18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
lysymisio6969 2024-08-06, 18:23 1
Geraldzik napisał/a:

No coś tam przeczytałeś mniej więcej
Wygląda na to że skacząc uruchomiła wagę
Załączyło się przeciążenie które w czasie jazdy windy uruchomiło hamulec na wciągarce i dźwig nagle się zatrzymał (to w przypadku dźwigu o napędzie elektrycznym)
Jeśli to dźwig o napędzie hydraulicznym to mógł uruchomić się zawór bezpieczeństwa na siłowniku tak zwany (zawór pękniętego węża) ale sądząc po ilości pięter jest to dźwig o napędzie elektrycznym
Skacząc mogła też oszukać kontakt przystankowy (palec magnetyczny który zatrzymuje dźwig wyczuwając magnes przyklejony do prowadnicy) potem jest kontakt krańcowy który mógł nie zadziałać i dźwig uderzył w słupek (zderzak elastometr)
Chwytacze nie zatrzymują dźwigu tak energicznie
Ale brawo masz pojęcie 🙂



1 jeśli podczas jazdy nastąpi przeciążenie dźwig jedzie do najbliższego piętra i stoi dopóki sygnał przeciążenia nie zniknie.
2 dla tych prędkości nie stosuje się elastomerów (zderzaków z akumulacją energii) a zderzaki hydrauliczne (z rozproszeniem energii)
3 w zależności od prędkości stosuje się różne chwytacze (np o natychmiastowym działaniu do 0.5 m/s jak dobrze pamiętam a z rozproszeniem energii powyżej 1.2 m/s) generalnie chodzi o to, żeby nie było większego przyśpieszenia niż 5g
Zgłoś
Avatar
Gerald 2024-08-06, 18:31 1
lysymisio6969 napisał/a:

1 jeśli podczas jazdy nastąpi przeciążenie dźwig jedzie do najbliższego piętra i stoi dopóki sygnał przeciążenia nie zniknie.
2 dla tych prędkości nie stosuje się elastomerów (zderzaków z akumulacją energii) a zderzaki hydrauliczne (z rozproszeniem energii)
3 w zależności od prędkości stosuje się różne chwytacze (np o natychmiastowym działaniu do 0.5 m/s jak dobrze pamiętam a z rozproszeniem energii powyżej 1.2 m/s) generalnie chodzi o to, żeby nie było większego przyśpieszenia niż 5g



A już myślałem że coś wiesz a jednak nie
Ja serwisuję dźwigi (windy) od 7 lat
Ale co tam będę pisał
Ja się nie znam
Zgłoś
Avatar
lysymisio6969 2024-08-06, 18:33 1
Geraldzik napisał/a:

Człowieku co ty piszesz kontakt zawisu lin w licencji nie załączysz skacząc tylko jak pęknie jedna z wielu lin
A ty to już w ogóle pierdoły piszesz



kontak zwisu lin w licencji zadziała gdy:

1. pęka lina
2 zadziała chwytacz
3 wydłuży się nadmiernie jedna z lin wtedy wahak się krzywi (od dołu do wahaka są przyspawane dwa płaskowniki które naciskają kontakt)

popierdoliło ci się z zawieszeniem sprężynowym w "nowszych" licencjach (gdzie faktycznie oddzielne są kontakty pękniętej liny i chwytaczy) i końcówka zawieszenie liny uderza w półkę

w każdym razie licencja to coraz bardziej prehistoria..
Zgłoś
Avatar
Gerald 2024-08-06, 18:35 1
lysymisio6969 napisał/a:

kontak zwisu lin w licencji zadziała gdy:
1. pęka lina
2 zadziała chwytacz
3 wydłuży się nadmiernie jedna z lin wtedy wahak się krzywi (od dołu do wahaka są przyspawane dwa płaskowniki które naciskają kontakt)
popierdoliło ci się z zawieszeniem sprężynowym w "nowszych" licencjach (gdzie faktycznie oddzielne są kontakty pękniętej liny i chwytaczy) i końcówka zawieszenie liny uderza w półkę
w każdym razie licencja to coraz bardziej prehistoria..



Tak popierdoliło mi się 😁
Zgłoś
Avatar
lysymisio6969 2024-08-06, 18:35 1
Geraldzik napisał/a:

A już myślałem że coś wiesz a jednak nie
Ja serwisuję dźwigi (windy) od 7 lat
Ale co tam będę pisał
Ja się nie znam



prawda nie znasz się, przypuszczam, że nie masz w konserwacji ani jednej licencji i znasz je tylko z opowieści starszych kolegów
Zgłoś
Avatar
Gerald 2024-08-06, 18:36 1
Tyś fachowiec nie śmiem się z tobą spierać 🤣
Zgłoś
Avatar
lysymisio6969 2024-08-06, 19:04 1
Velture napisał/a:

sprawdzę



tylko że możesz załączyć chwytacze więc jak coś to będziesz czekał do przyjazdu konserwatora.. naciśnięcie przycisku już nie pomoże..
Zgłoś
Avatar
Gerald 2024-08-06, 19:20 1
lysymisio6969 napisał/a:

tylko że możesz załączyć chwytacze więc jak coś to będziesz czekał do przyjazdu konserwatora.. naciśnięcie przycisku już nie pomoże..



Daj spokój ten "łysymisio"
To fachowiec 🤣🤣🤣🤣🤣
Wie tyle co przeczyta w internecie
Zgłoś
Avatar
Andrzejas 2024-08-06, 19:57 2
Velture napisał/a:

sprawdzę



Duch walki Cię nie opuszcza! Montuj przystawkę i dawaj ten film nawet, jak winda nie zareaguje. Najwyżej na soft wrzucisz.

ukryta treść

Zgłoś
Avatar
seeed71 2024-08-06, 20:39 2
Zaskoczę Was, to nie krew tylko wytarta podłoga. Gumoleum czy cuś. W szkołach też tak to wyglądało. Plus słaba jakość nagrania i macie efekt krwi
Zgłoś
Avatar
lysymisio6969 2024-08-07, 21:21 1
Geraldzik napisał/a:

Daj spokój ten "łysymisio"
To fachowiec 🤣🤣🤣🤣🤣
Wie tyle co przeczyta w internecie



wpisz chopie w youtebe "przekaźnikownia" jest na tym kanale filmik "jak działa winda" i się poducz, gość objaśnia (w szczegółach na innych filmach) sterowanie przekaźnikowe więc co dla niektórych "konserwatorów" to kosmos bo do licencji z testerem podchodzą i się dziwią, że nie ma gdzie go wetknąć i błędów nie mogą wyświetlić.. ale dla mnie majstersztyk. znam też "konserwatorów" co diodę z żarówką mylą.. żałosne..

kanał polecam dla wszystkich, którzy coś niecoś o przekaźnikach wiedzą albo chcą się dowiedzieć
Zgłoś
Avatar
Gerald 2024-08-07, 22:20 1
lysymisio6969 napisał/a:



Ty jeszcze dráżysz ten temat ?
Jesteś jakiś jebnięty, pierdol się psychopato
Tylko się nie zesraj

Zgłoś
Avatar
PJakPapier 2024-08-07, 23:52 1
Geraldzik napisał/a:

A już myślałem że coś wiesz a jednak nie
Ja serwisuję dźwigi (windy) od 7 lat
Ale co tam będę pisał
Ja się nie znam



Czyli zawód "życiowy nieudacznik". Nazywaj rzeczy po imieniu chłopaczku od smarowania wind
Zgłoś
Avatar
htp 2024-08-08, 11:21
Geraldzik napisał/a:

W windzie nie ma czegoś takiego jak to nazwałeś "czujniki bezpieczeństwa"
Jak czegoś nie wiesz to nie pisz głupot



W zasadzie, to nie powinienem dyskutować, bo po co, ale zacytuję:

"Systemy te są wyposażone w wiele czujników ruchu, które są odpowiedzialne za kontrolowanie i raportowanie prędkości, z jaką porusza się kabina w górę i w dół. Jeżeli chociaż jeden z takich czujników wykryje zwiększoną prędkość ruchu kabiny, natychmiast włączane są automatyczne hamulce i winda zostaje unieruchomiona."
Zgłoś
Avatar
lysymisio6969 2024-08-08, 22:26
PJakPapier napisał/a:

Czyli zawód "życiowy nieudacznik". Nazywaj rzeczy po imieniu chłopaczku od smarowania wind



byś sie zdziwił ile zarabia konserwator dźwigów (z jakimiś dodatkowymi pracami to 10-15k na rękę).. niestety o dobrego jest trudno bo zawodówek i średnich technicznych jak na lekarstwo.. niby jest w wawie na zajączka (albo była) klasa o profilu konserwacja dźwigów ale.. ich wiedza to porażka.. zresztą mój siostrzeniec jest po technikum mechatronicznym a nie dał bym mu wymienić w samochodzie koła bo popierdoli rozmiary i pourywa gwinty.

także ten.. jak jesteś po administracji i zarządzaniu i napierdalasz ksero szefowi za 5k miesięcznie to poducz się elektryki, mechaniki, elektroniki i dawaj na konserwatora praca na pewno daje satysfakcje a jak jesteś dobry to i kase.
Zgłoś