18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 53 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Jak się robi Horrory?
Norbias • 2011-12-24, 1:10
Jak się robi horrory? A no fajnie się robi Poniżej macie przykład po filmie The Thing ( coś ) Prequel.

Czyli jak widzimy w filmie, a jak to jest zrobione


Zgłoś
Avatar
Suicide_on_demand 2011-12-24, 2:31 5
Jak dla mnie pierwszy "The Thing" był mega, scena z pieskiem w klatce wymiatała, a to to jakieś hamerykańskie chuj wie co jeżeli mam patrzeć na takie efekty to wole odpalić "Hellriser"-a.
Zgłoś
Avatar
Norbias 2011-12-24, 2:39 3
No jak dla mnie prequel jest fajny. W kinie fajnie się oglądało. No i prequel kończy się w momencie w którym zaczyna się część z 82' jak dla mnie fajna sprawa. Polecam
Zgłoś
Avatar
moonmaker05 2011-12-24, 8:30 1
ta scena przedstawiona na pierwszym filmie przypomina mi motyw z dead space... kto grał będzie wiedział o co mi chodzi
Zgłoś
Avatar
L................p 2011-12-24, 9:09 2
Ja oglądając film byłem przekonany, że większość tych trików powstała w komputerze. Brawo za animatronikę (jak u Botina ).
Zgłoś
Avatar
mrx_tm 2011-12-24, 11:23 1
Z tego co wiem to właśnie w ostatnim momencie reżyser zrezygnował z efektów animatronicznych na rzecz komputerowych (nie pamiętam powodu). Niektóre sceny wyglądają ok ale często widać efekt komputerowy np. w scenie w helikopterze przy rozszczepieniu twarzy. Jedynka była w całości robiona w ten sposób np. animacja wychodzących macek w scenie z psem w klatce (o której wspomniał I_know_when_you_die) była kręcona od tyłu. Efekt na tamte czasy był świetny i podzielam opinię, że film z 1982 sporo lepszy!
Zgłoś
Avatar
s................i 2011-12-24, 11:50 1
Wiem ze wszyscy znawcy tematu na pewno by zrobili lepsze efekty z plasteliny ale mamy 21 wiek jak juz cos, po to sa komputery zeby z nich korzystac. Moim skromnym zdaniem jak na prequel to dobry film , podziwiam odwzorowanie oryginalnej sceneri i umiejetne polaczenie obu historii.

A w ogole czy ktos zauwazyl ze tego osttaniego stworzenia nie bylo w filmie?
Zgłoś
Avatar
Xenomorph08 2011-12-24, 12:26 1
The Thing widziałem w wieku 8 lat. Pamiętam do dziś bo jednocześnie bałem się że spałem przy zapalonym świetle kilka dni ale też byłem pod takim wrażeniem że szok. Mój pierwszy obejrzany horror.
Zgłoś
Avatar
L................p 2011-12-24, 12:28 2
mrx_tm napisał/a:

Z tego co wiem to właśnie w ostatnim momencie reżyser zrezygnował z efektów animatronicznych na rzecz komputerowych (nie pamiętam powodu).



A więc dobrze mi się wydawało. W scenie w śmigłowcu czy tej z łączeniem się twarzy widziałem komputerową sztuczność. Ten drugi filmik trochę mnie zaskoczył, bo w nim wszystko to było dziełem animatroniki i charakteryzacji. Szkoda, że ostatecznie wykorzystano CGI. Pozdro dla fanów Cosia z '82
Zgłoś
Avatar
ZeXeL 2011-12-24, 15:54
Daleko temu czemuś do oryginału.
Zgłoś
Avatar
Radysh 2011-12-24, 16:01 2
I_know_when_you_die napisał/a:

Jak dla mnie pierwszy "The Thing" był mega, scena z pieskiem w klatce wymiatała, a to to jakieś hamerykańskie chuj wie co jeżeli mam patrzeć na takie efekty to wole odpalić "Hellriser"-a.



The Thing (2011) w porównaniu do Hellraiser: Revelations to cymes. Co prawda nie umywa się do przodka ale też jakoś drastycznie nie odstaje i nieźle sprawdził się jako prequel.
Za to najnowszy Hellraiser to nawet bez porównywania do poprzedników serii, dno wodorosty i kilometr mułu. Porównując zaś do poprzedników, kończy się skala w dół za to wzrasta chęć wypatroszenia, zarówno aktorów z tego gówna, jak i scenarzysty, łącznie z resztą padalców z listy "za udział wzięli".
Zgłoś
Avatar
Portnoy 2011-12-24, 16:47
Gówno przez durze G

Kurwa "duze" pijany jestem
Zgłoś
Avatar
MrWicked 2011-12-24, 21:51 1
Portnoy napisał/a:

Gówno przez durze G

Kurwa "duze" pijany jestem



"Kochany Michasiu. Chcieliśmy Ci włożyć 100 zł do koperty, ale niestety Tato zakleił zanim je tam wsadziliśmy. Przynajmniej ten list zdążyliśmy do niej schować."
Zgłoś
Avatar
Colossus 2011-12-25, 1:16
To oczywiste, że dzisiaj ludzie od filmu wolą efekty komputerowe, niż takie animatroniczne zabawki, nie wiem jak wyglądają koszta, bo efekty komputerowe swoje kosztują, ale zatrudni się paru łebków od komputerów i oni wszystko ładnie zrobią. Kiedyś, choćby w pierwszym The Thing, ludzie musieli kombinować jak się da, żeby jakieś fajne efekty zrobić. Dzisiaj, jeżeli czegoś nie potrafią zrobić tradycyjnymi metodami, używają komputerów.
Zgłoś
Avatar
s................i 2011-12-25, 18:09
wszyscy sie mądrują ale nikt nie przykminil tego ostatniego stworzenia w polowie czwartej minuty w drugim filmie?????
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie