18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:55
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:52
🔥 Czerwone było - teraz popularne
Avatar
thez 2013-08-02, 20:29 6
Tak to jest jak chce się mieć socjalistyczna opiekę w wolno rynkowym kraju. Amen.
Zgłoś
Avatar
plame 2013-08-02, 20:48 17
400 zł rocznie dopłat do kopalni !!! polskie kopalnie węglowe jak i miedziowe są w 100% rentowne. co roku są tylko okradane przez rząd, pompuje się z nich pieniądze pod postacią dziwnych bezprawnych podatków i horrendalnych dywidend. nikt z was nie dopłaca do kopalni. a dzięki sprytnej propagandzie myślicie że górnicy zarabiają po 10,000pln, taki ch....
Zgłoś
Avatar
s................9 2013-08-02, 21:25 5
Tak, nawet jeśli teraz kopalnie węgla są w 100% rentowne, to kosztem grubych miliardów utopionych w nich wcześniej (za które można było postawić parę atomówek) i zdzierstwa na prądzie i opale.
Zgłoś
Avatar
plame 2013-08-02, 21:33 1
sniper9 pamiętaj że węgiel jako surowiec strategiczny jest zawsze potrzebny. każde rozwinięte państwo posiada jego zapasy. my posiadamy potężne złoża, fakt chwilowa dekoniunktura ( i zajebiste zarządzanie tymi zasobami przez uwczesną władze) spowodowała brak rentowności kopalni węglowych naście lat temu. ale pamiętaj bezpieczeństwo energetyczne kraju to podstawa
Zgłoś
Avatar
s................9 2013-08-02, 23:15 9
Pojebało? Jakie bezpieczeństwo energetyczne? Domy jakby co równie dobrze można awaryjnie opalić drzewem. A cywilizowane kraje mają głęboko wypierdolone na węgiel kamienny, no chyba, że mogą go kopać odkrywkowo, jak USA, czy Australia, po 10$ za tonę. Ile kopalni głębinowych chodzi w Europie Zachodniej? To tylko Polaków stać bulić za prąd 40 gr/kWh i 700 zł za tonę węgla.

W kwestii autonomii Górnego Śląska popieram na 200%, niech spier*** i to w podskokach. Tylko niech zabiorą ze sobą część długu adekwatną do państwowych subwecji na krechę od czasów Gierka.
Zgłoś
Avatar
Wdr 2013-08-03, 1:11 54
sniper9

synek pierdolnięty jesteś i to tak zdrowo że chyba stara ci ten wongiel w dupe napycha! sam wypierdlaj jebana niemoto bo gdyby nie te Ślązaki to w warszawie dalej byście zapierdalali powozami i srali pod siebie na sam początek jebana pijawko oddaj to co zajebaliście z Banku Śląskiego jak jeszcze był Śląski i Polski tak kurwa pierdolony amebowcu kiedyś to MY wam kasę pożyczaliśmy i do dziś dnia jebany pelikanie jej nie oddaliście jedyne co śmierdzielu zrobiliście to rozkradliście Śląsk i go zniszczyliście! następnie jebany tatarze doucz się czemu w usa masz ten wongiel za 10$ chuj że jest po więcej ale dobra a czemu? bo głupi fiucie tam nie pracuje w kopalni 50 solidarniuchów 800księży 10000roboli nie ma 50 spółeczek tylko jest 1 firma która zatrudnia garstke ludzi bo wszystko jest zmechanizowane pierdolony niemoto następnie mają wyjebane cymbale bo ich energetyka opiera się na pierdolonych elektrowniach atomowych na wiatrakach i innych chujstwach na koniec dodam że awaryjnie to się twój stary spulpał w matce! jeszcze jedno panie rocznik 91 postaw sobie parę atomówek w tym kraju a zobaczysz że to nie jest takie elo gimbaza opłacalne ale co ty kurwa możesz wiedzieć o życiu synek rocznik 91 kurwa
Zgłoś
Avatar
plame 2013-08-03, 1:17 2
cywilizowane kraje mają wyjebane na węgiel sniper9 ogarnij się wszyscy teraz uciekają od atomu, wracają do źródeł konwencjonalnych, gówno wiesz i w dupie byłeś. a w europie zachodniej węgla się nie wydobywa bo złoża małe i rentowność niska. a najlepsze jest to że to właśnie kraje europy zachodniej kupują nasz węgiel pajacu
Zgłoś
Avatar
s................n 2013-08-03, 11:30 3
@Wdr

Dobrze prawisz.... powinniśmy odciąć w ogóle południową Polskę na jakieś 6 miesięcy... zobaczymy wtedy czy długo będziecie pyskować na temat górnictwa.

A co do wypłat wojskowych to średnia emerytura 2500? A to dużo? to jest jakies 640 Euróf. I nie pierdolcie mi, że nie należy tego przeliczać... jesteśmy krajem trzeciego świata czy częścią europy i cywilizowanych narodów do kurwy nędzy? Przypierdalacie się do tego, że KTOŚ MA lepiej zamiast walczyć o to, żeby wam było lepiej.

Sniper i nie pierdol mi tutaj o opalaniu drewnem milionów gospodarstw bo Polska w dość krótkim czasie wyglądałaby jak powierzchnia marsa.

I czyja to wina kurwa, że węgiel kosztuje 700 zł za tonę? Kurwa mać rządu, więc zamiast tak pierdolić to zagłosuj na kogoś innego w końcu
Zgłoś
Avatar
s................9 2013-08-03, 12:35 10
@up Ja nie mówię o opalaniu milionów gospodarstw drewnem. Ja mówię o awaryjnym opalaniu, bo kolega wyżej napisał o bezpieczeństwie energetycznym.

Węgiel kosztuje 700 zł za tonę, bo przez ostatnie 20 lat wpierdolono miliardy w kopalnie głębinowe, które mogą być jako tako rentowne najwyżej w krajach trzeciego świata, gdzie płaci się górnikom parę dolarów dziennie (jak Polska w latach 70.). Powtarzam, pozostałe 60-80% procent światowego wydobycia to odkrywki, z których tona w hurcie stoi 30-90 zł. Większość europejskich złóż głębinowych (z polskimi na czele) jest wobec tego warta chuja, jak stąd do Honolulu, bo ich koszty eksploatacji są kilku(nasto)krotnie wyższe. Dlaczego zamknięto wszystkie co do jednej kopalnie w Zagłębiu Ruhry, Saary, w Wielkiej Brytanii i chuj wie, gdzie jeszcze? Polskie kopalnie węgla to praktycznie trup, który się jeszcze trochę rusza, bo pompuje mu się szmal w dupę. Kto żyw w Europie, sprowadza węgiel z Rosji, z USA, z republik postsowieckich za max 50 euro za tonę. Dlatego, bez sztucznie utrzymywanego rynku zbytu w postaci Polski śląskie kopalnie są nie do uratowania. Dlatego też jestem za tym aby zezwolić na wypisanie się Górnego Śląska z naszej przenajświętszej rzeczypospolitej. Wtedy wszystko dupnie całkowicie samoczynnie, a powstała po tym ruchawka będzie czysto regionalnym problemem. OFC kredyty na swoje piękne kopalnie też niech sobie sami spłacają.

@Wdr
Co do atomówek, to mógłbym wysłać parę wycen i ekspertyz pisanych przez naukowców, których to jakoś nikt w tym kraju nie słucha. Ale i tak chuja z nich zrozumiesz, więc napiszę krótko. Koszt prądu z atomówki i węgla jest porównywalny w USA, tylko, że tam tona węgla kamiennego z kopalni odkrywkowej kosztuje jakieś 10 baksów. Koszt przewiezienia tej tony węgla przez ocean do Hamburga to jakieś 40-50 dolarów. Koszt wydobycia tony węgla z kopalni głębinowej na Śląsku to jakieś 120$. Konkluzję z tego wymyśl sobie sama, jak już skończysz pierdolić jaki to jestem ograniczony, bo nie robiłem w kopalni za 10 kloców miesięcznie i jakie teraz piękne macie kilofy. A pierdolniętego amebowca to poszukaj wśród mamusi i tatusia.
Zgłoś
Avatar
I................o 2013-08-04, 22:29 2
Średnia emerytura jest zawyżona przez te sędziowskie i policyjne kurwy. Przeciętny emeryt po 80-tce dostaje 700 zł na rękę.
Zgłoś
Avatar
Multi 2013-08-04, 22:43 1
doczytałem do połowy... nie mam siły na więcej. idę wspomóc chuj wie kogo następnym piwem bo widocznie nie siebie... ja pierdole
Zgłoś
Avatar
patologia 2013-08-04, 22:52
Wdr spokojnie tobie za niedługo setka stuknie więc się oszczędzaj. Za napisanie warszafki z małej piwo.
Zgłoś
Avatar
dagins 2013-08-04, 23:01
Średnia emerytura jest zawyżona przez te sędziowskie i policyjne k***y. Przeciętny emeryt po 80-tce dostaje 700 zł na rękę.
Te 700 zł to i tak o 700 zł za dużo.
Zgłoś
Avatar
zaba711 2013-08-04, 23:02
Państwo zrobiło sobie monopol, w końcu nikt nie lubi konkurencji ... dlatego w Polsce nie ma złodziejaszków osiedlowych bo mają godność i biednego nie okradną .... biednego jak całe społeczeństwo Polski.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie