18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
telekod 2024-07-24, 21:50 56
Młody ewidentnie ma talent - myślę, że dość szybko zobaczymy go na Hardzie
Zgłoś
Avatar
modified1 2024-07-24, 21:50 15
A już myślałem że przewodów dotknie ;/
Zgłoś
Avatar
jimiq 2024-07-24, 22:07 9
modified1 napisał/a:

A już myślałem że przewodów dotknie ;/



to tak jak z dobrym kebsem, należy poczekać
Zgłoś
Avatar
TwójCzarnyPan 2024-07-24, 22:41 6
Najpierw pomyślałem: no kurwa, cyborg! Na kacapskich kolejach jest 25kV, a temu nic. Jak tacy trafią do armii to mamy przesrane, będą nie do zajebania!
Dopiero potem zajarzyłem, że on tam jakąś linkę zawinął i sądząc po izolatorach, napięcie też nieduże. To chyba jakaś podmiejska kolej, jak warszawskie WKD, poniżej tysiąca voltów.
Efektowne, ale nie takie niebezpieczne, na jakie wygląda.
Zgłoś
Avatar
shoe5maker 2024-07-24, 22:46 5
TwójCzarnyPan napisał/a:

Najpierw pomyślałem: no kurwa, cyborg! Na kacapskich kolejach jest 25kV, a temu nic. Jak tacy trafią do armii to mamy przesrane, będą nie do zajebania!
Dopiero potem zajarzyłem, że on tam jakąś linkę zawinął i sądząc po izolatorach, napięcie też nieduże. To chyba jakaś podmiejska kolej, jak warszawskie WKD, poniżej tysiąca voltów.
Efektowne, ale nie takie niebezpieczne, na jakie wygląda.



1000 voltów przy takich łukach elektrycznych, chyba coś źle policzyłeś. Ja to jestem ciekaw czy on już jest na tym etapie wiedzy, żeby wiedzieć co się z nim za chwilę stanie.
Zgłoś
Avatar
TwójCzarnyPan 2024-07-24, 22:52 5
shoe5maker napisał/a:

1000 voltów przy takich łukach elektrycznych, chyba coś źle policzyłeś. Ja to jestem ciekaw czy on już jest na tym etapie wiedzy, żeby wiedzieć co się z nim za chwilę stanie.


Łuk jest długi przez obciążenie indukcyjne i duży prąd rozruchu. Napięcie nie musi być duże. Szczególnie przy stałym cholernie trudno takie coś zgasić.
Zgłoś
Avatar
shoe5maker 2024-07-24, 23:00 1
TwójCzarnyPan napisał/a:

Łuk jest długi przez obciążenie indukcyjne i duży prąd rozruchu. Napięcie nie musi być duże. Szczególnie przy stałym cholernie trudno takie coś zgasić.



Ale raczej odradzasz dotykania takiej trakcji łapami.
Zgłoś
Avatar
Budrys2000 2024-07-24, 23:06 21
Powyżej dyskutuje dwóch elektryków, wyglądają na fachowców, więc chyba się nie będę wpierdalał w rozmowę głupim komentarzem. Trzeba mieć jakieś zasady.

😉
Zgłoś
Avatar
TwójCzarnyPan 2024-07-24, 23:13 3
shoe5maker napisał/a:

Ale raczej odradzasz dotykania takiej trakcji łapami.



Zdecydowanie.

Przy okazji, z ciekawości sprawdziłem na szybko to MCD. To moskiewska kolej miejska i faktycznie, tam jest więcej niż tysiąc. Dokładniej, 3 kV napięcia stałego, czyli jak u nas na PKP. Ryzyko większe, ale wciąż wykonalne.

[ Dodano 2024-07-24, 23:19 ]
Budrys2000 napisał/a:

Powyżej dyskutuje dwóch elektryków, wyglądają na fachowców, więc chyba się nie będę wpierdalał w rozmowę głupim komentarzem. Trzeba mieć jakieś zasady.
😉



Nie, my tylko udajemy fachowców żeby zaimponować dzieciakom na Sadolu, zdobyć ich zaufanie, a później perfidnie wykorzystać.
Dobra, już sobie idę. Będę się wymądrzać gdzieś indziej żeby nie psuć zabawy.
Zgłoś
Avatar
Budrys2000 2024-07-24, 23:25 4
TwójCzarnyPan napisał/a:


Nie, my tylko udajemy fachowców żeby zaimponować dzieciakom (...)



99% moich wpisów to czysty trolling, ale akurat to pisałem poważnie. Wiedza na temat prądu (elektryki, fizyki, dziedzin pokrewnych) jest mega ciekawa, ale dla mnie kompletnie nieosiągalna.
Zgłoś
Avatar
smc 2024-07-24, 23:28 4
To tak jak moja koleżanka z pracy. Ale w końcu pękła
Zgłoś
Avatar
TwójCzarnyPan 2024-07-24, 23:43 2
Budrys2000 napisał/a:

99% moich wpisów to czysty trolling, ale akurat to pisałem poważnie. Wiedza na temat prądu (elektryki, fizyki, dziedzin pokrewnych) jest mega ciekawa, ale dla mnie kompletnie nieosiągalna.


To tak jak ja. Też tu wchodzę potrolować, ale akurat o prądzie piszę poważnie. Ale moja trolerska i psychopatyczna natura zawsze w końcu bierze górę i mieszam poważne z niepoważnym. 🤪
Zgłoś
Avatar
kakalos 2024-07-25, 1:35
taaak to jest normalne, ale w Rosji
p.s odpowiadam kobiecie z filmiku
Zgłoś
Avatar
ZieleTDH 2024-07-25, 1:54
Drezyną mógłby śmigać, podobne ruchy
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie