18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Ostatnio widziałem tu artykuł o różowym jeziorku, teraz pora na świecące w ciemności



Mówi się, że pływanie świetnie wpływa na zdrowie, ale ci pływacy nie wiedzieli do końca co się dzieje po tym, jak wzięli późnonocną kapiel i zamienili się w błękitny fluorescencyjny cień.

"To było jak zabawa radioaktywną farbą." powiedział Phil Hart - fotograf, który uwiecznił cudowny widok gdy jego przyjaciele wyłaniali się z jeziora w nocnych ciemnościach.

Poświata została utworzona przez chemiczną reakcję nazywaną bioluminescencją, która zachodzi gdy naturalne środowisko mikroorganizmów wodnych zostaje zakłócone.

34-letni Phil ustawił w aparacie funkcję "wolnej migawki" i rzucił do wody piasek z kamieniami w celu uwiecznienia błekitnej mgły:



Zdjęcia te są szczególnie zachwycajace, ponieważ zagęszczenie mikroorganizmów z gatunku Noctiluca Scintillans było wyjątkowo wysokie. Phil wykonał zdjęcia nad brzegiem australijskiego zespołu jezior Gippsland Lakes w stanie Wiktoria.

Phil powiedział "Oglądając tam zjawisko bioluminescencji zostałem oczarowany i jednocześnie zdałem sobie sprawę, że jest to niepowtarzalne i rzadkie."

"Jestem szefem stowarzyszenie kajakarskiego, które rozbija swe obozowe namioty nad tymi brzegami juz od 50 lat. Nikt nie widział jeszcze bioluminescencji tak mocnej i jasnej jak ta."

Uważa się, że połączenie pożarów buszu i powodzi stało się przyczyną zwiększenia ilości substancji odżywczych w jeziorze, którymi karmią sie organizmy.



"To nie powtórzy się w moim życiu już nigdy więcej" powiedział Phil "Jestem szczęściarzem - byłem tam, podziwiałem, a w dodatku miałem ze sobą aparat i osprzęt, dzięki czemu wszystko uwieczniłem."

Phil, mieszkaniec Melbourne, dodał "Kiedy zrobiłem pierwsze zdjęcie nie mogłem uwierzyć w to co zobaczyłem na wyświetlaczu - ludzie w wodzie wyglądali cudacznie."



źródło
Zgłoś
Avatar
matt69 2013-01-28, 16:31 3
jaasne
ja wiem że to czary w końcu mój kolega 29lvl druid tez umie taką magię prezentować
hehe cudak jebany
Zgłoś
Avatar
Invisibe 2013-01-28, 16:58 5
@matt69
człowieku, najwyższa pora zacząć żyć...
Zgłoś
Avatar
Moonlord 2013-01-28, 17:01 2
to zbiornik wodny wykorzystywane do chłodzenia rektora w elektrowni jądrowej w Fukushimie.
Ponieważ wczoraj był Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokastu - uczcijmy wszystkie ofiary powyższych tragedii i na minutę odkręćmy gaz
Zgłoś
Avatar
Jesse.Pinkman 2013-01-28, 17:14 2
Moonlord napisał/a:

i na minutę odkręćmy gaz



To zrobimy inaczej. Ty odkręcisz pierwszy i podpalisz a my się potem zastanowimy czy odkręcimy po tobie ok?
Zgłoś
Avatar
Skid17 2013-01-28, 20:25
a to nie jest przypadkiem plankton który świeci?
Zgłoś
Avatar
DiesIrae 2013-01-28, 20:30
Pierdolenie... zwykły staw z denaturatem
Zgłoś
Avatar
golden8426 2013-01-28, 20:33
to są avatorskie zdjęcia ")
Zgłoś
Avatar
pkh 2013-01-28, 20:38 1
Taaaa, zwykła sperma i światło UV.
Zgłoś
Avatar
keci_2004 2013-01-28, 20:50
Mòzgi narodu ⊙ · ⊙ =)
Zgłoś
Avatar
PotworZlyBardzo 2013-01-28, 21:06 1
a to pewnie ruscy wylewali swoje odpady i dlatego to tak świeci xD
Zgłoś
Avatar
antek225 2013-01-28, 21:14
If you know what i mean
Zgłoś
Avatar
Bakcyl 2013-01-28, 22:23
Zygovsky napisał/a:

Poświata została utworzona przez chemiczną reakcję nazywaną bioluminescencją...



Trochę Ci to zdanie nie wyszło. Bioluminescencja zachodzi w wyniku reakcji chemicznej, a sama nie jest reakcją. Luminescencja: efekt, reakcja chemiczna: proces.

Ogólnie ciekawe jeziorko, chciałbym tam fotografować.
Zgłoś
Avatar
Headcrusher 2013-01-28, 22:30
Ja pierdole same trolle tylko komentarze dodają nic nie wnosząc do tematu
pokazując tylko tym swoją nie wiedze i tępy humor.
Od pewnego momentu na tej stronie to jest juz normalnie jakaś tradycja. Lubie tę stronę ale
już idzie kurwa pierdolca dostac zamiast ochłonąć,
dowiedzec sie czegoś wiecej i uśmiechnąc morde patrząc na te wpisy.
Zgłoś
Avatar
franiobanio2 2013-01-28, 22:38
to zjawisko jest do zaobserwowania w Polsce, z tego co pamiętam to w przeciągu 10 lat, cztery razy świeciła nam Zatoka Pucka, ostatnio zaobserwowano w 2012r w okresie wakacyjnym.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie