18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
R.G. 2012-05-24, 1:36 14
piwo postawię bo lubie gnaty ale ten koleżka jest amerykańskim rusofilem a na dodatek ciotą.
Zgłoś
Avatar
qyk 2012-05-24, 7:08 66
Coś mi ten magazynek przypomina...
Zgłoś
Avatar
Sp0nczu'.45 2012-05-24, 10:14
FPS Russia ma świetne zajawki z bronią palną. Polecam jego kanał na YT.
Zgłoś
Avatar
Kreciuch 2012-05-24, 12:05 10
@Piotrowski
Ja w przedszkolu też myślałem że każda broń strzelająca ogniem ciągłym to karabinek. Z Glocka 17 można co najwyżej zrobić pistolet automatyczny.
Zgłoś
Avatar
rm_125 2012-05-24, 12:26 4
gościu operuje taka bronia, którą nasi żołnierze widzą ja co najwyżej w albumach

A to jest Glock 18
Zgłoś
Avatar
El Dao 2012-05-24, 12:43
0 odrzutu ? o.o
Zgłoś
Avatar
Coliber 2012-05-24, 12:49
A co z przegrzewaniem się broni?
Glocki są przystosowane do takiego strzelania?
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2012-05-24, 13:09 13
@up Gdyby nie był przystosowany to pisałoby na nim (ewentualnie na magazynku) "mozna strzelać tylko 10-20 naboi, potem 30 minut przerwy na ochłodzenie". To nie MG-42 ze starej stali maszynowej że po wystrzeleniu taśmy nabojów trzeba było wymieniać lufę, teraz stosuje się specjalne stopy na lufy więc Glockiem można oddać nawet 500 strzałów jeden-po-drugim (przy zwykłych, 17 nabojowych magazynkach i naturalnych przerwach w czasie potrzebnym na ich wymianę) bez chłodzenia i jakiejś odczuwalnej zmiany celności więc pewnie i taka dłuższa seria nie robi na nim szczególnego wrażenia. Ale i tak taki "maluśki" magazynek jest czysto koncepcyjny, jego użycie w walce jest becelowe - pistoletów używa się dlatego że są małe i mobilne (głównie jako broń dodatkowa), jak komuś potrzebna jest dłuuuuga seria i związana z nią siła ognia to w każdym wypadku będzie wolał użyć karabinku szturmowego (ewentualnie z magazynkiem typu drum) albo karabinu maszynowego które mają większą celność i siłę ognia kosztem mobilności, niż takiego chucherka, jeżeli ktoś ceni sobie małe wymiary z celnością to wybierze albo "zwykły" pistolet maszynowy (stare dobre MP5) albo ewentualnie coś z większym magazynkiem (choćby P90). A Glocka z takim cudem można sobie poużywać w grach komputerowych, pobawić się nim na strzelnicy albo pooglądac w filmach, podobnie jak przereklamowanego Desert Eagle "point fajw oł" gdyż nie mają zastosowania w normalnych sytuacjach militarnych
Zgłoś
Avatar
F................y 2012-05-24, 13:28 1
@up w używanych dzisiaj KMach lufy także się wymienia, mimo tego że nie są robione ze starej stali maszynowej
Zgłoś
Avatar
Coliber 2012-05-24, 13:53
@bloodwar co to za film?
Zgłoś
Avatar
Nygus93 2012-05-24, 14:12 2
żeby być ruskiem nie trzeba sie urodzic w Rosji, rusek to styl życia
Zgłoś
Avatar
RaScad 2012-05-24, 14:15
@Frenzy, ale faktycznie zdecydowanie rzadziej i w niektótych karabinach po to tylko, żeby ze szturmowego, go na snajperkę przeobić. Nie pamiętam co to bylo, ale chyba SCAR,a blo cos w ten deseń. Żołnierz ma nosić dodatkową lufę w plecaku, a nie dodatkowy karabin, taki był pomysł. Ale pewności nie mam,c zy to SCAR był bo dawno ie widzialem tego odcinka "Broni przyszlości", czy jakoś tak...
Zgłoś
Avatar
rtd16 2012-05-24, 14:15
fragment z filmu "snatch"
Zgłoś
Avatar
Franz 2012-05-24, 14:21
W zyciu nie zestrzelilby z tego zadnego bohatera filmowego...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie