18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 15:49
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 38 minut temu
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 15:13
🔥 Z dupy takie hamulce - teraz popularne
Tak osiedle wygląda z daleka - ładnie prawda?



Nikt by nie pomyślał, że to bloki socjalne.

Mieszkanie socjalne kojarzy się wszystkim z jakimiś ruderami, barakami, mieszkaniami w starych kamienicach z wychodkiem na korytarzu. Toruń podszedł do tematu profesjonalnie i postanowił zbudować mieszkania socjalne z prawdziwego zdarzenia. To miały być normalne, porządne budynki. Wybrano kilka lokalizacji, między innymi ulicę Olsztyńską. Nasz Czytelnik w pobliżu oglądał normalne mieszkanie w zwykłym bloku, które chciał kupić. Wysiadł z autobusu i przeszedł przez teren, który zajmują bloki socjalne. Przysłał nam kilka zdjęć tych budynków. Widok przeraża i stawia pod znakiem zapytania sens budowania takich mieszkań.

Kilka lat kosztem grubych milionów złotych Toruń wybudował mieszkania socjalne na Olsztyńskiej. Oto jak ten budynek wygląda teraz.

Zgłoś
Avatar
Sessvisto 2012-08-09, 2:04
Także jestem z Torunia, mało tego, te bloki znajdują się jakiś kilometr od mojego domu i muszę przyznać, ze jak tamtędy przejeżdżam to żal dupę ściska.
Zgłoś
Avatar
marna 2012-08-09, 8:24
kiedyś już dość szeroko był temat mieszkań socjalnych poruszany tutaj sadistic.pl/propozycja-mieszkania-w-grzybie-vt29235.htm
Zgłoś
Avatar
DwaWilki 2012-08-09, 9:06 1
a ja wam łatwo wytłumaczę jak to jest z tym rozdawaniem mieszkań patolom, wręcz kierwa w punktach:

1. Mamy stary, rozpadający się blok/kamienicę zamieszkaną przez patole i biedotę.

2. Mamy inwestora, który uważa blok/kamienicę za wspaniałą lokalizację dla BIUROWCA/C. HANDLOWEGO/itp. (który już się cieszy, bo po stanie owego budynku już wie, że ludzi w nim mieszkających, ani nie stać na utrzymanie, ani na ewentualne przepychanki z urzędasami, z resztą, to za trudne do strawienia, przez mózgi ludzi chlających od 20-30 lat dzień w dzień)

3. No więc gość sobie wszystko załatwia; stosowne papierki itd. w urzędzie miasta (tu posmaruje, tam posmaruje i jest ok).

4. oh zapomnieliśmy, że owe slumsy na których ma niedługo stanąć piękny nowy obiekt jest zamieszkany... Więc mr. burmistrz/prezydent/wójt wpada na genialny pomysł; POSTAWMY IM BLOK SOCJALNY (i już zaciera ręce, w końcu tyle łapówek, lewych przetargów i innych dodatków do pensji staje przed nim otworem!!)

5. Przerzutka patoli do nowych bloków - o zostało jeszcze kilka wolnych mieszkań, dobra wielce nam miłościwy urzędas łaskawie wciśnie tam jeszcze pare najbiedniejszych rodzin wielodzietnych, a co tam!

Między innymi dlatego właśnie PATOLA dostaje te mieszkania JAKO PIERWSZA, a naprawdę potrzebujący są ostatni w kolejce.
Zgłoś
Avatar
Nutaharion 2012-08-10, 14:34
=CAMEL= napisał/a:

Słowa mojego ojca-"Jak ktoś sobie nie zapracuje i nie kupi, to nie będzie szanował"



Zostałem wychowany tymi samymi słowami
Zgłoś
Avatar
Shymeq 2012-08-10, 22:34
Dla takiej patologi powinni odkurzyć i odpalić piece w krematoriach.
Zgłoś
Avatar
Nutaharion 2012-08-18, 15:05
Shymeq napisał/a:

Dla takiej patologi powinni odkurzyć i odpalić piece w krematoriach.



Wyjdzie taniej
Zgłoś
Avatar
madzia40477 2014-01-09, 8:17
Nice wszystkich z mieszkan socjalnych mo na mierzyc jedna MIARA!!!!! Mieszkaja na olsztynskiej rowniez normal ne rodziny nice tylko patologia!!!
,
Zgłoś