Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Forum Szukaj Ranking
Wesprzyj nas Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:49
📌 Konflikt izraelsko-arabski Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: 2024-12-22, 17:47
Witaj użytkowniku sadistic.pl,

Lubisz oglądać nasze filmy z dobrą prędkością i bez męczących reklam? Wspomóż nas aby tak zostało!

W chwili obecnej serwis nie jest w stanie utrzymywać się wyłącznie z reklam. Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).

Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
 już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Avatar
Huban 2013-06-24, 10:25 6
@ czarek00 piszesz bzdury... wszystkie punkty ktore wymieniłeś spowodowane są przed rząd i jego ingerencje w gospodarkę. Rządy korporacji mogą istnieć jedynie dzieki rządowym regulacjom ktore uniemożliwiają nowym podmiotom wejscie na rynek. Kapitalizm jest najlepszym sposobem na poprawe życia ludzi biednych i przykładów empirycznych jest tu bez liku....na przykład Botswana która w 30 lat z najbiedniejszego kraju afryki stała sie krajem najbogatrzym bez jakichkolwiek surowców naturalnych itp. Nie musze przypominac takze o tym w jaki sposob kraje zachodnioeuropejskie oraz USA wzbogacily sie???Raczej jest jasne ze nie dzieki zasilkom dla bezrobotnych jak obecnie. Kapitalizm czesto sie myli, ale codziennie dokonuje milionów korekt dzieki czemu staje sie coraz lepszy. Suma jednostkowych decyzji zawsze dam nam wypadkowa dobrą dla ogółu. Wiec takie pierdolenie że to co mamy obecnie jest beeee to czysty kretynizm...Nalezy zaczac od przywrocenia prawidlowych znaczeń pojeć. Wtedy zaden głąb nie bedzie mowil ze mamy kapitalizm.
Zgłoś
Avatar
A................l 2013-06-24, 10:30 20
(1) Surowce są marnowane w każdym procesie. Większe marnotrastwo niż w kapitalizmie występuje w komunizmie czyli skrajnym socjalizmie. Marnowanie zasobów? Zapraszam do ZSRE ( Związek socjalistycznych republik europejskich)

(2) Biedota jest naturalna - jest to rodzaj doboru naturalnego. Ludzie zbyt głupi, tudzież zbyt nieudolni biedują i wymierają, przyczyniając się do ewolucji - nie jest to system nieomylny, ale przynajmniej ludziom się odechce studiów typu kulturoznastwo i politologia, po których trzeba ich utrzymywać z naszych podatków.

(3) Pieniądz fiducjarny jest głupotą - jest ograniczeniem możliwości handlowych na poczet stabilności. Gwarantem wartości pieniądza nie musi być kruszec , tylko pracowitość ludzi i bogactwo zasobowo-przemysłowe państwa. Kto żył w Socjalistycznej Polsce ten raczej pamięta jaką wartość miał wtedy dolar pomimo braku parytetu złota.

(4) W tym momencie piszesz o korporacjonizmie - radzę przypomnieć sobie historię stanów z okresu dzikiego kapitalizmu, i porównać ze stanami obecnie. Gdzie jest większa korupcja, tudzież niemożność wybicia się?

(5) Może tak stachanowcy?

(6) Takiej głupoty dawno nie słyszałem. Prosta zależność - wynajdziesz silnik która pali mniej od innych. Jaką masz motywacje? Taką że więcej ludzi go kupi, a ty zarobisz hajs.

(7) Jaki mechanizm? Atomówkę zakopaną pod wall street?

(8) Greed is Good - Gordon Gekko. Chciwość motywuje.

(9) Boże tyle Lenina. Tyle Marksa. Tylko tak nieudolnie parafrazowanych. I tak błędnie. Co proponujesz zamiast pieniędzy? Barter? Czipy? Zrobisz mi jeansy to zrobię ci loda? A może darmo dawanie? Zapraszam - historia ZSRR i książka "Rok 1984"

(10) Wulkan Eyjafjallajökull podczas ostatniej erupcji wyemitował tyle dwutlenku węgla co ludzkość od początku jej istnienia. Krowy rocznie emitują poprzez pierdzenie 4 razy więcej gazów cieplarnianych niż człowiek.

(11) Nie będę tu nic udowadniał. Dziecko, po prostu pierdolisz od rzeczy. Masz, poczytaj może zrozumiesz pl.wikipedia.org/wiki/Totalitaryzm

(12) A kurna w antycznym Rzymie to niby kim był ciemny lud który głosował jak mu senatorzy gadali? Albo kim byli ludzie którzy ślepo słuchali klechów w średniowieczu i biegli grzecznie na krucjatki? Lemingi czy też szare masy, tudzież w średniowieczu plebs zawsze istniał. Zawsze byli ludzie zbyt głupi żeby myśleć sami.
Zgłoś
Avatar
c................0 2013-06-24, 10:33 5
[/quote="Huban"] Wiec takie pierdolenie że to co mamy obecnie jest beeee to czysty kretynizm..


Tia rosnące bezrobocie, zubożenie społeczeństwa, zanik klasy średniej na rzecz biedy, kryzys gospodarczy, przekręty wyzyskiwaczy, wyprzedaż wszystkiego co się da w państwie masz racje jest super. OTAKE POLSKĘ WALCZYLIM!!

apitalizm jest nieefektywny; niesprawiedliwy (nierównoprawny, unequitable); wyzyskujący; sprzyja działaniom zakulisowym i unikaniu publicznej odpowiedzialności; prowadzi do społecznej alienacji; jest nieczuły na potrzeby ochrony środowiska oraz podważa zasady ustroju demokratycznego. Jednak jak dotąd żadna z partii politycznych nie ma planu jego zreformowania.

Bez względu na opcję polityczną wszystkie z istniejących partii chcą jedynie zmienić sposób zarządzania współczesnymi gospodarkami, ignorując konieczność naprawienia fundamentalnych wad strukturalnych, jakie istnieją w systemie ekonomicznym, wad, które prowadzą do niezrównoważoności (unsustainable) pod względem politycznym, gospodarczym, społecznym i ochrony środowiska.

1. Kapitalizm jest nieefektywny:
1.1. Podstawowy i najbardziej ironiczny grzech kapitalizmu polega na jego sprzeczności z fundamentalnym założeniem, które tłumaczy gospodarkę rynkową. Założeniem tym jest przekonanie, iż kapitalizm jest efektywny, gdyż (wolna – przyp. tłum.) konkurencja będzie kontrolowała kreowanie nadmiernych zysków (excessive profi ts). Jednakże obecna forma kapitalizmu korporacyjnego jest wysoce nieefektywna, gdyż pozwala na podstępne kreowanie dodatkowych zysków (surplus profi ts), które nie są mierzone przez księgowych, a także umykają uwadze ekonomistów. Zyski dodatkowe to przepływ środków pieniężnych zdobytych przez inwestorów po upływie czasu, potrzebnego na otrzymanie zwrotu zainwestowanej wcześniej sumy pieniędzy powiększone j o zysk, który pokrywa podjęte ryzyko niepowodzenia inwestycji.
Ponieważ inwestorzy nie są wróżbitami, nie chcą zdawać się na kolej rzeczy polegającą na odzyskiwaniu pieniędzy po przewidywalnym okresie przyszłym, określanym jako ich “horyzont czasowy”. Inwestorzy kapitałowi(direct equity) operują na ogół horyzontem czasu mniejszym niż 10 lat (a zwykle znacznie krótszym).
Horyzont czasowy staje się jeszcze krótszy, w miarę jak wzrasta przewidywane ryzyko inwestycji. Ale w każdym bądź razie jakiekolwiek środki pieniężne oczekiwane po upływie 10 lat są dyskontowane po składanej stopie procentowej, w celu zmniejszenia ich wartości aż do uczynienia jej wartością nieistotną. W przypadku inwestycji o np. 20-letnim okresie operacyjnym zyski dodatkowe wytworzone w ciągu ostatnich dziesięciu lat mogą mieć większą wartość niż sama inwestycja. To właśnie dzięki temu podstępnemu procesowi bogactwo ulega koncentracji i/lub pozwala szefom korporacji na zbieranie tak dużej śmietanki przy pomocy niebotycznych pensji, przyznawanych im akcji i opcji. Wartość samych opcji została oszacowana na ponad 25% wartości wszystkich akcji wchodzących w skład Indeksu Giełdowego Standard & Poors dla Giełdy Nowojorskiej.
Rozwiązanie problemu polega na przekazaniu po upływie 10 lat praw własności do przedsiębiorstwa obywatelom, od których zależy przeprowadzanie wszelkich operacji przez firmę. W ten sposób obywatele uprawnieni do głosowania, którzy są interesariuszami korporacji tj. pracownicy, kierownictwo, klienci i dostawcy mogą nabyć prawa własności i prawa do kontroli firmy. To ograniczałoby własność zagraniczną (obcego kapitału) i jego kontrolę nad bogactwami krajowymi, jak również przyczyniłoby się do demokratyzacji systemu własności. Aby nakłonić akcjonariuszy do udzielenia zgody na zmiany w aktach założycielskich korporacji wprowadzające udziały (akcje) interesariatowe (stakeholder shares)1), można by wprowadzić
zachęty podatkowe. Ponieważ inwestorzy dyskontują wartość odległych w czasie i niepewnych zysków w tak dużym stopniu, potrzeba by zaledwie niewielkiego bodźca podatkowego, aby zapewnić akcjonariuszom większy, bardziej pewny zysk, w zamian za zrezygnowanie z prawa własności na długi okres. Jak na ironię, rządowe wpływy z podatków wzrosłyby, ponieważ prawa własności do przedsiębiorstw przechodziłyby na wyborców, którzy płacą podatki według wyższej stawki niż obecni właściciele, którymi w większości są instytucje, korporacje czy zagraniczni inwestorzy.
1.2. W systemie kapitalistycznym decyzję gdzie i komu przeznaczyć dostępne środki podejmuje się w oparciu o informacje dostarczane przez rynki i władzę, ignorując możliwość ich bezpośredniego uzyskania od stowarzyszeń czy społeczności. Ekonomiści akceptują fakt, że firmy istnieją w sytuacji niewystarczającej informacji nadchodzącej z rynku, mającej służyć do efektywnej alokacji zasobów przy produkcji dóbr i usług. Firmy zarządzane w sposób hierarchiczny rozrastają się do takich rozmiarów, że mają wystarczającą władzę, aby stać się nieczułymi na sugestie społeczne co do alokacji zasobów i nie wychodzić na przeciw potrzebom społecznym (sprostać alokacji społecznie efektywnej).

2. Kapitalizm jest niesprawiedliwy (inequitable):
2.1. Rozbuchane strumienie płatności, dzięki zyskom dodatkowym dla inwestorów, które czynią bogatych jeszcze bardziej bogatszymi, są tylko jednym przykładem. Rozwiązaniem nie jest tu opodatkowanie tych zysków, lecz rozproszenie ich pośród sektora prywatnego, jak to wyjaśniono powyżej.
2.2. System własności nieruchomości jest również niesprawiedliwy. Umożliwia, aby pieniądze podatnika zainwestowane w usługi infrastrukturalne przysparzały niespodziewanych zysków (windfall gains) prywatnym posiadaczom nieruchomości (property owners). Pobierają czynsze od najemców, którzy nieruchomości nie posiadają, a tworzą na nie popyt (dzierżawcy tworząc popyt konsumencki podnoszą posiadaczom ceny, lecz nie biorą udziału w zyskach).
2.3. Kapitalizm przynosi posiadaczom nieruchomości niespodziewane zyski, pochodzące z prywatnych wydatków innych właścicieli nieruchomości.
2.4. Kapitalizm nie ma wbudowanych ograniczeń dla koncentracji własności (property), pieniędzy, władzy i wpływów.

3. Kapitalizm sprzyja podstępnemu wyzyskowi, gdyż:
3.1. Kreuje taką formę pieniądza i taki rodzaj kredytu, które mogą przybierać na wartości dzięki odsetkom, w stopniu większym niż wytwarzane w społeczeństwie dodatkowe dobra i usługi.
3.2. Najbardziej rażącym i kosztownym aspektem jest fakt, że rządy udzielają prywatnym bankom licencji na kreację pieniędzy publicznych co przysparza im prywatnego zysku; pieniądz w postaci banknotów i monet, które dostarcza rząd, stanowi zaledwie około 5% podaży pieniądza, pozostałe 95% wytwarzane jest przez system bankowy. Według danych Robertson&Huber za rok 1998, wartość zysków specjalnych osiągniętych przez prywatne banki dzięki temu uprawnieniu wahała się między 4,5% a 15% całkowitych wpływów z podatków otrzymanych przez rządy centralne w krajach należących do OECD. W wyniku tego zaledwie pół tuzina banków kreuje 1/3 wartości wszystkich 1200 przedsiębiorstw notowanych na australijskiej giełdzie papierów wartościowych!
3.3. Umożliwia grającym na giełdzie zachowanie w transakcjach anonimowości zachęcającej ich do wykorzystywania wewnętrznych informacji spółek.
3.4. Pozwala firmom na wzrost do rozmiarów, stopnia bogactwa i wpływów umożliwiających ukierunkowanie polityki państwowej na realizację interesów mniejszościowych i interesów elit.
3.5. Kapitalizm sprzyja nadużyciom, gdyż pozwala wybranym grupom społecznym na skupienie w swoich rękach własności, pieniędzy, władzy i wpływów.

4. Kapitalizm sprzyja zakulisowym działaniom i unikaniu publicznej odpowiedzialności, ponieważ nie tworzy uczciwych rynków, opartych w pełni na całościowej informacji. Pozwala posiadaczom bogactw na ukrywanie swojego bogactwa i tożsamości za spółkami pośredniczącymi2) i trustami, unikając w ten sposób ponoszenia odpowiedzialności społecznej za ewentualne szkody i problemy, które ich bogactwo może spowodować.
Akcjonariusze mogą nieświadomie nabywać akcje w obrocie wtórnym od osób powiązanych z firmą lub sprzedawać swoje akcje graczom skłonnym do zapłacenia wyższej ceny, aby przejąć firmę. Rząd powinien wycofywać licencje dla jakiejkolwiek giełdy papierów wartościowych, która nie podaje do wiadomości publicznej danych końcowych posiadaczy jakichkolwiek akcji w obrocie. Obecny system zabezpiecza zamaskowane przeprowadzanie handlu w oparciu o publicznie niedostępne informacje oraz wytwarza kosztowny, złożony i nieskuteczny system prawny oraz systemy nadzoru.

5. Kapitalizm prowadzi do społecznej alienacji, ponieważ pozwala nadmiernie rozbudowanym, niewrażliwym na nic hierarchicznym systemom i instytucjom roztaczającym władzę i/lub kontrolę na rządzenie społeczeństwem zarówno w sferze sektora publicznego jak i prywatnego. Inaczej ujmując, właściciele wielkich korporacji i sprawujący nad nimi kontrolę nie ponoszą odpowiedzialności (wynikającej z układu społecznego) wobec pracowników, klientów, dostawców i miejscowej społeczności, na których życie mają wpływ. Alienacja pogarsza się, kiedy właściciele korporacji lub sterujący nimi mają siedzibę poza obszarem goszczącej ich społeczności lokalnej, regionu lub państwa. Bazującym na lokalnej demokracji rozwiązaniem problemu byłby system własności i kontroli opartej na interesariacie (stakeholder ownership and control) opisany powyżej.

6. Kapitalizm jest nieczuły na potrzeby środowiska naturalnego, gdyż:
6.1. Pozwala na oddzielenie własności i kontroli nad środowiskiem od tych, którzy w tym środowisku żyją.
6.2. Opiera się na informacjach z rynków, które nie niosą pełnego przekazu przydatnego w ochronie przyrody i środowiska w kwestii alokacji zasobów.
6.3. Pozwala, aby odpowiedzialność za szkody środowiskowe obciążała sferę publiczną, a nie podmioty prywatne. Wada ta mogłaby być złagodzona poprzez system własności opartej na interesariacie, gdyż postawiłoby to korporacyjne podmioty gospodarcze wobec odpowiedzialności nie tylko przed swoimi pracownikami, lecz również wobec innych swoich interesariuszy strategicznych, od których zależy ich istnienie i rentowność.

7. Kapitalizm podważa zasady ustroju demokratycznego, ponieważ:
7.1. Duże firmy kontrolowane są w głosowaniu plutokratycznym, tj. przez elity władzy, które dzięki swojemu majątkowi wywierają wpływ na rządy, aby przy ich pomocy realizować swoje własne plany.
7.2. Rozdzielenie własności od kontroli odmawia lokalnym interesariuszom możliwości uczynienia korporacji odpowiedzialnymi bezpośrednio przed nimi. Duże firmy, które nie są zarządzane w sposób demokratyczny, alokują większość zasobów oraz mają największy udział w wywieraniu wpływu na jakość pracy, wytwarzanych dóbr i usług, a także na środowisko naturalne.
7.3. Własność nad korporacjami jest sprawowana przeważnie poprzez właścicieli funduszy emerytalnych, a nie ich członków, którzy płacąc składki nie mogą głosować w sprawach własności. Błędy strukturalne kapitalizmu czynią go sprzecznym z istotą zrównoważoności (zrównoważonego rozwoju) pod względem:
• politycznym (plutokracja jest niezgodna z ustrojem demokratycznym, podobnie jak wzrastająca akumulacja kapitału);
• ekonomicznym (zwiększanie ilości pieniądza następuje szybciej niż wytwarzanie dóbr i usług; oraz ze względu na fakt, że akumulacja kapitału nie może trwać wiecznie i jest politycznie niezrównoważona);
• społecznym (wyobcowanie społeczne zasiewa ziarna anarchii i rozprzestrzeniania się protestów antyglobalistycznych) jak i
• ekologicznym (zasoby środowiskowe są ograniczone).

Naprawianie błędów Zmiana istniejącego systemu opartego na wyłącznym, trwałym prawie własności na ograniczone czasowo prawo do ziemi, pieniędzy i firmy możliwa jest dzięki dostarczeniu odpowiednich bodźców podatkowych. Prywatna własność i zarządzanie ziemią, nieruchomościami, firmą czy pieniędzmi odbywałoby się wspólnie i z czasem mogłoby ostatecznie zaniknąć, o ile nie dotyczyłoby to osobistego użytkowania ziemi, nieruchomości i pieniędzy lub nie chodziłoby o osobisty wkład w firmę w charakterze jej pracownika, klienta czy dostawcy.

Przeniesienie własności korporacyjnej do interesariuszy osadzonych w ich własnych społecznościach lokalnych pozwoliłoby obywatelom na bezpośrednie uczestnictwo w sprawowaniu kontroli nad podmiotami gospodarczymi. System własności obywatelskiej zdemokratyzowałby rządy korporacyjne. Wzbogaciłoby to demokrację i wyeliminowałoby część niepokojów o globalizację. Rządy oparte na interesariacie podbudowałyby demokrację polityczną poprzez powstrzymanie socjalizmu funduszy emerytalnych3). Co równie ważne, zestroiłoby to części składowe korporacji z częściami składowymi lokalnej polityki.
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-06-24, 10:34 17
@czarek, nie wiem skąd te pomysły ale jesteś ten sam typ co pedały krzyczące na każdego kto ich nie uwielbia że jest homofobem. Innymi słowy nie znasz znaczenia słów z których korzystasz:

(1) Kapitalizm powoduje marnowanie olbrzymich ilości surowców naturalnych, które są nieodnawialne -debilizm do kwadratu, to właśnie kapitalizm jest najbardziej wydajny pod tym względem bo nieustannie poszukuje odpowiedzi jak przy tym samym kapitale wyprodukować więcej dóbr. To centralnie sterowane gospodarki są niewydajne i nieefektywne w wykorzystywaniu surowców. Idź na jakąkolwiek uczelnię i spytaj ekonomisty albo otwórz dowolną książkę do ekonomii.

(2) Powoduje rozwój biedy i nędzy. Jest to wliczone w jego naturę -kolejna bzdura, kapitalizm jedynie przemienia przyczynę w skutek ekonomiczny. Jeśli jesteś kompletnie bezużyteczny (nic nie umiesz i nic ci się nie chce) to jesteś nędzarzem, jeśli coś umiesz ale ci się nie bardzo chce to jesteś ubogi itd. Poza tym kapitalizm powoduje szybko rozwój społeczeństwa tak że biedak dzisiaj jest często bogaczem w porównaniu do biedaka 50lat temu.

(3) Obecna polityka swobodnego kreowania pieniądza powoduje notoryczne okradanie społeczeństwa i rozwój inflacji. W kapitalizmie opartym na pieniądzu finducjarnym nie da się zatrzymać inflacji -zero powiązania z kapitalizmem. -kapitalizm nie zajmuje się produkowaniem pieniądza a jedynie odpowiada na metodę efektywnego zaspokajania popytu podażą w sposób opłacalny dla obu stron wymiany.- innymi słowy przykład z dupy.

(4) Kapitalizm powoduje zamianę ludzi w "maszynki do pracy". Z pracy ludzi czerpią korzyści tylko ludzie obecni na samym szczycie władzy (politycy, bankierzy i szefowie wielkich korporacji). Ich działania są skierowane tylko na własny zysk. Powoduje to rozwarstwienie społeczeństwa -rozwarstwienie istniało od zawsze, bo zawsze byli zdolniejsi lub bardziej pracowici ludzie którzy dostawali więcej za swoje produkty. W wymianie między obcymi ludźmi zawsze decyduje chęć zysku bo jeśli nie ma takiego motywatora to po co coś dla kogoś robić? Nauczyciel uczy za pieniądze, uczeń uczy się w uproszczeniu dla ocen i dostępu do bardziej zaawansowanej wiedzy. Nie ma systemu w którym nie ma rozwarstwienia, są systemy jak socjalizm które próbują to rozwarstwienie ukryć. Kapitalizm to jedyny system w którym maksymalizuje twoje szanse na bogactwo nie ze względu na znajomości a ze względu na zdolności.

(5) Kapitalizm powoduje zmianę ludzi w nowoczesnych niewolników, którzy są pod pewnymi względami bardziej wykorzystywani niż niewolnicy z antycznego Rzymu -tu już pokaz kompletnego braku wiedzy. Rzym kapitalizmem stał do tego stopnia, że często zdolnym niewolnikom oddawano pod pieczę przedsiębiorstwa i jeśli ten niewolnik pomnożył wartość przedsiębiorstwa o umówiony procent czy kwotę to miał przyobiecane wyzwolenie z niewoli(umowę taką było ultra trudno anulować). To całe wykorzystywanie wynika z tego, że właśnie wypaczono zasady kapitalizmu dla spełnienia socjalistycznych zachcianek ludu i zwykłego łapówkarstwa władz.

(6) Konsekwencją kapitalizmu jest zahamowanie rozwoju technologicznego naszej cywilizacji. -tak żałosne, że aż śmieszne. Zadziwiające, że nauka rozwijała się na uczelniach prywatnych (bo takie głównie istniały) a teraz najwydajniejszymi ośrodkami produkującymi nowe technologię są albo w pełni prywatne spółki technologiczne albo amerykańskie uniwersytety (opłacane we wstrętny kapitalistyczny sposób przez rodziców studentów i współpracujące za wstrętne pieniądze kapitalistów z firmami Hi-Tech). No ale Intel, Sony, AMD, ARM itd. to zapewne tylko fasadowo kapitalistyczne firmy a w głębi są socjalistyczne.

(7) Kapitalizm ma wbudowany system autodestrukcji, do którego zbliżamy się wielkimi krokami. Ten system nie może istnieć w nieskończoność -ehhhh... "...widzisz i nie grzmisz". Kapitalizm nie ma systemu autodestrukcji bo już wcześniej napisałem ze jest to tylko propozycja rozwiązania pewnego problemu. Jako taka nie może posiadać owego systemu bo byłby on jawny. Poza tym najpierw musiałbyś znaleźć takie państwo gdzie system ekonomiczny to kapitalizm i dopiero się potem martwić o jego autodestrukcję (podpowiem ci, takiego kraju ,wysokorozwiniętego, nie ma bo wszędzie ludzie jak już są utyci dobrobytem jaki dał im kapitalizm to chcą socjalnego zabezpieczenia(taka ch*jowa i bezmyślna ludzka natura)).

(8) Podstawową wartością na której zbudowany jest ten system jest chciwość. Powoduje więc wypaczenie ludzkiej moralności. -Podstawą tego systemu jest chęć zysku osiąganego z tego co się robi dla innych. Jest to w pełni zgodne z nasza naturą więc to socjalizm i inne wymysły to wypaczanie natury.

(9) Środkiem do zaspokojenia chciwości, są oczywiście pieniądze. Jest to bardzo szkodliwy wynalazek i przestarzały. System monetarny jest wpajany ludziom jak religia a ekonomia przedstawiana jest jako nauka trudna i dostępna tylko dla wtajemniczonych. Tym samym powoduje prawdziwe pranie mózgów ludziom. -No dla ciebie ekonomia bym powiedział, że jest wręcz nie dostępna (trzeba odrobiny logicznego i perspektywicznego myślenia żeby się nią zajmować). Pieniądz jest tym co umożliwiło powstanie dzisiejszego świata więc... BTW. ja mogę powiedzieć ze twój mózg jest przestarzały ale gdzie sugestia na co go zamienić? Nie ma Dalej, gdyby środkiem wymiany były muszelki (czyli nadal pieniądze) to "środkiem do zaspokojenia chciwości" byłyby "oczywiście" muszelki.

(10) Kapitalizm powoduje niepotrzebne zaśmiecanie środowiska i degradację Matki Ziemi. -Z tego powodu w krajach z centralnie sterowaną gospodarką dawało się jeść z ulicy. Poza tym znowu używając słowa "niepotrzebnie" piszesz bzdury(przy jednym rozumieniu tego zdania) lub dotykasz problemu nie związanego bezpośrednio z kapitalizmem a naturą ludzką przy drugim.

(11) Nieuchronną konsekwencją tego systemu są rządy korpokracji. Jest to forma totalitaryzmu. -Drugie zdanie prawda, pierwsze fałsz.

(12) Ten system stworzył nowy gatunek człowieka: leminga .- ten system jest naturalny dla ludzkości więc co najwyżej stworzył homo sapiens sapiens.
Zgłoś
Avatar
emka1990 2013-06-24, 10:36 5
kapitalizm blokuje rozwój technologiczny. To co było w filmiku na temat Xboxa to bzdura (przykład tylko).

Jest mnóstwo przykładów:

1. Araby blokują rozwój aut alternatywnych do spalinowych

2. Chińczycy blokują rozwój fotowoltaiki puszczając na rynki swoje śmieciowe chuja warte ogniwa o niskiej sprawności

3. Ruskie blokują odnawialne źródła energii (z arabami),bo chcą dalej sprzedawać gaz (oczywiście ciągle utrzymując monopol na rynku gazu)

4. Phillips, Osram, Samsung itd. blokują rozwój elektroniki (włącznie z aferą żarówkową i monitorową) skracając żywotność swoich produktów (to samo robi mercedes i inne firmy, które specjalnie przewidują śmierć podzespołów kozstujących krocie)

I to jest rozwój? Wynajdzie koleś z Polski auto na wodę, to się nim zaraz interesują , bo to wbrew zasadom (i rozwojowi ogólnie przyjętemu). Drugi Polak wymyśla zderzak pochłaniający mega energii kinetycznej od zderzenia bez większych szkód - zajebać mu patent i go nie wprowadzać w życie (ku rozwojowi).

Gówno prawda! Korporacje i przedsiębiorstwa chcą zarabiać kasę na nas (biednych, średnich klasach) dając gówno nie produkt za cenę z kosmosu. Dodatkowo jeszcze żeby się popsuł 2dni po gwarancji a naprawa kosztowała 75% ceny nowego modelu. I nie wiadomo czy naprawiać, kupić nowe, zrezygnować kompletnie czy powiesić się...
Zgłoś
Avatar
Corey_09 2013-06-24, 10:41 1
Kapitalizm to chuj!
Zgłoś
Avatar
c................0 2013-06-24, 10:42 2
korinogaro napisał/a:

Ten system stworzył nowy gatunek człowieka: leminga .- ten system jest naturalny dla ludzkości więc co najwyżej stworzył homo sapiens sapiens.



hehe doobre jeśli dla Ciebie jest naturalne być wyzyskiwanym i rzuconym na łaskę wielkiego Pana własciciela to gratuluje poglądów no cóż sa rożne zboczenia są i tacy co lubią być niewolnikami kwestia gustu.

korinogaro napisał/a:

( Jeśli jesteś kompletnie bezużyteczny (nic nie umiesz i nic ci się nie chce) to jesteś nędzarzem, jeśli coś umiesz ale ci się nie bardzo chce to jesteś ubogi itd. Poza tym kapitalizm powoduje szybko rozwój społeczeństwa tak że biedak dzisiaj jest często bogaczem w porównaniu do biedaka 50lat temu.


Powiedz to 3 milionom Polaków siedzących w tej chwili na nierobach. Na pewno się ucieszą że są uznawani za bezużytecznych.
Może by ich tak zutylizować w jakimś obozie?
Zgłoś
Avatar
A................l 2013-06-24, 10:43 3
@Purecowstyle Mówi ci coś termin "projekt". A wkleić to ja też linka sobie mogę ale co z tego że banda pojebów chce stworzyć utopię, która nie zadziała, ponieważ ludzie są z natury nie doskonali?

@Czarek jak coś wklejasz nie swojego to ze źródłem. I w tekście który dałeś ctrl c ctrl v Nie ma ani jednego dowodu, tylko wywody. Zatem ogólnie chuj ci w piwo za chujowe pomysły, i wygrałeś darmowy bilet z powrotem do gimnazjum, naucz się trochę historii i ekonomii i wtedy wróć.
Zgłoś
Avatar
człowiek_zły 2013-06-24, 10:44 4
Niech socjaliści opłacają socjalizm ze swoich pieniędzy. Ja nie mam ochoty dawać pieniędzy innym ZA DARMO. Zwłaszcza, ze musze na nie zapracować. Co więcej nie chcę pomocy od socjalistów. Po to mam głowę i ręce, żeby dawać sobie radę. Jak ktoś urodził się bez głowy to nie powinien żyć. Po co utrzymywać przy życiu bezmózgie yeti? Niech zdechnie i zrobi miejsce dla lepszych.
Zgłoś
Avatar
Radeg 2013-06-24, 10:46 3
czarek00 napisał/a:

(1) Kapitalizm powoduje marnowanie olbrzymich ilości surowców naturalnych, które są nieodnawialne



1. Po prostu w kapitalizmie nikt nikomu nie nakazuje i nie zakazuje. Używa się tego co tańsze.

czarek00 napisał/a:

(2) Powoduje rozwój biedy i nędzy. Jest to wliczone w jego naturę



2. Rozwój biedy i nędzy powoduje socjalizm. W klasycznym kapitalizmie każdy się bogacił, nawet najbiedniejszy. Biedę i nędzę mieli ci, którym się pracować nie chciało.

czarek00 napisał/a:

(3) Obecna polityka swobodnego kreowania pieniądza powoduje notoryczne okradanie społeczeństwa i rozwój inflacji. W kapitalizmie opartym na pieniądzu finducjarnym nie da się zatrzymać inflacji



3. A co ma dzisiejszy ustrój do kapitalizmu? Wspomniany przez Ciebie pieniądz fiducjarny jest przykładem odejścia od kapitalizmu.

czarek00 napisał/a:

(4) Kapitalizm powoduje zamianę ludzi w "maszynki do pracy". Z pracy ludzi czerpią korzyści tylko ludzie obecni na samym szczycie władzy (politycy, bankierzy i szefowie wielkich korporacji). Ich działania są skierowane tylko na własny zysk. Powoduje to rozwarstwienie społeczeństwa



4. Nie w maszynki do pracy, tylko kapitalizm daje WOLNOŚĆ pracy. Praca jest tylko po to by pracować, a nasze życie rozpoczyna się po pracy. Gdy człowiek w kapitalizmie podczas pracy jest wyzyskiwany, po pracy ma bardzo tanie towary. A co jest złego w rozwarstwieniu? Nic. Nikt ludziom nie zabrania w kapitalizmie dążyć do tego, by zostać prezesami banków, albo chociażby właścicielami firm. Nie umieją być przedsiębiorczy? No to jak nie umieją to niech harują na czyjeś. Skoro ktoś nie umie sam czegoś zrobić, to niech robi tak jak ktoś mu wskaże palcem.

czarek00 napisał/a:

(5) Kapitalizm powoduje zmianę ludzi w nowoczesnych niewolników, którzy są pod pewnymi względami bardziej wykorzystywani niż niewolnicy z antycznego Rzymu



5. I dobrze. Pracodawca, czyli ten zły kapitalista ma być niewolnikiem społeczeństwa, które określa co jest dobre, ma się BAĆ, że zbankrutuje, a pracownik ma być niewolnikiem pracodawcy i ma się BAĆ, że zostanie zwolniony. Do tego nie potrzeba żadnych ustaw.

czarek00 napisał/a:

(6) Konsekwencją kapitalizmu jest zahamowanie rozwoju technologicznego naszej cywilizacji .



6. No to już są wyborne brednie.

czarek00 napisał/a:

(7) Kapitalizm ma wbudowany system autodestrukcji, do którego zbliżamy się wielkimi krokami. Ten system nie może istnieć w nieskończoność



7. Tak się składa, że USA w XIX wieku za czasów kapitalizmu przetrwało BARDZO długo, dopóki nie zaczęto ingerować. Jednym z pierwszych punktów upadku było zdjęcie parytetu złota. Co ciekawe, właśnie w tych czasach kapitalizmu ludziom żyło się świetnie, kraj kwitł, wszyscy byli szczęśliwi.

czarek00 napisał/a:

(8) Podstawową wartością na której zbudowany jest ten system jest chciwość. Powoduje więc wypaczenie ludzkiej moralności.



8. I dobrze. Chciwość, chęć zarobku motywuje ludzi do pracy, tworzenia technologii, popchnięcia naszej cywilizacji do przodu.

czarek00 napisał/a:

(9) Środkiem do zaspokojenia chciwości, są oczywiście pieniądze. Jest to bardzo szkodliwy wynalazek i przestarzały. System monetarny jest wpajany ludziom jak religia a ekonomia przedstawiana jest jako nauka trudna i dostępna tylko dla wtajemniczonych. Tym samym powoduje prawdziwe pranie mózgów ludziom.



9. To ciekawe co proponujesz w zamian. Mamy się wyzbyć pieniędzy i płacić mikrofalówkami i lodówkami?

czarek00 napisał/a:

(10) Kapitalizm powoduje niepotrzebne zaśmiecanie środowiska i degradację Matki Ziemi.



10. Kolejne puste frazesy bez pokrycia.

czarek00 napisał/a:

(11) Nieuchronną konsekwencją tego systemu są rządy korpokracji. Jest to forma totalitaryzmu.



11. Nie. Demokracja powoduje korporacjonizm, ponieważ korporacje w tym ustroju mają wpływ na gospodarkę. Z kapitalizmem wpółgra jedynie monarchia, dyktatura albo republika, chociaż ta ostatnia to na krótko.

czarek00 napisał/a:

(12) Ten system stworzył nowy gatunek człowieka: leminga .



12. Nikt nie zabrania lemingowi zakładać firmy.
Zgłoś
Avatar
A................l 2013-06-24, 10:46
W sumie druga propozycja czarek nie głupia. Kurwa po co komu ludzie którzy nic nie umieją, nic nie robią, i nie chcą nic robić, tylko żyją z naszej zarabianej kasy?
Zgłoś
Avatar
c................0 2013-06-24, 10:50
Radeg napisał/a:

7. Tak się składa, że USA w XIX wieku za czasów kapitalizmu przetrwało BARDZO długo, dopóki nie zaczęto ingerować. Jednym z pierwszych punktów upadku było zdjęcie parytetu złota. Co ciekawe, ludziom żyło się świetnie, kraj kwitł, wszyscy byli szczęśliwi.


Akurat kapitalizm w USA powstał na niewolnictwie. Każdemu by sie dobrze zyło kiedy miałby 20-30 niewolników którzy robia za przysłowiową miskę zupy.

Amriel napisał/a:

Kurwa po co komu ludzie którzy nic nie umieją, nic nie robią, i nie chcą nic robić, tylko żyją z naszej zarabianej kasy?

Mówisz o politykach? Masz racje!
Zgłoś
Avatar
A................l 2013-06-24, 10:56 1
Akurat miałem na myśli ludzi po politologii, filozofii, ogólnie większości kierunków pseudo humanistycznych. Poza tym o menelach itp. Niestety za wielu ludzi na świecie żeby wprowadzić ostracyzm, więc politycy są niezbędni, tylko o innych prawach. Niewolnictwo upadło w stanach pod koniec 18 wieku, więc przed narodzinami kapitalizmu jako takiego. Kolejny argument o kant dupy rozbić.
Zgłoś
Avatar
push3k 2013-06-24, 11:01 6
Świat bez kapitalizmu to utopia. Natury człowieka nie przezwyciężysz - my uwielbiamy posiadać. Wszelkie próby zwalczenia kapitalizmu oraz stworzenia człowieka posłusznego systemowi prowadzą do ludobójstwa, tak jak to miało miejsce w najbardziej znanych historycznych antykapitalistycznych systemach - nazizm i komunizm. Prawda jest taka, że systemy kapitalistyczne są najlepsze, tylko, że masa ludzi patrzy na to z perspektywy XIX wiecznych fabryk, a nie krajó zbliżonych do idealnego kapitalizmu - Japonia, Hong Kong, USA z początku XX wieku itp...
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-06-24, 11:14 1
@czarek w Polsce nie ma kapitalizmu to co to za przykład z Polską?

Co do Venus Project, ludziska wymyślili, że wystarczy zmienić naturę ludzi i wszystko będzie super... Jak by to było takie hop siup. A te projekty miast które proponują? Kto ma na to wyłożyć kasę? No i znowu elementarne poczucie sprawiedliwości się kłóci z tymi wymysłami. Bo dlaczego ktoś głupi lub leniwy ma mieć tak dobrze jak ktoś zdolny i pracowity? BTW. istnieje tam fałszywe założenie, że wszyscy chcą pracować i dokładać się do społeczeństwa. No i teraz pytanie, jeśli oleje się takich ludzi i nie da im za free mieszkać w tych zajebistych miastach dobrobytu to cały Venus Project jest o dupę rozbić, jeśli ich się do tych miast wpuści to dlaczego ludzie którzy tworzą całą ekonomię tych miast mieliby się z tymi leniami dzielić surowcami-przecież to nie sprawiedliwe? Więc znowu powracamy do tego co jest teraz i Venus Project staje się pośmiewiskiem. Koniecznym i nieosiągalnym warunkiem tej utopii jest zmiana postawy całej ludzkości co jest niemożliwe i determinuje Venus Project jako utopię.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie  
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 16 lub 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów
Funkcja pobierania filmów jest dostępna w opcji Premium
Usługa Premium wspiera nasz serwis oraz daje dodatkowe benefity m.in.:
- całkowite wyłączenie reklam
- możliwość pobierania filmów z poziomu odtwarzacza
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika
... i wiele innnych!
Zostań użytkownikiem Premium już od 4,17 PLN miesięcznie* * przy zakupie konta Premium na rok. 6,50 PLN przy zakupie na jeden miesiąc.
* wymaga posiadania zarejestrowanego konta w serwisie
 Nie dziękuję, może innym razem