18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 32 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Momonti 2013-06-24, 14:03
@amriel
Jeśli niszczenie środowiska to dla ciebie tylko emisja CO2 to gratuluję, a jednocześnie polecam poczytać o tym ile elektrośmieci trafia do afryki, ile syfu po produktach jednorazowych jest w indiach czy chinach. Czym są spowodowane te odpady? chciwością i programowanym postarzaniem.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-06-24, 14:19
Cytat:

Produkują takie prali bo nie muszą lepszych. Otwórz szerzej rynek na konkurencję i problem z głowy. Dzięki biurokracji, cłom i podatkom różnej maści ciężko jest rozkręcić swoją działalność na dużą skalę.
Dorzuć do tego groźbę kontroli urzędu skarbowego. Dużo, bardzo dużo małych firm w okresie hossy nie rozwinęło się w duże zakłady z obawy o częstsze kontrole z urzędów. Nikt święty nie jest - zawsze coś znajdą.
Inna sprawa, że mnóstwo młodych zdolnych ludzi którzy mogliby właśnie składać te pralki czy kombinować skąd taniej części skołować i kręcić biznes idzie asekurancko na jakieś badziewne kierunki studiów i żyje później za 1200 na rękę.
ch*jowo bo ch*jowo ale w obecnym systemie zawsze JAKOŚ to będzie. I to jakoś będzie działa demoralizująco na młodych ludzi.

W Niemczech\UK\Norwegii masowo zatrudniają lekarzy z Europy wschodniej [w tym z Rosji czy ciapaków ściągają] bo tam ludziom nie chce się już stawiać sobie wymagań. Sporo osób zdolnych które mogłyby być zajebistymi lekarzami macha ręką i mówi "a ch*j tam za minimalną krajową żyje się nieźle to po co mi więcej stresu" - zrobi byle jaki papier i już żyje naprawdę dobrze.
W Niemczech prawie 1/3 absolwentów medycyny NIE pracuje w zawodzie. Nie musi.

Zmuś ludzi do działania a znowu będą telewizory które działają 30 lat i nie gubią kolorów, samochody co jeżdżą przez 40 lat z łatwymi do usunięcia usterkami. Czy raczej nie zmuszaj - nie dawaj na siłę parasola ochronnego nawet jak zaczyna się mżawka.



Pierwszy akapit.
Jak kurwa mała albo średnia firma ma konkurować z międzynarodowym gigantem który w godzinę zarabia więcej niż ta mała firma zarobi przez 10 lat ?? No wytłumacz mi jak w kapitalizmie gdzie ingerencja państwa jest źle widziana ?? Cło .... Heheheh nie rozśmieszaj mnie. Cło musiało by być na poziomie 80 % aby realne zastopować import. I nadal nie rozumiecie. Nie można w nowych pralkach montować zamienników czy części od innych pralek ponieważ modułowość uniemożliwia to. Nie rozumiem jak ma istnieć silne ekonomicznie państwo bez regulowania importu i eksportu poprzez wspieranie lokalnych wytwórców. A to jest sprzeczne z zasadą nie ingerencji. Mówisz że produkt obroni się sam. Nie nie obroni się ponieważ wielcy producenci mogą sprzedawać swoje wyroby poniżej lokalnych kosztów wytworzenia. Importują pół-produkty do kraju i w fabryce skręcają je do kupy dzięki temu omijając dużą część ceł. Obniżenie lokalnych kosztów pracy poprzez mniejsze obłożenia przedsiębiorców nie zlikwiduje problemu. Dopiero zaporowe cła zlikwidują. A te od razu zwrócą uwagę wielkich korporacji i dany kraj dostanie w dupę od zagranicznych sądów za tworzenie nieuczciwej konkurencji. Kapitalizm to system który promuje mocnych i skonsolidowanych. W chwili obecnej wyjść na rynek i odnieść sukces jest niemal niemożliwe w elektronice , samochodach , finansach.
Jeszcze jedno mnie naszło jeżeli bank należy do grupy kapitałowej w której skład wchodzą np wytwórcy pralek to jaki sens dla szefów tej grupy jest wspieranie poprzez kredyt nowej małej firmy chcącej wejść na rynek pralek. W chwili obecnej właśnie mamy takie problemy z konfliktami interesów.
Chcieliście kapitalizm to macie i cierpcie bo za 10-20 lat wszystko to runie w pizdu. Coraz więcej ludzi coraz mniej realnych miejsc pracy. Coraz więcej automatów nawet w usługach. Za te 20 lat wszystko klęknie i jeżeli nie zmienimy tego systemu obudzimy się na skraju wojny która może rozpierdolić połowę tej planety.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-06-24, 14:37 2
@McMenel

Panie kurwa, to chcesz pan mieć dobrą niezawodną pralkę za darmo? Pojebało? Logiczne, że ta dobra pralka małej firmy nie będzie mogła konkurować ceną z wielkim gigantem ale będzie mogła jakością.
Jak nie wierzysz to spójrz na lokalne browary - często są droższe a i tak je kupujesz bo maja lepszą jakość niż masówka.
Nie jesteś w stanie w masowej produkcji utrzymać JAKOŚCI która zawsze musi spadać przynajmniej nieznacznie albo ceny muszą rosnąć.
Ludzie nie mają pieniędzy na zakup takiej pralki to i skąd kurwa ma firma brać klientów? Może zamiast płacić za studia swoim dzieciom wolałbym sobie pralkę kupić?

Czynników jest wiele m.in.:
Ludzie nie dysponują całością ani w sumie większością tego co wypracują
Jest problem z rozkręceniem swojej działalności
Ograniczona możliwość pozyskania kapitału

Co do kredytów. Panie znam osobiście faceta [Irańczyka] obecnie już ponad 45 letniego który ze swoimi kolegami założył w wieku ok. 20 lat "bank" z Iranie [taki malutki ograniczony dla rodzin znajomych i znajomych znajomych, bardzo prymitywnej konstrukcji]. I mimo, że on od 20 mieszka w Polsce ten bank dalej działa! Zrób to w Polsce to zaraz się wpierdolą, że pierzesz brudne pieniądze, podatek od darowizn pierdolną bo powiedzą, że darowizna albo płać jakieś chujowe ubezpieczenia, rejestruj się w chujach mujach dzikich wężach.
Na chuj Ci wielkie banki i korporacje? Daj ludziom możliwość to się sami zorganizują.
Teraz ludzie mają obcięte jaja. Chcą z nas zrobić jebanych eunuchów do pilnowania haremu klasy politycznej. Niby fajnie bo w dupę ciepło, głodny nie chodzisz i na dobre dupeczki sobie popatrzysz! Ilu z Was dałoby sobie jaja upierdolić dla takiej przyjemności? Pensja 5000 euro miesięcznie.

Odnośnie tych gigantów - wielki firmy powstawały i upadały tak jak imperia państwowe. Panie w XVI wieku kto by pomyślał, że taki nic nieznaczący wypierdek jak Prusy może konkurować z Rzecząpospolitą Polską albo na początku XX wieku, że Chiny mogą konkurować z którąkolwiek potęgą Europejską.

Pan byś chciał wszystko naraz już dzisiaj teraz.
Albo masz zajebisty pomysł i tworzysz coś nowego i jesteś początkowo monopolistą albo wkręcasz się w branże obstawioną i kropla drąży skałę. Powoli do celu.
Zgłoś
Avatar
2................d 2013-06-24, 14:39
tfojastara i Radeg napisał/a:

Jakiego kurwa??



ok, mamy nasz polski, swojski kapitalizm nie kapitalizm z definicji cioci Wiki, oj nie. Racja.

Radeg napisał/a:

Jeśli panuje demokracja, to teoretyczny kapitalizm szybko przeobrazi się w socjalizm, lub korporacjonizm, ponieważ korporacje mają RÓWNIEŻ prawo głosu i zrobią wszystko, by zwiększyć swoje zyski.



Właśnie, czyli podsumujmy: demokracja - czyli rządy idiotów łatwych do zmanipulowania. Jak wiemy większość ludzi nie nadaje się do ogarnięcia całego tego szamba politycznego. Przypadek..? Robią, co chcą bo mniejszość myśląca nie da rady zareagować, co z resztą jest bez sensu. Obojętnie czy to będzie socjalizm czy kapitalizm, jeśli jest demokracja to jest lipa. Czyli chyba się zgadzamy

!Timon napisał/a:

Czy gdybyś mógł to byś zarobił? Czy gdybyś je zarobił to rozdałbyś potrzebującym a sam wpierdalał chleb i popijał wodą?



Jasne, że nie. To co moje jest moje, robię z kasą co chcę. Mogę rozdać na milion sposobów i mogę pojechać do Vegas przepierdolić. Na tym polega pieniądz.
Obecnie olewam potrzebujących, mam swoje problemy. Czy tylko mi wydaje się to chore, nieludzkie i aspołeczne w tzw. społeczeństwie? Chciałbym móc robić inaczej, naprawdę..
Każdy myśli o dobrach materialnych i ma głęboko w poważaniu innych ludzi. Moim zdaniem to trzeba zmienić. Nastawienie dla dobra całego społeczeństwa, żeby ludzie nie patrzyli ślepo na własne dupsko, ruchane obecnie przez tych na górze przy korycie.
Zgłoś
Avatar
Radeg 2013-06-24, 14:58 2
2mad napisał/a:



ok, mamy nasz polski, swojski kapitalizm nie kapitalizm z definicji cioci Wiki, oj nie. Racja.

Właśnie, czyli podsumujmy: demokracja - czyli rządy idiotów łatwych do zmanipulowania. Jak wiemy większość ludzi nie nadaje się do ogarnięcia całego tego szamba politycznego. Przypadek..? Robią, co chcą bo mniejszość myśląca nie da rady zareagować, co z resztą jest bez sensu. Obojętnie czy to będzie socjalizm czy kapitalizm, jeśli jest demokracja to jest lipa. Czyli chyba się zgadzamy

Jasne, że nie. To co moje jest moje, robię z kasą co chcę. Mogę rozdać na milion sposobów i mogę pojechać do Vegas przepierdolić. Na tym polega pieniądz.
Obecnie olewam potrzebujących, mam swoje problemy. Czy tylko mi wydaje się to chore, nieludzkie i aspołeczne w tzw. społeczeństwie? Chciałbym móc robić inaczej, naprawdę..
Każdy myśli o dobrach materialnych i ma głęboko w poważaniu innych ludzi. Moim zdaniem to trzeba zmienić. Nastawienie dla dobra całego społeczeństwa, żeby ludzie nie patrzyli ślepo na własne dupsko, ruchane obecnie przez tych na górze przy korycie.



Stanisław Michalkiewicz nazwał dzisiejszy model gospodarczy jako Kapitalizm Kompradorski.

Stanisław Michalkiewicz napisał/a:

Jednak zwyczajny kapitalizm ma to do siebie, że o dostępie do rynku i możliwości funkcjonowania na rynku w zasadzie decydują właściwości podmiotu który działa; czy jest pracowity, czy jest przedsiębiorczy, czy jest pomysłowy, czy nie lęka się ryzyka (...) W kapitalizmie kompradorskim - i to właśnie różni go w sposób istotny od zwyczajnego kapitalizmu, zarazem nieuchronnie gospodarkę polityzując - o dostępie do rynku i możliwości funkcjonowania na rynku decyduje przynależność do sitwy, której najtwardszym jądrem są tajne służby a w szczególności - wywiad wojskowy z komunistycznym rodowodem.



Osobiście jestem wrogiem demokracji, bo jest w pewnym sensie bezpieczna, nie ma wojen, tylko traktaty, ale wprowadza ona absurdy, z roku na rok jest coraz gorzej, a na koniec może nam ktoś zgarnąć państwo, a nas postawić przed faktem dokonanym.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-06-24, 15:19
2mad napisał/a:


Jasne, że nie. To co moje jest moje, robię z kasą co chcę. Mogę rozdać na milion sposobów i mogę pojechać do Vegas przepierdolić. Na tym polega pieniądz.
Obecnie olewam potrzebujących, mam swoje problemy. Czy tylko mi wydaje się to chore, nieludzkie i aspołeczne w tzw. społeczeństwie? Chciałbym móc robić inaczej, naprawdę..
Każdy myśli o dobrach materialnych i ma głęboko w poważaniu innych ludzi. Moim zdaniem to trzeba zmienić. Nastawienie dla dobra całego społeczeństwa, żeby ludzie nie patrzyli ślepo na własne dupsko, ruchane obecnie przez tych na górze przy korycie.



To przestań patrzeć ślepo w siebie i zacznij żyć dla innych!
Dlaczego chcesz zmuszać do tego innych ludzi? Nie możesz tak po prostu zwyczajnie zacząć żyć dla innych ludzi bez całej otoczki wokół Ciebie?
Nie chcesz się czuć jak frajer? Wszyscy w koło przy kasie a Ty sam jak palec - dobry samarytanin.
Cóż Ty nie chcesz dobra dla ludzi tylko dobrze dla siebie.
To, że chcesz je osiągnąć przez jakiś chory społeczny altruizm nie czyni z Ciebie dobrego człowieka.
Jesteś takim samym egoistą jak ten przysłowiowy "kapitalistyczny wyzyskiwacz" tylko on WPROST wyzyskuje ludzi a Ty chcesz to robić pośrednio - zmuszając ludzi którzy wcale nie chcą żyć jak brat Albert.
Dlaczego mamy karcić bogatych za to, że są bogaci a biednych nagradzać za to, że są biedni? To człowiek bogaty staje się gorszym gatunkiem?!
Nie ma być po równo, ma być SPRAWIEDLIWIE.

I nie, nie jestem człowiekiem bogatym ale mam takie aspiracje żeby w przyszłości być.
Zgłoś
Avatar
Talkarak 2013-06-24, 15:25 1
Zajebiste komentarze przeciwników kapitalizmu, bardzo mi się to podoba. Słodcy jesteście, naprawdę się staracie, ale cokolwiek nie powiecie o tym jak jest teraz źle to nie mówicie o kapitalizmie, bo jego nie ma. To co widzicie za oknem to nie kapitalizm, jeżeli widzisz żula pobierającego rentę za to że pije (alkoholizm trzeba wspierać tfu... leczyć) a na jego świadczenia pod przymusem składają się ludzie którzy pracują to to nie ma nic wspólnego z kapitalizmem.
Zgłoś
Avatar
Nutaharion 2013-06-24, 16:30 5
Setki zawodów kontrolowanych.
Dziesiątki tysięcy pozwoleń.
Podatki przewyższające 50% pensji.
Zabranianie wolnego handlu.
Licencjonowanie handlu.
Cła.
Kontrola importu i eksportu.

Tak. W Polsce mamy kapitalizm.
Zgłoś
Avatar
Inżynier321 2013-06-24, 19:21
W żadnym ustroju nie będzie dobrze nigdy,NIGDY!!! Dopóki istnieją ludzie którzy chcą wykorzystać innych dla własnych celów.

Myślę że nie trzeba rozprawiać który ustrój jest lepszy. tylko zajebać tych, co chcą żeby nam źle było- PROSTE NIE?
Zgłoś
Avatar
mazin 2013-06-24, 20:05
Filmik świetny, ale jeszcze lepsze komentarze zjebów-teoretyków. W Polsce mieliśmy socjalizm, taki niedorobiony komunizm, teraz mamy kapitalizm kompradorski, czyli namiastkę w której rządzi ta sama hołota co w socjalizmie, tylko przebrana w szatki kapitalistów. Jeden i drugi system chujaszczy.
Zgłoś
Avatar
L................6 2013-06-24, 21:44
Spinacie się jak ministrant na zakrystii a ja powiem tak: Mamy kapitalizm to trzeba zysk jakiś mieć to też mamy podatek od pikników organizowanych w robocie przez szefa i cyrki typu amber gold i bankrutujące w środku sezonu biura podróż...... no dodajmy do tego że telefon za 2500 wytrzyma mniej niż stary Soniacz za 75zł...... zysk trzeba mieć choćby za gówno w papierku.
Zgłoś
Avatar
2................d 2013-06-24, 22:19
@!Timon, nie do końca zczaiłeś mój punkt widzenia. Temat nadaje się raczej na dłuższą wymianę poglądów na PW. Może kiedyś
tak btw. świetny e-book opisujący pczyczyny obecnych kryzysów
Przeklęty pieniądz
Zgłoś
Avatar
KosmoZielarka 2013-06-24, 22:48
Listek666 napisał/a:

Piwa nie będzie za stronnicze obrazowanie świata z i bez kapitalizmu:
w kapitalizmie wszyscy wstają szczęśliwi i cały świat piękny i kolorowy
świat bez kapitalizmu oczywiście szary ponury i w ogóle syf z gilem.
Nie ma piwa......



średnio mi to robi różnicę...
Zgłoś
Avatar
Radeg 2013-06-25, 0:05
2mad napisał/a:

@!Timon, nie do końca zczaiłeś mój punkt widzenia. Temat nadaje się raczej na dłuższą wymianę poglądów na PW. Może kiedyś
tak btw. świetny e-book opisujący pczyczyny obecnych kryzysów
Przeklęty pieniądz



Dzisiejsze kryzysy są spowodowane kreacją pustego pieniądza głównie za sprawą banków, która doprowadza do cykli koniunkturalnych. W czasach gdy istniał parytet złota, takie cykle nie występywały, kryzysów również nie było.
Zgłoś
Avatar
Lodzik 2013-06-25, 11:30 1
Jeżeli ktoś twierdzi, że kapitalizm jest zły to niech poczyta jak było w Polsce czy w Rosji gdy był tam komunizm.
Aktualnie w Polsce nie ma kapitalizmu, jest tylko socjalizm - komunizm.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie