18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Zenon Zykfryd 2012-09-09, 11:13
Max Ibuprom napisał/a:

Przedewszystkim brak wspomagania, bardzo bezpośredni układ kierowniczy, mały rozstaw osi w stosunku do rozstawu kół i tak to wygląda... Sprzęt jest bardzo narowisty, gdyby trzymać kierownice bez tych małych kontr to wpadł by w "rezonans" na dziurach i postaiwło by go bokiem w pewnym momencie...

Niewiem czy miałes okazje jeźdizć narpawdę mocnym rwd ale takie pojazdy się "same nie prowadza". To jest ciągła walka z utrzymaniem tego an drodze, na sztywnym zawieszeniu na dziurach itd... Taki sprzęt trzeba cały czas umiejętnie "gasić" przeżucając mase przód tył(odejmowanie gazu) i na boki(kieorwnica) inaczej jest out of control i mamy fajne filmiki na hardzie...

Mam jeszcze 300 konnego 200sx i sprawa wygląda identycznie(znaczy troszkę spokojniej jest ale jest ten efekt), szczególnie jak wejdzie boost to albo odpuszczasz gaz albo kontrujesz żeby utrzymać dupę w jednej lini z przodem bo chce latać na boki

Ale tez nei mówię że ja czegoś źle nei robię, bo jestem totalnym samoukiem, a na dodatek przed nagraniem filmu byłem wogole nie rozgrzany i nei jeździłem z 4 miechy niczym szybkim... Szczerze mówiąc to kiepsko jechałem na tym filmiku, szczególnie te odcinki po lesie zdarze mi się isę pojechac dużo mniej zachowawczo i bardziej w stylu WRC

Ale to różni amatora od profesjonalisty za kółkiem. Amator potrafi dobrze pojechać ale czasem w okreśłonych warunkach, po dobrym seksie z żoną... Profesjonalista jedzie ZAWSZE na 110%!

Wogole jak się Wam spodoba to nagram jeszcze kilka urywków z zewnątrz jak to lata bo filmik tego nie oddaje;) A czeba zrobić sobie pamiątkę cowiem buggy jest wystawiony w cleu kupienia sobie e30cabrio(tak wiem, jak to brzmi, wymienić coś takeigo na cabrio ;D )



Kolego.... Przez takich debili jak ty gina ludzie. W ubieglym roku pajac wpierdolil sie w matke z dzieckiem na kladzie na sciezce lesnej. To ze chcesz sobie pozapierdalac malo mnie interesuje. Do tego sa tory badz wyznaczone trasy a nie zwirem napierdalasz ludziom na rowerach na trakcie lesnym zaraz po ich wyprzedzeniu..... IDZ pan w cholere.....
Zgłoś
Avatar
ptak 2012-09-09, 12:19
Ani się nie rozpierdolił, niczego mądrego, fajnego, specjalnego nie pokazał
Silnik hałasuje jak kosiarka, chłopak zrobił sobie zabawkę ale to kurwa nie YT
Tak samo ciekawe jak gimbus na skuterku

@RaWoon
Opony szerokie jak w maluchu, na pewno musi nim rzucać, dobrze że nie wypadł w kosmos
Ty kurwa nie widziałeś a tym bardziej nigdy nie jechałeś na szerokich oponach
Zgłoś
Avatar
Max Ibuprom 2012-09-09, 15:36 1
Nie sądziłem że filmik zdobędzie taka popularność! Fajnie, że są tu ludzie zainteresowani takimi rzeczami!

Co do kosztów, to za 5 kafli dało by się już coś skonstruować, ale trzeba robić wszystko samemu i na jakiś tanich pdozespołach, typu części z malucha itd... To jest trochę bardziej ekstrymalny sprzęt no i co za tym idze droższy. Nei robiłem go też sam, większość prac wykonał człowiek który zajmuje się konstrukcją takich pojazdów a ja go sobie potem dozbrajałem... Finalnie wyszło sporo ponad cene za którą chce sprzedać... Na kartce takei projekty zawsze wychodzą taniej, a potem nieprzewidzane duperelki robią duży hajs... Fotele z pasami 1000, zawias 1000, ukł. paliwowy prawie 1000.... A gdzie silnik rama, robocizna itd... Jednak i tak takeij frajdy i przyśpieszenie w czymś co ma 4 koła nie zaznamy za mniejsza kwote...

Zenon nie perol głupot... quad wpadł w matke z dzieckiem? Naprawdę mi przykro i skzoda że jakiś małolat nei potrafił zapanować nad sprzętem na którym jechał, ale uświadom sobie że w tym samym czasie zginęło jeszcze kilka tysięcy osób w wypadku samochodowym... skala kolego debilu...

Boshe tak nie lubie pierdolenia takich zniewieściałych ciot...(bez urazy ) Wypadki były są i będą i jak poweidział kiedyś Clarkson to cud że jest ich tak mało!

Mamy zakazać jakiejkolwiek zabawy bo są WYPADKI?! Kufa, alkoholu na sylwestra też nie pijmy bo to zwiększa prawdopodobnieństwo że rozwalimy se łeb o krawężnik... Myślenie w ten sposób to obraza dla i tak już uciemiężonej wolności jednostki...

A wogole jak ktoś jest powąznei zainteresowany kupnem to wpisać sobie w allegro buggy 2.3, jest aukcja...
Zgłoś
Avatar
olex 2012-09-09, 15:50
znajomy ma podobnego ale awd i 2.0t na podzespolach vw, ale ogolnie szacun za robote.
Zgłoś
Avatar
Max Ibuprom 2012-09-09, 15:56
Awd świetna sprawa! Trochę potem żałowałem zę nei zdecydowałem się na zrobienie awd na podzespołach subruuu albo audi...
Zgłoś
Avatar
Boss-man 2012-09-09, 16:24
Ja chcę więcej!
Zgłoś
Avatar
Max Ibuprom 2012-09-09, 17:24
Ok postaram się w tym tygodni wrzucić! dzisiaj miałem nagrć filmik ale niestety nei mam pomocnika na dzisiaj...
Zgłoś
Avatar
przybysz142 2012-09-09, 18:32
Łódź, kurwa. Startowałeś z orlenu przy wycieczkowej? Swoja droga fajna sprawa z takim buggym. Czekam na więcej. Obyś nie trafił na harda.
Zgłoś
Avatar
wciazszukam 2012-09-09, 21:22
@Zenon Zykfryd
Ohoho, powiało grozą... Dzieciakowi z gramem suszu roślinnego w kieszeni też byś pewnie złamał życie, bo przecież prawo jest najważniejsze, co? Nic się nikomu nie stało, a nawet jakby się stało, to autor nauczyłby się jeździć po ulicy ubezpieczonym pojazdem musząc oddać za wyrządzone szkody z własnej kieszeni. Jeśli sądzisz, że rejestracja i ubezpieczenie zlikwiduje wypadki drogowe, to wiedz że tak nie będzie. Homologacja sracja, a połowa i tak przegląd robi za flaszkę wódki.

Co do buggy, to zdaje się że trochę mało efektywnie przenosi moc na jezdnię. Nie myślałeś o większych i szerszych kapciach z tyłu. Oczywiście o ile układ przeniesienia napędu wytrzyma.

Jaki tam dyfer upchnąłeś?
Zgłoś
Avatar
Zenon Zykfryd 2012-09-09, 23:13
wciazszukam napisał/a:

@Zenon Zykfryd
Ohoho, powiało grozą... Dzieciakowi z gramem suszu roślinnego w kieszeni też byś pewnie złamał życie, bo przecież prawo jest najważniejsze, co? Nic się nikomu nie stało, a nawet jakby się stało, to autor nauczyłby się jeździć po ulicy ubezpieczonym pojazdem musząc oddać za wyrządzone szkody z własnej kieszeni. Jeśli sądzisz, że rejestracja i ubezpieczenie zlikwiduje wypadki drogowe, to wiedz że tak nie będzie. Homologacja sracja, a połowa i tak przegląd robi za flaszkę wódki.

Co do buggy, to zdaje się że trochę mało efektywnie przenosi moc na jezdnię. Nie myślałeś o większych i szerszych kapciach z tyłu. Oczywiście o ile układ przeniesienia napędu wytrzyma.

Jaki tam dyfer upchnąłeś?



Ubezpieczenie zwróci rodzinie poszkodowanej choc czesc tego o co będzie sie zwracała rodzina poszkodowanego jesli ten debil zabije jakiegos rowerzyste albo pieszego....Zapierdala po sciezkach lesnych z nabitym rewolwerem .... a jak kogos zabije to pewnie ucieknie z miejsca wypadku.... Ten z gramem suszu robi to na wlasne ryzyko.... a debil w buggy jest potencjalnym zabójcą....

Od tego są tory zeby sie wyszaleć .... zrozumcie to kretyni

Ponadto wszędzie na świecie załatwianie przeglądu za tzw flaszkę jest traktowane jako przestępstwo i żaden czlowiek nie dopusci niesprawnego auta do ruchu ulicznego.... Tylko w tym kraju gdzie co drugie auto ma 20 lat a ostatni kompleksowy remont przeszlo na tasmie montazowej jest takie dziadostwo możliwe.
Zgłoś
Avatar
Max Ibuprom 2012-09-09, 23:50 1
Chłopie jesteś zamknięty jak kupa w klozecie, nawet nie podejmuje się dyskusji bo wiem jak to się skończy i że nic nie da... Jedyne w czym masz racje to troche z tymi rowerzystami, na co sam zwróciłem uwage dopiero na filmiku i miałem za to żal do siebie, chociaz i tak nie uważam żeby dostali kamieniami bo w momencie jak tył wycelował w nich to buggy był już z 20m dalej, a podłoże to była ubita czarna gleba... Natomiast na całym filmiku widac że jeżdżę zachowawaczo i nie kozacze na drogach. Przyciskam tam gdzie było naprawde dużo miejsca, czekam z wyprzedzaniem itd.. To taka próba merytorycznej obrony, która i tak huja da z takim typem jak ty... Jazdy na tory nie skomentuje, bo na jakie tory? Najbliższy mam w Toruniu...

Natomiast za te wyzwiska, które sam zacząłeś to huj ci w słój po prostu i tyle. Jebiesz hejtem na kilometr, tacy jak ty są wrzodem na dupie normalnei dogadującego się społeczeństwa. Lubisz ise masturbować "poważnym" podejściem do sprawy, nie? Czujesz ise wtedy taki dorosły i dojrzały-lepsyz od innych... bleeee

wciąższukam, skrzynia jest oryginalna saabowska, dyfer jest wbudowany. Takie buggy buduje się w ten sposób że bierzesz cały ori wozek z zawieszniem(wahaczami, drążkami i stabilizatorem) i silnikiem z auta fwd i wkładasz na tył bagusa dobudowując do tego reszte ramy. Dlatego też jest otwarty "dyferencjał", ale ostatnio dowieidzałem się że w skrzyni FWD też można zrobić "spwa" tka jak w rwd co zamierzam uczynić, bo do takiej zabawki to bardzo dobre rozwiązanie.

Tak to wygląda:


I faktycznie przydała by się szersza laka i szpera albo ten spaw chociaż, bo szpery do tej skrzyni kosztują majątek.... Zresztą opony na tyle są w tym momencie dwie różne, bo akurat z takimi kupiłem felgi, a przy otwartym dyfrze wygląda to tak jakby był napęd na jedno koło, bo jedna opona ma mniejsza przyczepność i ona głównie mieli... Ale opony zamierzam zmienic na jakieś slicki ale musze najpierw podjechać na ustawianie geometrii na maszynie, żeby równo opony zjadało.

PS-dobrze wiedzieć że są tutaj zdrowo myślący ludzie bo jak czytam wypociny takiego zenona to tracę wiare w to społeczeństwo...

PS2- w ukł. keirowniczym nie ma grama luzu, jest bardzo ostry i bezpośredni zupełnie inaczej to diząła niż w aucie, bardziej jak w gokarcie.
Zgłoś
Avatar
Zenon Zykfryd 2012-09-10, 20:58
Cytat:

Kielce, Poznań, Legionów, asfalt.... Offroad Radom 2 tory wytyczone trasy....

Pokazać Ci co się dzieje z asfaltem pod kołami ? jak wyrywana jest nawierzchnia nawet torów asfaltowych? Imprez ponadto nawet amatorskich jest wiele w tym kraju ( przynajmniej jedna na dwa tygodnie) tylko kto cie dopusci? brak jakichkolwiek badan i checi bo przeciez kazdy pojazd mozna zarejestrowac jako SAM i miec ubezpieczony ..... Ale nie przeciez kazdy Polak jest mądry jednak po pierwszym trupie... nie życzę jednak troche rozsądku by się przydało i mniej partyzantki.... co było dobre kiedys niekoniecznie jest dobre dzis
Zgłoś
Avatar
Saafa 2012-09-14, 0:15
Zenon Zykfryd, dziękuj, że za sprzedawanie w ogóle jeszcze możesz przeglądać to forum. jak ja takich nie nawidze
Zgłoś