18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
wormarder 2012-11-09, 17:21 1
czyli patrząc na inne produkty wódka nie jest taka szkodliwa?
Zgłoś
Avatar
soqu1 2012-11-09, 18:01
Przy jogurtach powinno być:
dodatek od Laski... z głównego zbiornika
Zgłoś
Avatar
S................i 2012-11-09, 18:11
Ja nie mam zgagi po serdelkach.
Zgłoś
Avatar
r................a 2012-11-09, 18:22
żywność JEST dobrze oznaczana ale nasze durne społeczeństwo nie zawraca sobie głowy czytaniem etykiet, liczy się tylko cena - "Codziennie niskie ceny" (czy jakoś tak)...
Zgłoś
Avatar
rozkurw 2012-11-09, 18:23
@up serdelki jebią jak mysie gówna.co ty kurwa żresz czlowieku.a co do oznaczeń produktów to sa one oznaczone tylko trzeba umieć czytać i znać sie na tym calym ścierwie które tam jest.
Zgłoś
Avatar
makabrax 2012-11-09, 18:31 1
@up
czasami nie trzeba się znać tylko mieć mózg... bo może i na etykiecie pisze ser, ale pod tym pisze już że wyrób seropodobny bo w składzie jest np mleko w proszku czy tłuszcz roślinny, to samo z masłem, na opakowaniu MASŁO, a poniżej że to mix tłuszczowy, albo poprostu że zaw. tł. 60% (zamiast 82%)
cena nie jest tu jedynym wyznacznikiem, bo jest np masło lokalne za 3zł/kostka i jest lurpak za 6zł, oba to masła nie margaryna, a różnica w cenie jest...
no ale z drugiej strony, ostatnie "testy na inteligencje" pokazały że młodzież myśli że mleko to się jakoś magicznie produkuje, a jajka rosną w ziemii jak rzodkiewka, to nawet co dopiero mówić o tym które E534314 jest szkodliwe, a które nie...
Zgłoś
Avatar
mikel1994 2012-11-09, 18:38
@up,

następnym razem przeczytaj gdzie te badania były robione, a nie obrażaj swoich rodaków.

Wszyscy wychodzicie z założenia jacy to nie jesteście zajebiści i mądrzy. Wszyscy wychodzą z założenia jacy nie są zajebiści i mądrzy, jednocześnie każdy każdego ma za debila. No gratuluję, z takim podejściem daleko zajdziemy.
Zgłoś
Avatar
hihohiho 2012-11-09, 19:24 1
Takie podejście to zwykłe pierdo*enie... "piłeś kiedyś wodę? To umżesz..."
W dzisiejszych czasach to juz chyba wszystko jest rakotwórcze i w ogóle fee.
Zgłoś
Avatar
Zarentha 2012-11-09, 20:25 2
hihohiho napisał/a:

"piłeś kiedyś wodę? To umżesz..."



Co zrobię?
Zgłoś
Avatar
!Timon 2012-11-09, 21:47
Skład z etykiety musi się zgadzać z zawartością bo maksymalny mandat wynosi coś kolo 3tys i nakaz uzupełnienia etykiety, a brak informacji o konserwantach zapewnia znacznie większą sprzedaż. Tak podobnież jest - jeśli inaczej to niech mnie ktoś oświeci.
Zgłoś
Avatar
kubaska5 2012-11-09, 23:13
www.czarnarzepa.pl to nie czasem z tej stroni wzięte
Zgłoś
Avatar
abrams90 2012-11-10, 2:50 1
Co do akrylamidu to znajduje się on w prawie każdej pieczonej potrawie (ten czarny albo brązowawy nalot na pieczonej żywności to właśnie związki z akrylamidem) jest on rakotwórczy, ale tylko w dużych ilościach (boisz się raka? - nie tykaj grilla, ja to pierdolę i wcinam tonami, bo dobre, a na coś trza umrzeć). @hihohiho, @makabrax macie zdrowe podejście, też tak uważam. Po prostu trzeba poczytać co jest dobre, a co złe a potem spędzić chwilę jak jesteśmy w supermarkecie i odnieść do tego co jest napisane w składzie. Nie wszystkie E-(numerek) wbrew pozorom są szkodliwe. Przykład glutaminian sodu - wzmacniacz smaku, nie stwierdzono szkodliwości a smak poprawia zajebiście (dodatek do zupek chińskich - zjesz zupkę = jesteś kurwa szczęśliwy)
Zgłoś
Avatar
halgast 2012-11-10, 9:24
@abrams90 dobrze, że wspomniałeś o glutaminianie sodu, sam przerabiałem ten temat po tym jak wszędzie na etykietach zaczęło pojawiać się "bez glutaminianu sodu". Zwykła ściema, nie ma żadnych badań potwierdzających jego szkodliwość, podczas testowania na ludziach wykryto chyba 4% urojonej alergii na efekcie placebo. Chińczycy wpierdalają glutaminian od setek lat, jest świetnym poprawiaczem smaku, zdrowszym niż sól czy cukier.
Zgłoś
Avatar
abrams90 2012-11-10, 13:52
@up No no jedyne, co wymyślili (i w to jeszcze jestem w stanie uwierzyć) to że glutaminian sodu powoduje uzależnienie preferencji smakowych od smaku słonego. Chyba mam coś takiego, bo wolę dobrze przyprawione mięso od słodyczy.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie