18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 16 minut temu
Są takie miejsca, do których lubię wracać. Miejsca, które darzę sentymentem, i które mają w sobie to „coś” nawet jeśli nie są specjalnie bogate w mnogość detali i przedmiotów.
Jednym z takich miejsc jest dla mnie parowozownia w Wielkopolsce, którą pragnę Wam zaprezentować.
Jest to budynek zabytkowy, który popada niestety z miesiąca na miesiąc w ruinę..
W najgorszym stanie znajduje się drewniany dach o kształcie cylindrycznym. Ubytki widoczne są gołym okiem co łatwo będzie Wam dostrzec na moich zdjęciach.
Przebywając w środku można na własnej skórze poczuć ogrom i majestatyczność tego miejsca a zamykając na chwilę oczy wyobrazić sobie pociągi, które tu trafiały w celu obsługi technicznej bądź eksploatacyjnej. W pobliżu rzecz jasna są tory i istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas eksploracji w tle będzie nam towarzyszyć odgłos przejeżdżających pociągów co z pewnością potęguje nasze wrażenia.

#####
Więcej zdjęć z miejsc zapomnianych, opuszczonych i nie tylko (dworki, pałace, szpitale, kościoły, fabryki) znajdziecie na mojej stronie:

facebook.com/Addic7edBros?ref=hl
#####





Zgłoś
Avatar
evilmatt 2013-12-05, 19:27
W Dęblinie również jest ciekawa, zrujnowana parowozownia. Szkoda, że niszczeje.
Zgłoś
Avatar
addic7ed 2013-12-05, 19:31 1
evilmatt napisał/a:

W Dęblinie również jest ciekawa, zrujnowana parowozownia. Szkoda, że niszczeje.



A najstarsza funkcjonująca po dziś dzień w Wolsztynie w Wielkopolsce Polecam temat!
Zgłoś
Avatar
MatejPila24 2013-12-05, 20:52 1
kmsm1990 napisał/a:

Tak, remont miał być ale nagle zabrakło kasy żeby wsadzic urzędasowi w kieszeń, okazało się że część kasowa jest zabytkiem i nie może zostać rozebrana. Remont przeciągnie się teraz zapewne o kilka dobrych lat.



Co Ty za bzdury piszesz?!

kmsm1990 napisał/a:

z tego co ja wiem (a oczywiście nie nie jestem sadolowym znafcom) to część przestawiona na zdjeciach ma byc całkowicie rozebrana. Nie mam pojęcia czy zostanie odbudowana czy zniknie na zawsze.



Kolejne bzdury! Skąd te informacje masz człowieku?! Od 6 lat mam styczność z koleją w Pile, znam prezesa stowarzyszenia ratowania Okrąglaka i w życiu takich bzdur nie czytałem na ten temat!!!

Lokomotywownia Okrąglak nie będzie w ogóle burzona! Żadna jej część! PKP miało zabezpieczyć dach, ale oczywiście mają w poważaniu taki zabytek! Konstrukcja metalowa dachu wytrzyma kolejne 100 lat istnienia! Deski z racji gnicia spadają na wnętrze co jest rzeczą normalną w tym wszystkim! Kilka lat temu jakaś pracownia wygrała konkurs na rewitalizację tego obiektu, ale chcieli obiekt przeobrazić w galerie sztuki i kawiarnie! Bzdura totalna, której nie chciano nawet zaczynać w Pile. Obok lokomotywowni jest obecnie jedyny w Polsce jak nie Europie zakład zajmujący się naprawą parowozów i kotłów parowych!!! Kolejna rzecz niespotykana już! Dworzec pilski będzie remontowany, ale Ministerstwo musi dogadać się z różnymi podmiotami w sprawie holu kasowego! Problem jest taki, że dworzec i tunele i obiekty na stacji są wpisane do rejestru zabytków a Ministerstwo chce zburzenia holu kasowego, który jest z początku XX wieku a sam dworzec z połowy XIX i w ten sposób chcą przywrócić jego pierwotny charakter. Niedługo ma być wszystko wyjaśnione, bo pieniądze są i czekają na rozpoczęcie remontu stacji! Nie kłam ludzi kolego, bo piszesz bzdury nie siedząc w temacie! Siejesz jakieś ploty!
Zgłoś
Avatar
darkollo 2013-12-05, 21:01 1
Nie wiem czy ktoś pisał w komentach, ale jak zawsze nie podobało mi się rybie oko w twoich zdjeciach. To tutaj jak najbardziej pasuje Pojedź na dolnyśląsk to tam masz dużo atrakcji.
Zgłoś
Avatar
addic7ed 2013-12-05, 21:18
darkollo napisał/a:

Nie wiem czy ktoś pisał w komentach, ale jak zawsze nie podobało mi się rybie oko w twoich zdjeciach. To tutaj jak najbardziej pasuje Pojedź na dolnyśląsk to tam masz dużo atrakcji.



Zwykle na dolny właśnie jeżdżę - pałace, dworki właśnie co do ryby masz rację, tutaj się nadała świetnie!
Zgłoś
Avatar
Bubles 2013-12-05, 21:39 1
O, Pilski okrąglak na łamach Sadola. Tego jeszcze nie było. Swoją drogą mogłeś dać znać że idziesz strzelać fotki, autorze tematu...
Zgłoś
Avatar
addic7ed 2013-12-05, 22:40
A komu miałem dać znać i gdzie ,że będę focił?
Zgłoś
Avatar
darkollo 2013-12-05, 23:21 1
napisz na fb jak bedziesz jechał do powiatu lubań i okolice mamy pełno atrackcji, wiekszość już mam zwiedzonych więc damy rade
Zgłoś
Avatar
MatejPila24 2013-12-06, 1:21
addic7ed napisał/a:

A komu miałem dać znać i gdzie ,że będę focił?



Na FB pisałem też ja do Ciebie. U nas w Pile nie tylko Okrąglak do zwiedzania, naprawdę W kilka osób można się zebrać, pogadać, oprowadzić
Zgłoś
Avatar
addic7ed 2013-12-06, 10:32
MatejPila24 napisał/a:



Na FB pisałem też ja do Ciebie. U nas w Pile nie tylko Okrąglak do zwiedzania, naprawdę W kilka osób można się zebrać, pogadać, oprowadzić



Macieju jeśli macie coś ciekawego do zaoferowania i zwiedzenia to nie ma problemu ponieważ z Poznania daleko nie mam do Was
Zgłoś
Avatar
rogalll 2013-12-10, 16:33
addic7ed napisał/a:



A wiesz jak się nazywał albo cokolwiek ? Jakoś nie kojarzę..



problem w tym, że nie bardzo bo tak sam bym szukał.
Zgłoś
Avatar
addic7ed 2013-12-10, 18:50
rogalll napisał/a:



problem w tym, że nie bardzo bo tak sam bym szukał.



Może zatem jeszcze jakieś wiarygodne info do mnie dotrze
Zgłoś