18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się

Jak zabić karpia?
TwiceNightly • 2009-12-19, 11:34
Cytat:

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że uśmiercanie ryb powinno odbywać się w sposób humanitarny polegający na zadawaniu minimum cierpienia fizycznego i psychicznego.
Zaleca także, aby uśmiercaniem karpi zajmowały się osoby, które ukończyły 18 lat oraz posiadają wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe - informuje portal Wiadomości rolnicze.
Jedyne humanitarne metody uśmiercania ryb wskazane w przepisach powszechnie obowiązujących to te, które są stosowane w procedurach naukowych. Uśmiercanie ryb odbywa się poprzez uderzenie w głowę, które powoduje utratę świadomości w połączeniu ze skrwawieniem lub zniszczeniem mózgu lub poprzez dekapitację po uprzednim ogłuszeniu. Tylko te metody mogą być stosowane w odniesieniu do ryb uśmiercanych w punktach sprzedaży detalicznej.
Bezwzględnie zabronione jest uśmiercanie ryb przy udziale dzieci lub w ich obecności. Jest to zakaz zagrożony sankcją karną. W punktach sprzedażny detalicznej należy wydzielić miejsce uśmiercania rybć, np. za parawanem, przenośną ścianką lub innym elementem konstrukcji sklepu, tak aby uśmiercanie nie odbywało się przy udziale dzieci lub w ich obecności, informuje GIW. Takie miejsce powinno także spełniać wszelkie wymogi weterynaryjno-sanitarne - informuje portal Wiadomości rolnicze.



Źródło: http://www.moja-ostroleka.pl/ostroleka-artykul,1261216329,3.html .. wstyd się przyznać, że to z moim miastem związane :d

k4...........z3
2009-12-19, 11:39
haha tez sie z tego smialem :D pozdro dla ostroleczan xD

2009-12-19, 12:27
widzicie jakie durne przepisy ta unia europejska wprowadza ?
i pomyslec za co biora kase ci co uchwalaja takie glupoty, ja pie**ole

Es...........ne
2009-12-19, 12:30
ja swojego wypie**alam na balkon i przez noc jest po kłopocie

2009-12-20, 22:32
Esne napisał/a:

ja swojego wypie**alam na balkon i przez noc jest po kłopocie



jesteś pewna, że żadne dzieci go wtedy nie podglądają jak kona ? 8-)

Es...........ne
2009-12-29, 09:19
tonieja napisał/a:

jesteś pewna, że żadne dzieci go wtedy nie podglądają jak kona ? 8-)

j***ć dzieci

2010-01-02, 19:55
Cóż... Przepis od tego roku? Mam nadzieję, bo rok temu karpika musiałam zabić ja...
Humanitarnie :mrgreen:

2010-01-13, 15:06
To mój stary pójdzie do paki po tym jak razem patroszyliśmy karpia, wcześniej ucinając mu głowę? Już nie wspomnę o wypadach na ryby. :D

2010-01-21, 02:36
Ja tam zawsze wyjmuję korek i idę wypić herbatę. Zawsze jeszcze pozostaje podejście psychologiczne, mówisz mu, że nie ma po co żyć, bo jego dziewczyna puszcza się z innym karpiem w sąsiedniej sadzawce.