18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
Avatar
xblazex 2012-12-10, 16:24
Ramsey007 napisał/a:

nie ma wielkiej deski do prasowania marki TESCO na tylnej klapie


nie kumam,nie wiem moze nie widze brakujacych slow ale nie kumam

Harry Pojeb napisał/a:

Same kurwa cwaniaki z tylnymi napędami ale w nfsie chyba... Sam mam przedni napęd lubie zaciągać rakiete i lecieć bokiem i huja wam do tego, a powiem wiecej mam nawet golfa i chuj.



po 1 przykro mi z twojego powodu a po 2 to nic nie zrobisz tak sie przyjelo o golfach, bmw, homdach audi itp bo ja tam wiem swoje i mam swoje pogladu gusta i inne gowna ale ciołki lubia sie klocic o takie rzeczy i juz nic z tym nie zrobisz
Zgłoś
Avatar
pkh 2012-12-10, 16:28 2
A ja lubię czasem poślizgać się na ręcznym moją 19 letnią astrą Fajna zabawa, i mam wrażenie że też trochę edukacyjna, można dobrze wyczuć samochód i dzięki temu byłem w stanie uniknąć kilka stłuczek.
Zgłoś
Avatar
Ramsey007 2012-12-10, 16:33
xblazex napisał/a:


nie kumam,nie wiem moze nie widze brakujacych slow ale nie kumam



No nic trudno w takim razie. Zawsze zostaje Ci możliwość kupna TAJP ERA ze szperą przenoszącą napęd na tylne koła.

Kolega kilka postów wyżej poleca.
Zgłoś
Avatar
MArcin911 2012-12-10, 16:55 10
Ślizgać się na ręcznym po parkingu to nawet swoją matkę nauczyłem.
Jak ktoś lubi wyzwania to niech opanuje poślizgi bez ręcznego z użyciem hamowania lewą stopą lub scandinavian flick'a

Kilka trików dla FWD
Zgłoś
Avatar
Lukasz12320 2012-12-10, 16:59
Co ma kurwa szpera do napędu przedniego w Hondzie. Szpera to inaczej mówiąc zaspawany dyfer żeby koła kręciły się równomiernie może też być np szpera 40% ale co z tego jeśli honda ma napęd na przód pomijając s2000.
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2012-12-10, 17:03
@xblazex, dalej jakbym miał do wyboru samochody które wymieniłeś (poza nowszymi BMW i Audi), a Volkswagenem, Skoda, Oplem, Citroenem, Volvo to wybrałbym te drugie. Większy komfort jazdy, wygodne ciche samochody z dobrymi osiągami.
Zgłoś
Avatar
grzechu86tonie 2012-12-10, 17:38
ciesze sie ze slizganie sie zima sprawia wam przyjemnosc, ale lepiej dac kilka zlotych wiecej na dobre zimowki i jezdzic jak cywilizowany czlowiek a nie jak czarnuch na lisciu po rosie
Zgłoś
Avatar
MArcin911 2012-12-10, 17:54
Lukasz12320 napisał/a:

Co ma kurwa szpera do napędu przedniego w Hondzie. Szpera to inaczej mówiąc zaspawany dyfer żeby koła kręciły się równomiernie może też być np szpera 40% ale co z tego jeśli honda ma napęd na przód pomijając s2000.


Z twojego postu wywnioskowałem że wg. ciebie szpera w fwd nie istnieje/jest zbędna/nic nie daje (niepotrzebne skreślić).
Jeżeli dobrze wywnioskowałem to mam dla ciebie złą wiadomość.

Jesteś pojebany.

ps. szpera i zaspawany dyfer to dwa różne "urządzenia"

grzechu86tonie napisał/a:

ciesze sie ze slizganie sie zima sprawia wam przyjemnosc, ale lepiej dac kilka zlotych wiecej na dobre zimowki i jezdzic jak cywilizowany czlowiek a nie jak czarnuch na lisciu po rosie


Co ma dobra zimówka do przyjemności którą sprawia ślizganie.?
Zgłoś
Avatar
blackbird969 2012-12-10, 18:30
.... szpera to właśnie dyfer tyle, że przerobiony wewnątrz. Najprościej w każdym tylno napędowym aucie zdjąć dyfer, rozebrać i dać odpowiednio do pospawania. Po złożeniu mamy właśnie wykonaną szpere.

Dla zobrazowania pewnie każdy z was miał kiedyś autko zdalnie sterowane, jeśli pokręcimy jednym kołem w takim autku to drugie kręci się w przeciwną stronę. Szpera (która jest identycznie robiona też w modelach zdalnie sterowanych tylko klejem ) powoduje, że kręcąc jednym kołem drugie koło kręci się w identycznym kierunku z tą samą prędkością.
Minusem szpery jest gorsza przyczepność w zimie czy na wilgotnym, dlatego dla driftowców sezon kończy się na zimę bo przez kopny śnieg już tak łatwo nie przejadą. A zwykłe auta nie muszą dysponować dużą mocą żeby na śliskim zerwać przyczepność.

A odnośnie przednio napędowych aut to też jest coś takiego jak szpera w nich ale jak wyżej raczej do zastosowań sportowych.

Jeszcze innymi opcjami jest namiastka szpery czyli wykonanie jej tylko na 20% 40 czy 60 żeby nie tracić całości trakcji jaką daje normalny dyfer.

Osobiście interesuje się driftem, od lutego jeśli fundusze pozwolą zaczynam składać swoje auto do driftu i tak będzie to BMW E36 z 2,5L silnikiem bo to najtańsze rozwiązanie, a w zimę czerpię przyjemność z driftowania autem AWD.
Zgłoś
Avatar
Ramsey007 2012-12-10, 19:26 1
blackbird969 napisał/a:



Jeszcze innymi opcjami jest namiastka szpery czyli wykonanie jej tylko na 20% 40 czy 60 żeby nie tracić całości trakcji jaką daje normalny dyfer.



Namiastka szpery to niezaspawanie dyfra? No kurwa, gratuluję.

Pomijam, że szpera to właśnie różnorodność mocy spięcia czyli wartość procentowa i w przypadku aut FWD odpowiada ona za wiele czynników - prowadzenie przy przyspieszaniu, hamowaniu, łuki ciasno zeszperowanym FWD "bierze się" przez bujnięcie kierownicy w przeciwną stronę do jego kąta i tak dalej...

No ale chuj, szpera to tylko do dryftu! Koniecznie zaspawana grucha!
Zgłoś
Avatar
Schabik 2012-12-10, 19:38
Cytat:

zaraz się zacznie:
"a ty kurwa kozaku czym jeździsz" ?
"mój golf bierze matiza twojego starego jak chcę i kiedy chce:
tępę chuje


zapomniałeś jeszcze o "golf to kultowe auto"
Zgłoś
Avatar
karol_w 2012-12-10, 19:40
Ramsey007 napisał/a:

Drift jest dla ciot i pedałów więc i tak nie wiem o co chodzi?



To popytaj. Któryś z twoich tatusiów powinien wiedzieć
Zgłoś
Avatar
Jacunio1987 2012-12-10, 19:43 1
Tak sam jestem posiadaczem Golfa 3 więc hejt można zacząć od teraz, ale powiem Wam jedno... Poszaleć Golfikiem też można, a co najważniejsze : Jeśli nawet przywalę w drzewo lub coś innego jestem w stanie kupić drugi taki sam samochód za śmieszne pieniądze, a ten jeszcze sprzedać na szrocie Przy samochodzie za 10-20 tysi szkoda by mi było nim szaleć po bezdrożach.
Co nie zmienia faktu że najlepiej szalało się maluchami
Zgłoś
Avatar
Pan_Doktur 2012-12-10, 20:09
wydaje mi się, że szpera to coś co blokuje dyfer tymczasowo. Dzielimy na mechaniczne (znam z BMW) i elektroniczne (np. Fabia RS RWD) pierdolenie, że to spawanie dyfra trochę trąci głupotą.

Czekam na wypowiedź prawdziwego znawcy, a nie śpeców internetowych
Zgłoś
Avatar
rusofil 2012-12-10, 20:34 1
Nie dość, że z innego portalu, to jeszcze nieoryginalne i suche.
Zgłoś