18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Józef Szaniawski, politolog, sowietolog, publicysta, wykładowca UKSW, zginął w Tatrach 4 września, spadł w przepaść. Miał 68 lat.

Podczas celebrowanej przez blisko 40 kapłanów - wśród nich był m.in. o. Tadeusz Rydzyk - mszy pogrzebowej doszło do incydentu. Część uczestników uroczystości nie dała dojść do głosu przedstawicielowi prezydenta Janowi Lityńskiemu, który chciał odczytać decyzję prezydenta o przyznaniu Szaniawskiemu pośmiertnie Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Krzyczeli: "Hańba, hańba!".

Główny celebrans biskup Piotr Jarecki zareagował, przytaczając słowa Benedykta XVI o szacunku dla każdego człowieka.

Ogólnie rzecz biorąc bydło nie umie się zachować w czasie pogrzebu

Zgłoś
Avatar
LilL 2012-09-16, 14:05 2
pesanserinusminor napisał/a:


Nieuszanowaniem rodziny i zmarłego była obecność tego człowieka na pogrzebie. Nie znasz poglądów Szaniawskiego, ale szczekasz.


Tak? a ja odnosze wrazenie ze rodzina zmarłego bardziej jest oburzona zachowaniem "publiki" niż obecnoscia Litynskiego.

Na miejscu rodziny wyjebałbym to całe towarzystwo z kościoła na dwór. Bo jeśli ktos ma decydować o przebiegu ceremonii i biorących w niej udział osób to chyba tylko rodzina , czy nie?

Ogólnie to bez spiny.
Zgłoś
Avatar
Mestiner 2012-09-16, 14:09 12
podobna sytuacja okraszona humorem
Zgłoś
Avatar
darthbercik 2012-09-16, 15:38
Nie ma piwa za wrzucanie jakiś gówien z tv trwam....
Zgłoś
Avatar
inf3kkted 2012-09-16, 15:42
kurwa jak patrze na wiek to mi sie śmiać chce:D Wszystkie wasze wypowiedzi walicie jakbyście wiedzieli wszystko na pewno na 100%. Otóż w wieku 20 26 lat to nic nie wiecie na 100% bazujecie tylko na swoich źródłach informacji które w 99% przypadków (moim zdaniem) są zmanipulowane. Tak naprawdę polityką gospodarką rządzą ludzie potężniejsi niż politycy i ich twarzy ani nazwisk nigdy nie poznamy.
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-09-16, 15:57 7
fantomasik napisał/a:



Nie lubię polityki...w ogóle nie podoba mi się podział w Polsce na kretynów od Peło i Pisuaru i innych spierdolonych partii;] Ale gdy czytam taką zawiść w komentarzu, bądź słyszę taką zawiść w czyimś głosie, to mam chęć przypierdolić tej osobie prosto w ryj i powiedzieć "opamiętaj się". Jesteśmy wszyscy Polakami a jeden drugiego nienawidzi za jego przeszłość, za przeszłość jego ojca,dziadka,pradziadka,prapsa czy prakota a jak nie ma przeszłości to jak mawiał klasyk "dajcie mi człowieka a ja znajde paragraf":| Opamiętajcie się ludzie!! Tylko ludzie słabi są pamiętliwi, zawistni i mściwi;] Sam jestem osobą, która ostatni raz w kościele była 10 może 11 lat temu...Jak sądzę jesteś osobą wierzącą (powiedzmy, że 99% tych co idzie za Pisiarkami jest wierzącymi. I bardzo dobrze! Trzeba w coś wierzyć, choć sam do końca nie wierzę w Boga, to uważam że człowiek bez wiary w cokolwiek nawet w własne umiejętności to życiowa ciamajda). I tak sobie myślę, coś tam przypominam...moja przepita pamięć jest trochę zawodna;) więc wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę. Czy Bóg nie głosił, że bliźnim trzeba wybaczać? Czy dla katolików ( w tym także i mnie...) kościół nie jest miejscem świętym!? Nie było tak, że Jezus glosił "kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień!?" No kurwa mać...Zdecydowana większość z tych co tam buczało w sercu i w głowie ma tylko jedno zdanie "zabić,spalić, zniszczyć przeciwników Pisu":| Pełowcy kurwa tak samo!! Krzyczeliście pojeby ryja na cały świat, że faceta skarżą w sądzie bo Kaczyńskiego zwyzywał na ulicy...a sami kurwa co tworzą teraz!? Komedia:| Jedna partia nas wyprzedaje a druga nas jakby dłużej rządziła to by nas do wojny z ruskimi i niemcami doprowadziła...Komedia w chuj!! Idźcie się kurwa leczyć!! Wszyscy i bez wyjątku. I założę się, że jak wygra inna partia wybory niż PiS czy PO to będzie dalej tak samo...tzn obie szczekaczki dalej będą darły ryja, tyle że teraz w opozycji.



Ludzie interesujący się polityką sami tworzą te podziały. Nikt ich do tego nie zmusza.
Może kolega, którego w tym momencie cytujesz przesadził, ale nie wolno mu odmówić racji.
Nienawiść za przeszłość jest jak najbardziej uzasadniona. Wyobraź sobie, że jesteś członkiem rodziny Stanisława Pyjasa, zamordowanego w Krakowie w 1977 roku i przez lata nie wiesz, kto dokładnie za tym stoi. Dowiadujesz się ponad 20 lat później, że sprzedał go jeden z jego najbliższych przyjaciół, Lesław Maleszka. Ten "przyjaciel" zamiast usunąć się w cień (minimum przyzwoitości, bo powinien zostać osądzony) pracuje jak gdyby nigdy nic w Gazecie Wyborczej.
Przykłady można mnożyć. Współuczestnik w mordzie ks. Jerzego Popiełuszki pisywał dla Faktów i Mitów.
Ludzie, którzy kogoś "nienawidzą" za przeszłość zwyczajnie szukają sprawiedliwości. To nie jest nienawiść. Dopiero, kiedy im się jej odmawia, rodzą się takie uczucia. A odmawia się jej, poprzez hołubienie w dzisiejszym świecie polityki i mediów osób, które współpracowały z aparatem poprzedniego systemu, doprowadzając do wydania, internowania i właśnie morderstw wielu ludzi, którzy z tamtym systemem walczyli.

Nie myl pojęć, to nie jest nienawiść za przeszłość.
I teraz na pogrzebie wybitnej postaci, która komunistyczny system miała w głębokiej pogardzie, zjawia się reprezentant właśnie tego, poprzedniego systemu. Przecież to jest skandal. To jest hańba.
Prezydent zrobił to w miejscu dla katolików świętym - co tylko ukazuje jego perfidię, bo liczył na to, że ludzie uszanują to miejsce.

Wyjątkowo perfidna prowokacja. Rzygać się chce.

inf3kkted napisał/a:

kurwa jak patrze na wiek to mi sie śmiać chce:D Wszystkie wasze wypowiedzi walicie jakbyście wiedzieli wszystko na pewno na 100%. Otóż w wieku 20 26 lat to nic nie wiecie na 100% bazujecie tylko na swoich źródłach informacji które w 99% przypadków (moim zdaniem) są zmanipulowane. Tak naprawdę polityką gospodarką rządzą ludzie potężniejsi niż politycy i ich twarzy ani nazwisk nigdy nie poznamy.



Na chuj się srasz? Przecież wiadomo, że politycy najczęściej są pionkami w rękach innych ludzi. Myślisz, że jesteś taki oświecony?
Zgłoś
Avatar
gadom 2012-09-16, 16:23
No krew się we mnie gotuje jak widzę niektóre gówniarskie komentarze...
Zgłoś
Avatar
inf3kkted 2012-09-16, 16:30
fantomasik skoro tez jesteś taki oświecony to o co w ogóle ta dyskusja na temat PO i Pis jak to jeden chuj? wszyscy siedzą w kieszeni u panów X Y i są dla nich tylko pracownikami sezonwymi.
Zgłoś
Avatar
pieto90 2012-09-16, 16:35 2
@pesanserinusminor,

ma rację w tym co pisze. Szaniawski był nauczycielem mojej siostry i to co mówił jej na zajęciach, jakich przekrętów się dokonuje (oczywiście jak mi siostra powiedziała, nigdy nie mówił i nie oskarżał wprost) się na najwyższych szczeblach władzy, więc nie dziwi mnie fakt, że od tak sobie zginął bez żadnych świadków w górach.

A największą hańbą nie byli ludzie, którzy klaskali, tylko Lityński, a takimi ludźmi jak on Szaniawski gardził właśnie. Myślę, że Szaniawski byłby dumny z ich zachowania, bo chociaż oni nie dali się medialnej papce, czy to z tvn, tvp, polsatu
Zgłoś
Avatar
vass 2012-09-16, 16:41
PISowskie bydło i tyle
Zgłoś
Avatar
323233 2012-09-16, 16:45 4
A Widz€,ze jeden tutaj gościu ma racje a reszta go atakuje,boże ludzie są idioci.Tak to jest jak się jest lewakiem i byście wszystko zalegalizowali pedofile,zabójstwa,itp.

pesanserinusminor ładnie was zniszczył frajerki.
Zgłoś
Avatar
mihaueeek 2012-09-16, 16:50 5
@Up
Do Wszystkich inteligentów, znawców polityki, historii, kultury. Człowiek inteligentny i na poziomie nie będzie zakłócał pogrzebu i nieważne kto by go nie miał prowadzić czy na nim przemawiać. Prowokacja prowokacją, ale pojawił się na pogrzebie złożył szacunek szczerze czy nieszczerze, jak obecni w katedrze mieli z tym problem to mogli napisać o tym w gazecie, tv czy innych mediach ale po fakcie a nie robić burdel komuś na pogrzebie.

A jak się komuś system nie podoba to niech zacznie z nim walczyć ale na żywo a nie przed komputerem wylewając swoje żale i pociągając innych kretynów za sobą w bezsensowną dyskusję.

,,Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.'' - Stanisław Lem
Zgłoś
Avatar
głodny_toster 2012-09-16, 16:50
323233 napisał/a:

A Widz€,ze jeden tutaj gościu ma racje a reszta go atakuje,boże ludzie są idioci.Tak to jest jak się jest lewakiem i byście wszystko zalegalizowali pedofile,zabójstwa,itp.

pesanserinusminor ładnie was zniszczył frajerki.



Czuję multikonto:D
Zgłoś
Avatar
SrogiSrom 2012-09-16, 16:50
Nie radze głosować na janusza Kurwina majka- to stary bolszewik ma wąsy jak stalin! , tylko palikot i tusk!!!! oni robia dobrze dla polski !!!!!!!!

POLSKA DLA POLAKUW!
Zgłoś
Avatar
pieto90 2012-09-16, 16:52 2
vass napisał/a:

PISowskie bydło i tyle



Na ich czołach to wyczytałeś, że wszyscy są za PiSem?
Zgłoś
Avatar
mihaueeek 2012-09-16, 16:55 2
saimon133 napisał/a:

Nie radze głosować na janusza Kurwina majka- to stary bolszewik ma wąsy jak stalin! , tylko palikot i tusk!!!! oni robia dobrze dla polski !!!!!!!!

POLSKA DLA POLAKUW!



Wyjdź, jak masz tyle do powiedzenia.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie