18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
dth 2012-10-25, 18:00
ludzie, ogarnijcie się, nie dawajcie mu piw i nie wrzucajcie tu tego syfu. Ani to śmieszne, ani oburzające. Po prostu drętwe i chujowe. A koleś jest postacią, która już dawno powinna zdechnąć.
Zgłoś
Avatar
Pan_Doktur 2012-10-25, 19:02
Jai napisał/a:

Wypierdalaj z tym uszatem gdzie indziej. Powinni wszystkich was promujących tego komucha, razem z nim i całym tym śmietnikiem wyjebać jak Felixa, ale bez skafandrów. I spadochronów. Chociaż ta uszata kurwa pewnie by jeszcze poszybowała.



ta uszata żydo-komuna
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-10-25, 19:18
SteelMike napisał/a:

Taaaaak jasne, tylko że większość umów śmieciowych jest oferowana wbrew prawu, bo zamiast umowy o dzieło czy zlecenie, powinna być podpisana umowa o pracę. Kto komu smaruje, że nikt z tym nie zrobi porządku? Tego nie wie nikt.


Każda praca sprowadza się do tworzenia jakiegoś dzieła, wiesz?
Praca to wytwarzanie dobra w postaci albo produktów albo usług.

I nikt nikomu nie smaruje. Oni doskonale wiedzą że usztywnienie rynku bez wprowadzenia drakońskich praw podatkowych na cholernie wysokim poziomie zniszczy rynek. A boją się jednak reakcji ludzi którzy pamiętają komunę lub znają ją z opowieści.
Zgłoś
Avatar
S................e 2012-10-26, 1:14
Arashel napisał/a:


Każda praca sprowadza się do tworzenia jakiegoś dzieła, wiesz?
Praca to wytwarzanie dobra w postaci albo produktów albo usług.

I nikt nikomu nie smaruje. Oni doskonale wiedzą że usztywnienie rynku bez wprowadzenia drakońskich praw podatkowych na cholernie wysokim poziomie zniszczy rynek. A boją się jednak reakcji ludzi którzy pamiętają komunę lub znają ją z opowieści.



Nie pierdol bo umowa o dzieło i zlecenie, to nie jest umowa o pracę. Gówno z tego masz. Zero urlopu, brak płatnego chorobowego i wiele innych pojebanych spraw. Praca w markecie, jakimś głupim sklepie itp, to nie jest coś na umowę dzieło/zlecenie.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-10-26, 8:29
SteelMike napisał/a:

Nie pierdol bo umowa o dzieło i zlecenie, to nie jest umowa o pracę.


Jak mówiłem. Praca sprowadza się do tworzenia czegoś.

SteelMike napisał/a:

Gówno z tego masz. Zero urlopu, brak płatnego chorobowego i wiele innych pojebanych spraw.



Urlop zawsze możesz sobie wynegocjować na pasujący ci termin. A jeśli jesteś w chuj dobry w tym co robisz to po wygaśnięciu jednej umowy nie podpisujesz drugiej tylko idziesz na urlop a potem podpisujesz nową.
Płatne chorobowe? Wiesz że to jest chore? Płacić komuś za to że nie pracuje? To się nie opłaca, dlatego ta umowa jest preferowana.
A inny pojebanych spraw nie znam.
Wiem tylko że się zaoszczędza mniej na podatkach m.in. na ZUS który nie będzie i tak w stanie wypłacić osobie która dziś pracuje za co najmniej 10lat obiecanej emerytury.

SteelMike napisał/a:

Praca w markecie, jakimś głupim sklepie itp, to nie jest coś na umowę dzieło/zlecenie.


Niby jakim cudem nie?
Twoim dziełem jest obsługa przez X godzin klientów. Albo wystawienie na półki X dostaw zaopatrzeniowych.
Mózg ci ktoś wyprał i teraz szukasz innych definicji pracy niż logika nakazuje.
Zgłoś
Avatar
S................e 2012-10-26, 12:50
Arashel napisał/a:


Jak mówiłem. Praca sprowadza się do tworzenia czegoś.


Nie wysilaj się, bo widocznie nie wiesz czym się różnią umowy. Wszystko jest uregulowane prawnie.

Arashel napisał/a:


Urlop zawsze możesz sobie wynegocjować na pasujący ci termin. A jeśli jesteś w chuj dobry w tym co robisz to po wygaśnięciu jednej umowy nie podpisujesz drugiej tylko idziesz na urlop a potem podpisujesz nową.
Płatne chorobowe? Wiesz że to jest chore? Płacić komuś za to że nie pracuje? To się nie opłaca, dlatego ta umowa jest preferowana.



Nie, to nie jest urlop. To jest bezrobocie. Pracując na normalną umowę o pracę obowiązuje kodeks pracy i płatny urlop w zależności od ilości przepracowanych dni. Przy umowie o dzieło/zlecenie obowiązuje kodeks cywilny - nie masz urlopu i koniec.

Arashel napisał/a:


A inny pojebanych spraw nie znam.
Wiem tylko że się zaoszczędza mniej na podatkach m.in. na ZUS który nie będzie i tak w stanie wypłacić osobie która dziś pracuje za co najmniej 10lat obiecanej emerytury.


Najwięcej to zaoszczędza na Tobie pracodawca, nie Ty sam.

Arashel napisał/a:


Niby jakim cudem nie?
Twoim dziełem jest obsługa przez X godzin klientów. Albo wystawienie na półki X dostaw zaopatrzeniowych.
Mózg ci ktoś wyprał i teraz szukasz innych definicji pracy niż logika nakazuje.



Umowa zlecenie/o dzieło nie może mieć znamion umowy o pracę, czyli: nie może być wyznaczone miejsce, czas, nadzór. Nie pisz o logice, bo logika Tobie nie pomoże. Tu działa tylko i wyłącznie kodeks pracy lub kodeks cywilny.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-10-26, 19:08
SteelMike napisał/a:

Nie wysilaj się, bo widocznie nie wiesz czym się różnią umowy. Wszystko jest uregulowane prawnie.


Nie ważne czym one się różnią. Ja wiem jaka jest logika pracy i do czego się ona sprowadza. I też wiem o tym że przeregulowanie rynku go niszczy.

SteelMike napisał/a:

Nie, to nie jest urlop. To jest bezrobocie. Pracując na normalną umowę o pracę obowiązuje kodeks pracy i płatny urlop w zależności od ilości przepracowanych dni. Przy umowie o dzieło/zlecenie obowiązuje kodeks cywilny - nie masz urlopu i koniec.


No i co w tym dziwnego? Kto normalny chce mieć kogoś na liście pracowników kto nie pracuje bo ma jakiś narzucony z góry przez władzę urlop? Nikt.

SteelMike napisał/a:

Najwięcej to zaoszczędza na Tobie pracodawca, nie Ty sam.


I dobrze? Jeśli on mniej płaci podatków za moją pracę oznacza że:
a) ja zarobię więcej, bo moja praca jest warta co najmniej 2x tyle ile dostajesz BRUTTO.
b) za tą forsę zaoszczędzoną na podatki, pojawią się dodatkowe miejsca pracy
c) znajdę pracę za niskie
d) w razie kryzysu pracodawca nie będzie obciążony dodatkowymi kosztami więc większa szansa na zachowanie pracy.

SteelMike napisał/a:

Umowa zlecenie/o dzieło nie może mieć znamion umowy o pracę, czyli: nie może być wyznaczone miejsce, czas, nadzór. Nie pisz o logice, bo logika Tobie nie pomoże. Tu działa tylko i wyłącznie kodeks pracy lub kodeks cywilny.


Nie uważasz że skoro coś działa przeciw logice ekonomii to więc należy go zmienić a nie jak debil chwalić się jak bardzo jesteś w nim obcykany i co komu się rzekomo należy?
Zgłoś
Avatar
s................r 2012-10-28, 0:06 145
Uśmiech na twarzy Urbana, bezcenny.
Ciekawe czy to ta sama lina na której się wieszał.



* uczuleni na politykę uszata, komuchów i żydów oraz tygodnik NIE przewijać dalej i nie komentować
Zgłoś
Avatar
adaskowro 2012-10-28, 0:14 405
ile wam można wpierdalać, żeby nie dodawać tutaj tego chujstwa?
Zgłoś
Avatar
cezar43 2012-10-28, 0:19 22
Czy tylko mi się wydaje że ten koleś ma coś z głową?
Zgłoś
Avatar
s................r 2012-10-28, 0:22 20
Kurwa adaskowro nie umeisz czytać jak cie to nie śmieszy to nie komentuj i nie oglądaj nikt nie zmusza cie do wciskania PLAY, mnie akurat śmieszy że uchozol na stare lata dostał zajoba większego niż miał i nagrywa filmy dorównujące inteligencją przeciętnemu gimnazjalisty
Zgłoś
Avatar
bOxiOr 2012-10-28, 0:33 4
Niech ktoś ten film podeśle do prokuratury ;d
Zgłoś
Avatar
dr_dex 2012-10-28, 1:11 6
jest Urban, jest piwko
Zgłoś
Avatar
pawed 2012-10-28, 1:23 16
nikt na razie nie zrozumiał Urana na sadolu, ale nie dziwie sie. Do uszu mu nie dorastacie, barany
Zgłoś
Avatar
S................l 2012-10-28, 1:44 2
widzę, że dziadzio debiutuje na stronce, dajcie więcej
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie