18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 46 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 9:40
🔥 Hindus w koszuli... - teraz popularne
Kącik Logiczny
not_NULL • 2010-09-30, 22:55
Jako że czarny humor wymaga wyższego iq niż orzech kokosowy zajebany przez świstaka w zimowej krainie tropikalnej, proponuję użyć szarych komórek do czegoś innego niż tylko wychwytywania żartów - proponuję kącik logicznego myślenia, w którym będziemy podsyłać sobie różne zagadki i inne łamigłówki - coby podnieść trochę poziom tutejszy i przeprowadzić niewielką selekcję, hm?

Może jeszcze po krótce ZASADY tego tematu:
1.BEZWZGLĘDNY zakaz googlowania. Chcesz psuć zabawę - to lepiej nie postuj.
2.Jeśli już wcześniej znaliśmy rozwiązanie, nie piszemy go - dajmy szansę innym.
3.Gdy padnie prawidłowe rozwiązanie, autor niech potwierdzi - dla spokoju sumienia. Możliwe też, że pojawi się inne rozwiazanie danej zagadki - również prawidłowe. Przecież 'out of the box thinking' jest jak najbardziej wskazane
4.Jeśli jakaś zagadka jest nieruszona przez dłuższy czas (i padają następne), to autor kolejnej zagadki niech wrzuci sobie do posta cytat z nierozwiązaną zagadką. Nie trzeba będzie 'szukać' nierozwiązanych zagadek.

W tym temacie, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z organizacją -więc proszę o przestrzeganie zasad.

Niniejszym może ja zacznę
-----------------------------------------

Na przystanku w kolejce do autobusu stało sześć pań. Jedna z nich miała piękną torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry i na niej srebrny monogram: jedną tylko literę. Była to pierwsza litera jej imienia i jednocześnie iej nazwiska.
Jedna z pań w kolejce, pani Abacka, szyje sobie sukienki u tej samej krawcowej, co pani Barbara.
Pani Ebacka stała w kolejce miedzy panią Anną a panią Cebacką.
Pani Celina i pani Cabacka stały w kolejce najdalej od siebie.
Pani Anna pracuje w tym samym biurze, co mąż pani Babackiej.
Pani Barbara stała w kolejce pierwsza. Ani pani Czesława, ani pani Danuta nie nazywają się Abacka.
Pani Dabacka stała w kolejce między panią Ewą a panią Babacką.
Pani Cebacka stała w kolejce obok pani Barbary. Pani Danuta nie stała przedostatnia.
Proszę podać imiona, nazwiska i kolejność wszystkich pań, które stały w kolejce do autobusu oraz odpowiedzieć na pytanie: która z nich ma torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry?
Zgłoś
Avatar
Modliszka 2010-10-10, 16:10
_XaL_ napisał/a:



Tak bardziej zrozumiale (gościom przypisuję czas, zamiast numer):
1. 2 z 1, wraca 1 (3min)
2. 10 z 5, wraca 2 (12min)
3. 2 z 1 (2min)
Razem: 17min

Zatem coś z wiedzy ogólnej:

Która góra była najwyższa, zanim odkryto Mt.Everest?



lol łatwizna nie wiem czy odpowiadać czy dac szansę innym

______________

Jak upadnę to wstanę- a wtedy Ty masz przejebane !!!

Zgłoś
Avatar
silesiaster 2010-10-10, 16:45
ha, to ja mam pytanie co jest większe niż Mount Everest?

______________

uwielbiam łzawe romanse i miłostki
kobieta jest piękna wtedy gdy milczy
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2010-10-10, 16:48
@ silesia sister - dwa mount everesty

XaL - nie ma różnicy, Czomolungma zawsze była najwyższą górą, niezależnie czy ją ktoś odkrył czy nie

______________

Nie lubię hejterów. I trolli.
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-10, 17:47
silesiaster napisał/a:

ha, to ja mam pytanie co jest większe niż Mount Everest?


Chociażby księżyc
Conscribo napisał/a:

XaL - nie ma różnicy, Czomolungma zawsze była najwyższą górą, niezależnie czy ją ktoś odkrył czy nie


Dobrze prawisz ;]

Neeeext:

Jeżeli pies kosztuje 12 zł, kot kosztuje 9 zł a niedźwiedź 30 zł, to ile kosztuje dydelf?
Zgłoś
Avatar
silesiaster 2010-10-10, 18:04
_XaL_ napisał/a:



Jeżeli pies kosztuje 12 zł, kot kosztuje 9 zł a niedźwiedź 30 zł, to ile kosztuje dydelf?



6x3=18

PS nie udzielono jeszcze prawidłowej odpowiedzi na moje pytanie;)

podpowiedź: rozwiązanie jest w kategoriach abstrakcyji i równie dobrze zamiast Mount Everestu mógłby być Mur Chiński

______________

uwielbiam łzawe romanse i miłostki
kobieta jest piękna wtedy gdy milczy
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-10, 18:07
silesiaster napisał/a:

6x3=18



silesiaster napisał/a:

nie udzielono jeszcze prawidłowej odpowiedzi na moje pytanie;)


Tzn mój księżyc się nie liczy?

Pewien facet wszedł do baru i poprosił barmana szybko o coś do picia, ten jednak wyszedł zza lady, chwycił gościa za gardło, przystawił nóż do szyji i powiedział:
- Za moment umrzesz!
Trwali w bezruchu kilka sekund wpatrując się sobie w oczy. Następnie obydwaj się roześmiali, facet podziękował barmanowi i wyszedł z wesołą miną.

O co tu chodzi?
Zgłoś
Avatar
silesiaster 2010-10-10, 18:15
_XaL_ napisał/a:




Tzn mój księżyc się nie liczy?



nie o to mi chodziło

Cytat:


O co tu chodzi?



chciałbym dać szansę innym i pewnie nie jest to prawidłowa odpowiedź ale dam upust dwum moim fantazjom: otóż ten koleś co wszedł był aktorem, który w jakimś tam sławnym filmie miał podobną scenę z nożem i tą gadką a tak poza tym to był jego stary znajomym; drugie rozwiązanie: barman gdy usłyszał, że facet chce szybko coś do picia - z racji, że już zamykał i wyłączył kasę fiskalną nie mógł nic już sprzedać - postanowił, że koleś szybciej napije się swojego moczu albo napije się strachu heh lub napije się resztek śliny ze swojego przełyku, w ostateczności krwi

______________

uwielbiam łzawe romanse i miłostki
kobieta jest piękna wtedy gdy milczy
Zgłoś
Avatar
Modliszka 2010-10-10, 18:32 1
To co napisze będzie zbyt banalne ale co tam metoda prób i błędów, nasunęła mi się na myśl jedynie czkawka, gdyż jeśli kogoś przestraszymy to podobno znika jak ręka odjął świadczyć o tym może późniejszy rechot owych Panów.

______________

Jak upadnę to wstanę- a wtedy Ty masz przejebane !!!

Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-10, 21:11
Modliszka napisał/a:

czkawka, gdyż jeśli kogoś przestraszymy to podobno znika jak ręka odjął


Taka prawda Zaliczam

Co do tego pytania... z Mt.Everestem... hm... skoro nie księżyc (chociaż jest:P) To możę w drugą stronę - rów mariański? ;]
Zgłoś
Avatar
silesiaster 2010-10-10, 22:04
_XaL_ napisał/a:


To możę w drugą stronę - rów mariański? ;]



dobra dodam, że jest to nieskończone

______________

uwielbiam łzawe romanse i miłostki
kobieta jest piękna wtedy gdy milczy
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2010-10-10, 22:04 1
hm... (odnośnie everestu) - głupota ludzka?

______________

Nie lubię hejterów. I trolli.
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-10, 22:47
silesiaster napisał/a:

dobra dodam, że jest to nieskończone


No to prawie jakbyś wprost powiedział odpowiedź

No to trochę matmy:

Dwa samoloty wylatują w tym samym momencie z paryża i miami. Ten z miami, leci z wiatrem - 700km/h , a drugi pod wiatr - 650km/h. Zakładając, że odległość między ich lotniskami z których wylatują to dokładnie 10050km, który z nich będzie bliżej paryża, gdy się spotkają
Zgłoś
Avatar
silesiaster 2010-10-10, 23:09
_XaL_ napisał/a:


który z nich będzie bliżej paryża, gdy się spotkają



gdy się spotkają będą w tej samej odległości od paryża

______________

uwielbiam łzawe romanse i miłostki
kobieta jest piękna wtedy gdy milczy
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-10, 23:11
silesiaster napisał/a:

gdy się spotkają będą w tej samej odległości od paryża


Oszukujesz

No to jeszcze raz matma:

Ponieważ cygara nie są wypalane do końca, Zbyszek zbierając końcówki cygar, tworzy swoje, prowizoryczne cygara - potrzebuje 5końcówek, aby stworzyć jedno takie. Ile takich cygar może spalić, jeżeli uda mu się zebrać 25 takich końcówek?
Zgłoś
Avatar
silesiaster 2010-10-10, 23:18
_XaL_ napisał/a:


Oszukujesz



google nie miał z tym nic wspólnego
zmyłka, że trochę matematyki hm interesująca i sprowadzająca na manowce

a teraz ode mnie:
mamy 3x3 kropek (na rysunku kwadratów) - ogólnie punktów
i trzeba połączyć je wszystkie odcinkami linii z możliwością przecięcia się ale maksymalnie może być takich odcinków tylko 4

______________

uwielbiam łzawe romanse i miłostki
kobieta jest piękna wtedy gdy milczy
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie