18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
Mavi 2012-05-24, 21:13
RaScad napisał/a:

żeby ze szturmowego, go na snajperkę przeobić. Nie pamiętam co to bylo, ale chyba SCAR,a blo cos w ten deseń.



Idea wprowadzona w zycie przez Eugene Stonera jakos w latach '60tych w modelu Stoner 63. Nie pamietam dokladnie, ale pojawialy sie problemy z wymiana luf i mechanizmow - idea fajna, a wykonanie pozostawialo cos do zyczenia.

Pierwszym naprawde modulowym i latwym do przezbrojenia karabinem byl austryjacki steyr aug.

ru_ziolo napisał/a:


znaffcy od broni... ehhhh



Ale, ze co? Kto cos takiego bardzo mylnego, blednego napisal? Chciales sie pochwalic, ze strzelales?

ru_ziolo napisał/a:


To jest glock 17C IV generacji ktory podobnie jak glock 18c IV generacji dostepny jest tylko dla sluzb mundurowych



A skad Ci sie wziela taka informacja? Spotkalem kolesia na zwodach IPSC, ktory mial zwykla 17'tke kupiona i uzywana do celow sportowych.

--
pzdr:
Mavi
Zgłoś
Avatar
Magnic 2012-05-24, 23:11
Ja mam mam replikę CZ 75 na ASG (gówno mnie obchodzi co o tym sądzicie, jak trafić to kurewstwo zostawia siniaka jak po piłce do nogi) i naprawdę ma swój ciężar. Cała wewnętrzna "maszyneria" wykonana z metalu a na zewnątrz trochę plastiku aby się miło trzymało.

PS. Nie powiem wam teraz z głowy dokładnie ile ma dżuli ale jeśli dobrze pamiętam to jeszcze 0.5J i bym potrzebował pozwolenia na broń.
Zgłoś
Avatar
RaScad 2012-05-25, 0:19
@Magnic. Pieprzysz... Jak 1J ma to jest dobrze, powyżej 1,5 wątpliwe... A 17J nie mają nawet wiatrówki bez zezwolenia.....
Sam mam karabinek M49K1 i ma coś koło 1J........
Zgłoś
Avatar
Magnic 2012-05-25, 0:25
RaScad napisał/a:

@Magnic. Pieprzysz... Jak 1J ma to jest dobrze, powyżej 1,5 wątpliwe... A 17J nie mają nawet wiatrówki bez zezwolenia.....
Sam mam karabinek M49K1 i ma coś koło 1J........



To gratuluję świetnego zakupu. Ja wolę wydać te 100 a nawet 200zł więcej aby mieć coś za co warto płacić. Widzę, że ogólnie twoja wiedzą tu się kończy. Może moja wiedza teoretyczna jest słaba ale już się "bawię" bronią palną od ponad 8lat (tak, zaczynałem pasję będąc dzieckiem) i z pewnością wiem coś więcej na ten temat od ciebie.
Zgłoś
Avatar
RaScad 2012-05-25, 0:38
Kurwa, facet... Przykładowo taki Walther PPK ma 186J.... Weź się zastanów i tyle. Gdyby brakowało ci pół Dżula do broni palnej to byś ludzi na wylot przebijał plastikowymi kulkami, bo 185,5J to w dalszym ciągu w chuj. 17J mają bardzo dobre wiatrówki, masa dobrych ma poniżej 17J i jest to znacznie więcej od ASG, które nie przekraczają generalnie 3J, z reguły mają od 0,7 do 1,5. Ile wydajesz na ASG nie ma różnicy, bo wszystkie generalnie mają podobną moc i różnią się głównie wyglądem. To służy do zabawym, nie do zabijania....

"Repliki ASG cechują się dużym podobieństwem zewnętrznym do prawdziwej broni palnej, często są nie do odróżnienia dla laika. Nie są jednak bronią w rozumieniu prawa, jako że energia wylotowa kulki nie przekracza 17 dżuli, a zazwyczaj mieści się w przedziale 1-3 dżule. W związku z tym nie jest potrzebna ich rejestracja i mogą być używane przez nieletnich. Repliki zależnie od mocy strzelają celnie na odległość 20-80 metrów. W jednym magazynku mieści się od 5 do kilku tysięcy kulek.Zazwyczaj repliki ASG sprzedawane są z magazynkami typu hi-cap na 200-500 kulek lecz nie jest to reguła."
Zgłoś
Avatar
Magnic 2012-05-25, 0:50
RaScad,

Primo. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, potrzeba pozwolenia na broń nie równa się prawdziwej broni palnej. Pozwolenie potrzebne jest już od tych magicznych 17J.

To, że ty miałeś może 1 wiatrówkę i 1 ASG nie znaczy, że to "zazwyczaj" jest wszędzie.
Sprawdziłem swoją "zabawkę" i jest 16J jak wół. Bez wiatru (plastikowe kulki...) dość daleko idzie, nie wiem ile dokładnie ale obstawiam ok 100-200m. Wszystkie kulki po trafieniu w coś już się nie nadają do niczego bo zostają z nich trociny. Ja wierze faktom, a nie "ja czytałem i wiem lepiej".
Zgłoś
Avatar
Panek898 2012-05-25, 1:49
niech se schowa go do kabury razem z magazynkiem
jeżeli coś źle napisałem to proszę o wpierdol
Zgłoś
Avatar
RaScad 2012-05-25, 10:42
To wyślij mi link na necie z takim asg... I nie pieprz, że to było dawno i w sklepie, bo takie CUDO 16J na pewno byłoby na necie.....
Zgłoś
Avatar
patyk161 2012-05-25, 18:43
Co za niedorozwój pierdolony za chuja nie dam piwa !
Zgłoś