18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:34
Avatar
saves 2014-03-10, 19:17
Kratki na paskudnych ryjach muzułmanek są bardziej huanitarne niż papierowe torby.
Zgłoś
Avatar
piterek098 2014-03-10, 19:51
głębokie jak wypięty biedroń
Zgłoś
Avatar
Ptoon 2014-03-10, 20:06
Można by rzec, że to taka brudna bomba.
Zgłoś
Avatar
darnok99 2014-03-10, 20:12
Masz tutaj fajne TED na ten temat. Angielski wymagany. Ogólnie wniosek z tego taki, że religia i dzietność mają ze sobą bardzo mało wspólnego.
Zgłoś
Avatar
thorold289 2014-03-10, 20:53
darnok99 napisał/a:

Masz tutaj fajne TED na ten temat. Angielski wymagany. Ogólnie wniosek z tego taki, że religia i dzietność mają ze sobą bardzo mało wspólnego.


Wnioski, które zaprezentował Rosling nie do końca zgadzają się z Twoją tezą, co przezentuje od 12minuty, nie oznacza to jednak, że nie zgadzam się z postawą przez Ciebie reprezentowaną. W końcówce mówi on, że religia ma niewiele wspólnego z populacją, a chodzi bardziej o planowanie rodziny i dostęp do medycyny.
Zgłoś
Avatar
darnok99 2014-03-10, 21:01 1
thorold289 napisał/a:


Wnioski, które zaprezentował Rosling nie do końca zgadzają się z Twoją tezą, co przezentuje od 12minuty, nie oznacza to jednak, że nie zgadzam się z postawą przez Ciebie reprezentowaną. W końcówce mówi on, że religia ma niewiele wspólnego z populacją, a chodzi bardziej o planowanie rodziny i dostęp do medycyny.


Ale z jaką tezą? I które wnioski?
Zgłoś
Avatar
thorold289 2014-03-10, 21:07
Trochę zamieszałem Rosling mówi(od 12minuty), że religia NIE MA wiele wspólnego z dzietnością z czym się zupełnie nie zgadzam(rozumiem, że Ty też). Sorry za masło maślane
Zgłoś
Avatar
darnok99 2014-03-10, 22:25
thorold289 napisał/a:

Trochę zamieszałem Rosling mówi(od 12minuty), że religia NIE MA wiele wspólnego z dzietnością z czym się zupełnie nie zgadzam(rozumiem, że Ty też). Sorry za masło maślane


heh, spoko. Niestety muszę Cię rozczarować, bo ja się z nim zgadzam. Przedstawił dane, wyciągnął wnioski, trzyma się to kupy - jakby nie ma za bardzo z czym tu polemizować.

Na Twój osąd może wpływać to, że w chrześcijańskiej Europie dzietność jest raczej niska - ale to ma raczej związek z tym co zostało przedstawione w filmiku - wysoki standard życia, duża przeżywalność dzieci , dostęp do antykoncepcji. W krajach afrykańskich gdzie dominującą religią jest chrześcijaństwo też jest pewnie duża liczba dzieci. Moim zdaniem bardzo dobrze obrazują te przemieszczające się po wykresie kropki - pokazują jaka jest tendencja.
Zgłoś