj na odpowiedź ""ani grosza" na zadane przez telefon pytanie: "ile pan zejdziesz?" ludzie nie reagują negatywnie. No i mam taki zwyczaj, że w ogłoszeniu piszę wprost: "Łowcom okazji i handlarzom dziękuję - proszę o niekontaktowanie się."
Niestety - zadbane auta trzymają cenę, bo nikt pewnego auta z kupą świeżych faktur za części i naprawy za darmochę nie odda.
Zgłoś
Avatar
werther 2014-05-30, 15:02
Po "TEMATYKOM" wyłączyłem.
Zgłoś
Avatar
4................h 2014-05-30, 15:52 2
Ile ta wersja ma KM? A kogo to obchodzi? Beznadziejnie wygląda to auto. Ale niech zgadnę: 0KM spadając w przepaści.

A co do podatku to dowalił, sam miałem firmę. Dla wyjaśnienia :
Auto 25 tys zł -> odliczasz podatek VAT czyli płacisz tam 20,3 tys ok. bo resztę odda ci US ( podatek : 4,7 tys )
Auto sprzedajesz za 28 tys -> cena netto: 22,7tys a VAT: 5,3 tys.
Zarobek:
US nic nie oddaje, różnica : 0,6 tys do zapłacenia do US jako VAT (dochodzi tam jeszcze podatek dochodowy, ale handlując non stop autami wynosi on po prostu 0zł - po prostu kupujesz coraz droższe auta i koszt wynosi więcej niż przychód )
Różnica : 28 tys - 25tys - 0,6 = 2,4 tys a nie 1,8

A osoba prywatna też płaci podatek za odsprzedanie auta więc całkowicie gościowi nie wierzę. Gówno wie o czym mówi.
Zgłoś
Avatar
avic 2014-05-30, 17:00
@4hitch - delikatnie Ci się popierdoliło.. Ty mówisz zwykłej procedurze zakupu. Komisy działają zazwyczaj na zasadzie marży - tj. nie stają się właścicielami sprzedawanego towaru, a jedynie dysponują nim za zgodą właściciela. Przychodem do opodatkowanie jest różnica pomiędzy tym co muszą zapłacić właścicielowi auta - komitentowi - a ceną uzyskaną od kupującego. Oczywiście przychód jest pomniejszony o należny do oddania US podatek VAT. Natomiasy dochodem komisanta jest ta prowizja netto pomniejszona dodatkowo o podatek dochodowy rozliczany zazwyczaj na zasadach ogólnych.
I jeszcze jedno - pełne odliczenie przy zakupie o jakim mówisz spełniają auta ciężarowe, wg odnośnych przepisów z ustawy o VAT. *

Osoba prywatna sprzedająca ruchomość płaci PCC w wysokości 2% wartości, dlatego czasem opłaca się fikcyjnie przepuścić sprzedaż przez komis z minimalną marżą w celu uniknięcia PCC.

*Mowa o wrzuceniu na ST i sprzedaży, jak do odsprzedaży do odliczenie pełne.
Zgłoś
Avatar
hgh 2014-05-30, 17:21 1
To nie ten sam chujowy kolo który dopierdalał się do grubości lakieru na jakieś giełdzie moto?

Ani to śmieszne, ani odkrywcze, bez sensu się produkuje, vlogerem nie będzie.
Zgłoś
Avatar
Szczepus 2014-05-30, 23:38
Mnie bardziej irytuje jak ktoś kończy słowa mówiąc "om" a nie "ą": tematykom, jednostkom silnikowom, takom... tak wiem przypierdalam się.
Zgłoś
Avatar
lemont72 2014-05-31, 1:05
Valdziu, jak zwykle piwko za filmik, ale gdybyś przypadkiem wybierał się na spływ kajakowy nie zapomnij zabrać kraty browarów ps: Pandy są pod ochroną wiec nie ma co negocjować pozdr
Zgłoś
Avatar
Bo3MamPoZiom 2014-06-01, 15:04
Nie chce być specem ale nie trzyma się zaciśniętych pięści podczas przemówień publicznych...
Zgłoś