18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:41
🔥 Napad na sklep - teraz popularne
Jump FAIL
BornToBeGenius • 2012-11-17, 23:22
Gdyby był wyższy (przez co nie lądowałby z dupą na siodełku) to pewnie zaoszczędził by pare tysięcy ;d

Zgłoś
Avatar
tomqj 2012-11-20, 14:17
Tadziuu napisał/a:


Gówno prawda. Po pierwsze rama po pęknięciu już się rozeszła więc nagięcie jej z powrotem wytworzyłoby w miejscu odkształcenia naprężenia. Jak wiadomo takie naprężenia w aluminium, a zwłaszcza tak duże, skutkują w szybkim czasie pęknięciem. Po drugie spawanie ram aluminiowych pękniętych podczas użytkowania w sumie mija się z celem. Jeśli pęknięcie dopiero co się pokazuje możemy położyć na to spaw lub dodać jakieś wzmocnienia, ale na dłuższą metę nic to nie da. Ramy robione w fabrykach po spawaniu są poddawane odpuszczaniu aby zredukować naprężenia powstałe podczas spawania. Gdyby ten zabieg był pominięty ramy pękałyby jak zapałki. Tak więc jeśli pękło to do kosza.


Mi kilkanaście lat temu pękła w okolicach supportu duralowa rama z Mielca, pospawałem z Andrzejem w piwnicy i jeżdzę do dzisiaj.
Może już bez "akrobacji", ale niejednorotnie chujowo lądowałem ze schodów czy innych hopek i nie puściło.
Może po prostu dobry egzemplarz...
Aczkolwiek chłopak se pospawać może - ja bym nie wypierdalał od razu do szrota tej ramy
Zgłoś
Avatar
BornToBeGenius 2012-11-20, 18:08
Przecież to jasne, że możesz pospawać.
Co więcej!
Jeżeli zrobisz to dobrze, to będzie się trzymać i się nie złamie, ale na pewno nie będzie miała takiej samej trwałości jak na początku. imo.
Zgłoś
Avatar
Tadziuu 2012-11-20, 20:47
Imo tak. Ale tej ramy już nie pospawa, bo po pęknięciu rozeszła się na tyle, że aż zgięła się gdzieś na górnej rurze.

Mi też kilka lat temu pękła rama. Ale akurat było to w na tyle mało newralgicznym miejscu, że po spawaniu śmigałem w FR 2 lata i jeszcze ją spyliłem .

@tomqj
Duralowa rama? Odlewana?
Zgłoś
Avatar
tomqj 2012-11-20, 21:27
Tadziuu napisał/a:

Imo tak. Ale tej ramy już nie pospawa, bo po pęknięciu rozeszła się na tyle, że aż zgięła się gdzieś na górnej rurze.

Mi też kilka lat temu pękła rama. Ale akurat było to w na tyle mało newralgicznym miejscu, że po spawaniu śmigałem w FR 2 lata i jeszcze ją spyliłem .

@tomqj
Duralowa rama? Odlewana?


zapewne odlewana, bo to stop aluminium z miedzią
Zgłoś
Avatar
Tadziuu 2012-11-20, 22:16
Odlewana rama to niezła rzadkość. Jedyna o jakiej wiem to Honda do DH.

Chcesz mi powiedzieć, że Mielec odlewał ramy? Masz może zdjęcie? Pytam z ciekawości.
Zgłoś
Avatar
tomqj 2012-11-21, 22:52 1
Tadziuu napisał/a:

Odlewana rama to niezła rzadkość. Jedyna o jakiej wiem to Honda do DH.

Chcesz mi powiedzieć, że Mielec odlewał ramy? Masz może zdjęcie? Pytam z ciekawości.


nie zrozumieliśmy się.
Ironicznie napisałem, że odlewana (bo stop)
Oczywiście, z gotowych duraluminiowych elementów o przekroju kwadratu - oprócz seat tube'a i rury sterowej.
Zgłoś