18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
fazikonik 2015-05-30, 13:17
uho82 napisał/a:

wleję do kufla piwo z puszki i z butelki i daję głowę, że nie odróżnisz. chyba , że trafnie strzelisz



Zaklad, ze odroznie? Srednio w jednej butelce na 100 jest PLEŚŃ, na co jestem kurewsko wyczulony. Ostatnio np wypilem 3 piwa w butelce, jedno dziennie a czwarte poszlo do zlewu. Pływala w nim pelsn. Od jakiegos czasu tylko! puszczkowe

Pozdro
Zgłoś
Avatar
M3jki 2015-05-30, 13:45
Jakaś chujowa ta produkcja linia do produkcji napojów w puszkach wygląda zupełnie inaczej.

Tak jestem ekspertem.
Zgłoś
Avatar
adamsok 2015-05-30, 15:44 1
uho82 napisał/a:

wleję do kufla piwo z puszki i z butelki i daję głowę, że nie odróżnisz. chyba , że trafnie strzelisz



Dokładnie! Piwo w puszcze jest odrobinę mniej nasycone dwutlenkiem węgla. Innych różnic brak. Pasteryzacja przebiega bardzo podobnie w obu przypadkach. Ogólnie piwa niepasteryzowane są tak naprawdę pasteryzowane tylko w mniejszej temperaturze. Jeśli piwo nie jest poddane pasteryzacji to okres jego przydatności sięga kilkunastu dni...

Azztek napisał/a:

Browar z puszki ma inny smak. Da się odczuć. To dlatego, że podczas wlewania do puszki piwo ma około 70 stopni Celsjusza i chcąc nie chcąc zmienia smak.



Bajki! 70 stopni to piwo ma podczas pasteryzacji, następnie jest schładzane do ~7stopni i w podobnej temperaturze rozlewane.

MrTijomono napisał/a:

Gdzieś czytałem, że niby z puchy lepszy, bo nie ma dostępu do światła



Piwo musi być dobrze przechowywane. Dlatego na runku dominują ciemne butelki które przepuszczają dość mało promieni słonecznych. Puszka nie przepuszcza ich wcale Jeśli dodamy do tego odpowiednią temperaturę przechowywania to piwo można spożywać dłuuugo po jego terminie i wszystko będzie ok

wujekbaniu napisał/a:

Piwo w butelce jest poddane obróbce w innej temperaturze. Dodatkowo piwo w puszcze ma kontakt z amelinum. Glin co prawda ulega pasywacji, ale część i tak przechodzi w postaci jonów/kompleksów do roztworu (piwa).
To, że nie każdy odróżni piwo puszkowe od butelkowego po przelaniu go to kufra nie świadczy o braku różnicy. Po prostu nie każdy to wyczuje i tyle.
Jeśli wysokość temperatury nie ma wpływu na smak to co z karmelizacją cukrów? Pewne reakcje chemiczne/fizykochemiczne zachodzą od jakiejś tam temperatury (w stopniu zauważalnym, bo poniżej też ale wooolniej :p).



pierdolenie...
Zgłoś
Avatar
patroy 2015-05-30, 23:39
adamsok napisał/a:



Dokładnie! Piwo w puszcze jest odrobinę mniej nasycone dwutlenkiem węgla. Innych różnic brak. Pasteryzacja przebiega bardzo podobnie w obu przypadkach. Ogólnie piwa niepasteryzowane są tak naprawdę pasteryzowane tylko w mniejszej temperaturze. Jeśli piwo nie jest poddane pasteryzacji to okres jego przydatności sięga kilkunastu dni...

pierdolenie...



ogólnie piwa niepasteryzowane są mikrofiltrowane, z tych dwóch rzeczy to już pasteryzacja jest lepsza
Zgłoś
Avatar
ochotnik 2015-05-31, 0:06
Posmak metalu w piwei w puszcenie pochodzi od samego opakowania, a od jonów żelaza które nawet w minimalnym stężeniu są wyczuwalne. Pochodzą one zazwyczaj od kadzi lub tankofermentatorów w których powłoka uległa uszkodzeniu i piwo, nawet w niewielkm stopniu mooże mieć kontakt z metalową ścianą zbiornika. Czasem metaliczny posmak, ale już nie zapach może pochodzić od kiepskiej jakości chmielu.
Zgłoś
Avatar
Miacholl 2015-05-31, 14:46
Próba rozróżnienia co lepsze Tyskie z puszki czy z butelki (bo większość "znawców" tego typu piwa porównuje) jest bez sensu. Prymitywny lager, który ma dobrze wchodzić i się sprzedawać z obu "naczyń" będzie smakował tak samo czyli jak tanie piwo produkowane masowo!
Zgłoś
Avatar
evon 2015-06-01, 1:18
jesli chodzi o inny smak z butelki a inny z puszki. to nie chodzi o sam smak jak to smakuje. ale moim zdaniem to mozg jakos tak to odbiera ze inaczej smakuje bo jest inne odczucie. wypijcie wino z kubka albo z plastikowej butelki. ciekawe jaki smak poczujecie. taki mindfuck
Zgłoś
Avatar
Azztek 2015-06-02, 13:03
Jasna sprawa. Pierdolę od rzeczy. Napisałem tylko to, czego nauczyłem się o towaroznawcy. Ale pewnie, nie wiem, nie znam się. Pokładam nadzieję w Was drodzy Sadole. Nauczajcie!
Zgłoś