18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Józef Szaniawski, politolog, sowietolog, publicysta, wykładowca UKSW, zginął w Tatrach 4 września, spadł w przepaść. Miał 68 lat.

Podczas celebrowanej przez blisko 40 kapłanów - wśród nich był m.in. o. Tadeusz Rydzyk - mszy pogrzebowej doszło do incydentu. Część uczestników uroczystości nie dała dojść do głosu przedstawicielowi prezydenta Janowi Lityńskiemu, który chciał odczytać decyzję prezydenta o przyznaniu Szaniawskiemu pośmiertnie Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Krzyczeli: "Hańba, hańba!".

Główny celebrans biskup Piotr Jarecki zareagował, przytaczając słowa Benedykta XVI o szacunku dla każdego człowieka.

Ogólnie rzecz biorąc bydło nie umie się zachować w czasie pogrzebu

Zgłoś
Avatar
Machol 2012-09-16, 16:56
Masa wywodów w typie "ja wyjaśnię że tak, a on mi, że nie - na co ja mu wyjaśnię, że tak..." I do usranej śmierci.
Z jednej strony adwokat zmarłego się wziął z powietrza i zna go lepiej niż własną dupę jak widzę, bo bez cienia wątpliwości wskazuje, kto dla Szaniawskiego byłby gównem itd.
Z drugiej strony masa ludzi, którzy karmią trolla.
Zgłoś
Avatar
kotorminator 2012-09-16, 17:00
Ludzie takiego pokroju jakich widzimy na filmie kierują się w życiu jedną zasadą, brak zasad.
Zgłoś
Avatar
JaE 2012-09-16, 17:10
pesanserinusminor napisał/a:



Gdybyś sam nie był platformianym bydłem, to wiedziałbyś, że wizyta Lityńskiego, który już jako dziecko wręczał kwiaty Bierutowi, była prowokacją ze strony Komorowskiego. Za pewne, gdybyś znał poglądy Szaniawskiego, które mógł przedstawiać tylko w mediach Rydzyka i Gazecie Polskiej zamknąłbyś swój lemingowski ryj. A tak to 2-komórkowy mózg leminga dostał sprzężenia zwrotnego na wieść z TVNu o buczeniu na pogrzebie profesora, i zacząłeś kłapać, nie wiedząc, że ten profesor uważał ludzi takich jak ty za gówno. Temat powinien zostać usunięty, ale może zdążysz przeczytać i dojdzie do małego zwarcia w twoim karłowatym móżdżku leminga.



Masz sporo racji, ale to nie zmienia faktu że to jednak pogrzeb i powinno się zachować ciszę jeśli nie ze względu na uszanowanie świątyni (bo nie każdy jest katolikiem), to ze względu na szacunek dla zmarłego. Jeśli ktoś przychodzi na pogrzeb oznacza to że robi to z szacunku do zmarłego, tak więc i podczas pogrzebu należało by ten szacunek okazać. Jak widać nawet rodzina nieboszczyka była niezadowolona.

Co do zrównywania z bydłem: ponad 70 lat temu byli tacy co ludzi zrównywali z bydłem wywożąc ich bydlęcymi wagonami do obozów koncentracyjnych albo łagrów, więc może warto uważać jak się na kogoś mówi?
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-09-16, 17:32 5
Do wszystkich, którzy piszą o tym, że to był pogrzeb i trzeb to w pierwszej kolejności uszanować:
Nie dostrzegacie, w jaką pułapkę wpadliście. Płezydęt komorowski doskonale sobie zdawał sprawę z tego, że jak wyśle swojego prowokatora na pogrzeb, to zbije kapitał polityczny i przedstawi opozycjonistów w złym świetle.
W pierwszej kolejności to właśnie komorowskiego powinniście zaszczuć, za wysyłanie jednej z kurew na pogrzeb osoby, która takimi właśnie gardziła i których nie chciałby oglądać jak wybierają mu szambo, a co dopiero wygłaszają mowę na pogrzebie.
Zgłoś
Avatar
Nerd 2012-09-16, 17:37
Lubię wąchać mopa i wafla jednocześnie.
Zgłoś
Avatar
pieto90 2012-09-16, 17:42 1
@Slonx,

tym ludziom nie wytłumaczysz, za dużo tvn.
Zgłoś
Avatar
JaE 2012-09-16, 17:45 1
Slonx napisał/a:

Do wszystkich, którzy piszą o tym, że to był pogrzeb i trzeb to w pierwszej kolejności uszanować:
Nie dostrzegacie, w jaką pułapkę wpadliście. Płezydęt komorowski doskonale sobie zdawał sprawę z tego, że jak wyśle swojego prowokatora na pogrzeb, to zbije kapitał polityczny i przedstawi opozycjonistów w złym świetle.
W pierwszej kolejności to właśnie komorowskiego powinniście zaszczuć, za wysyłanie jednej z kurew na pogrzeb osoby, która takimi właśnie gardziła i których nie chciałby oglądać jak wybierają mu szambo, a co dopiero wygłaszają mowę na pogrzebie.



Jeśli o mnie chodzi to uważam wszystkich polityków za równych sobie. Wszędzie złodzieje, kłamcy i niekompetentni debile- bez znaczenia w jakiej partii. A jak do tego dodać zaszytych komuchów i partie pedalsko-tranzwestycko-parodiową to powstaje piękny kalejdoskop ludzi zbijających kasę za robienie parodii i niszczących państwo od środka. Mogę spokojnie powiedzieć że jakieś 75% polityków kwalifikuje się do postawienia przed trybunał stanu, a reszta do najbardziej adekwatnej do ich intelektu roboty- kopania rowów. Cytując Józefa Piłsudskiego- im "kury szczać prowadzić a nie politykę robić". Krew mnie zalewa jak widzę/czytam co te bałwany robią z Polską, moją ojczyzną.
Zgłoś
Avatar
Shatter 2012-09-16, 18:07 1
HURR TVN i Wyborcza wam muski wyprauy!Lemingi doszczeźcie prafdę!!!To nie prafda rze my pierdolimy bes sensó o PO i SPISGU! DURR
Zgłoś
Avatar
szerszen79 2012-09-16, 18:08
nie powiem-przeczytałem wypowiedzi tego pesanserinusminora... zastanawia mnie tylko jedno-niby wszystko ładnie pięknie-koleś zna słowo anihilacja i inne podobne a słowa "zapewne"zamiast użytego "za pewne"w kontekście odpowiednim poprawnie nie potrafi napisać-to samo się tyczy słowa "osobom"zamiast użytego"osobą"-rozumiem że nie podkreśla na czerwono ale jakieś choćby kurwa podstawy wypada znać pierdolony abderyto-masz do słowniczka pojęć obcych obcym-tylko się nim nie popisuj ćwoku bo podstawowych nie znasz!!!
Zgłoś
Avatar
juventino 2012-09-16, 18:31 3
Najsmieszniejsze jest to, ze ci wojowniczy obroncy Boga, ojczyzny, honoru i Rydzyka sa wyznawcami religii gdzie czczona jest postac Jezusa, ktora nie reagowala na obelgi, plucie w twarz a nawet kare smierci. I ta filozofia milosci jest ponoc sednem katolicyzmu. A tu prosze, nie trzeba pluc, obrazac o groprzeniu smiercia nie wspominajac - wystarczy jakis czlowiek prezydenta, ktorego nie lubimy i juz mamy eskalacje przemocy i chamstwa...
Co za ironia, ze ci najzagorzalsi katolicy zachowuja sie dokladnie tak jak nieslawni Faryzeusze, przed ktorym to zachowaniem przestrzega Biblia.
Zgłoś
Avatar
inf3kkted 2012-09-16, 18:43 1
@up i widzisz tu analogie do muzułmanów? Dokładnie to samo, fanatyzm taki sam wszędzie polityczny czy religijny to jeden chuj. Tylko na fanatyków jest 1 sposób...
Zgłoś
Avatar
JaE 2012-09-16, 18:54
juventino, trafiłeś w samo sedno. Wystarczy trochę poczytać i popatrzyć żeby uświadomić sobie że kościołowi rzymsko-katolickiemu najdalej do wartości przekazanych w Nowym Testamencie. Oni (księża) są dokładnie tym przed czym przestrzegał i z czym walczył Jezus. Są oczywiście wyjątki, ale to zaledwie krople w oceanie nienawiści, zakłamania i fałszu. A katolicy, z których większość Pismo Święte widziała tylko na półce z książkami skutecznie potwierdzają że to (niestety) prawda. Oczywiście i w tej grupie są wyjątki, i w tym przypadku to również zaledwie kropla...
Zgłoś
Avatar
p................s 2012-09-16, 18:59
Szkoda rodziny tylko ale cóż wybrali sobie religię dla zakompleksionych idiotów to teraz mają pogrzeb.
Zgłoś
Avatar
ypsilanti 2012-09-16, 19:08
pesanserinusminor to zwolennik PiSu, który nie ma żadnych, ale to absolutnie żadnych, wątpliwości , wyznawca Jarosława Polskęzbawa wierny, oddany, i tępiący wszelkie przejawy jakiejkolwiek aktywności nie po linii partii. Taki odpowiednik POwskiego leminga , dość dokładny, po drugiej stronie.
Czsami łączy sie w jedno z chamem cmentarno-buczącym (tylko czasami, rzadziej niż leming z tarasowszczykiem).
Zgłoś
Avatar
głodny_toster 2012-09-16, 19:34
inf3kkted napisał/a:

fantomasik skoro tez jesteś taki oświecony to o co w ogóle ta dyskusja na temat PO i Pis jak to jeden chuj? wszyscy siedzą w kieszeni u panów X Y i są dla nich tylko pracownikami sezonwymi.



Też racja;]
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie