18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 38 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:34
🔥 Ratowanie jaszczurki - teraz popularne
Nie wiem jak Wam ale mi się chce śmiać jak widzę co ludzie są skłonni zrobić, żeby zwiększyć sobie poparcie u imigrantów.



Cytat:

Od roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się eksperyment szkolny w miastach Mannheim i Stuttgart, polegający na wprowadzeniu do szkół ogólnokształcących trzeciego języka-tureckiego. Decydujący głos miała tutaj frakcja SPD. Uważają oni, że należy zwiększyć udział uczniów pochodzenia tureckiego w szkołach średnich. Liczba ta wynosi w tej chwili 12%.

Koalicja Zieloni-SPD rządząca w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia rozważa wprowadzenie w średnioterminowej perspektywie tureckiego jako trzeciego języka dla ogółu szkół ogólnokształcących, jeżeli eksperyment z Mannheim i Stuttgartu zakończy się powodzeniem.

W południowo-zachodniej części kraju liczba osób tureckiego pochodzenia oscyluje wokół 400 000.

Zieloni są za rozszerzeniem zakresu języków w szkołach. Pragną również, by język turecki mógł być nauczany już w szkołach podstawowych. Posłanka zielonych Muhterem Aras powiedziała: „Im wcześniej rozpoczyna się promocje dziedzictwa przez język tym lepiej”.

na podstawie: faz.net/pi-news.net

opracował: Last Man Standing



zajebane z:

Zgłoś