18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 7 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 9:40
🔥 Hindus w koszuli... - teraz popularne
Kącik Logiczny
not_NULL • 2010-09-30, 22:55
Jako że czarny humor wymaga wyższego iq niż orzech kokosowy zajebany przez świstaka w zimowej krainie tropikalnej, proponuję użyć szarych komórek do czegoś innego niż tylko wychwytywania żartów - proponuję kącik logicznego myślenia, w którym będziemy podsyłać sobie różne zagadki i inne łamigłówki - coby podnieść trochę poziom tutejszy i przeprowadzić niewielką selekcję, hm?

Może jeszcze po krótce ZASADY tego tematu:
1.BEZWZGLĘDNY zakaz googlowania. Chcesz psuć zabawę - to lepiej nie postuj.
2.Jeśli już wcześniej znaliśmy rozwiązanie, nie piszemy go - dajmy szansę innym.
3.Gdy padnie prawidłowe rozwiązanie, autor niech potwierdzi - dla spokoju sumienia. Możliwe też, że pojawi się inne rozwiazanie danej zagadki - również prawidłowe. Przecież 'out of the box thinking' jest jak najbardziej wskazane
4.Jeśli jakaś zagadka jest nieruszona przez dłuższy czas (i padają następne), to autor kolejnej zagadki niech wrzuci sobie do posta cytat z nierozwiązaną zagadką. Nie trzeba będzie 'szukać' nierozwiązanych zagadek.

W tym temacie, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z organizacją -więc proszę o przestrzeganie zasad.

Niniejszym może ja zacznę
-----------------------------------------

Na przystanku w kolejce do autobusu stało sześć pań. Jedna z nich miała piękną torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry i na niej srebrny monogram: jedną tylko literę. Była to pierwsza litera jej imienia i jednocześnie iej nazwiska.
Jedna z pań w kolejce, pani Abacka, szyje sobie sukienki u tej samej krawcowej, co pani Barbara.
Pani Ebacka stała w kolejce miedzy panią Anną a panią Cebacką.
Pani Celina i pani Cabacka stały w kolejce najdalej od siebie.
Pani Anna pracuje w tym samym biurze, co mąż pani Babackiej.
Pani Barbara stała w kolejce pierwsza. Ani pani Czesława, ani pani Danuta nie nazywają się Abacka.
Pani Dabacka stała w kolejce między panią Ewą a panią Babacką.
Pani Cebacka stała w kolejce obok pani Barbary. Pani Danuta nie stała przedostatnia.
Proszę podać imiona, nazwiska i kolejność wszystkich pań, które stały w kolejce do autobusu oraz odpowiedzieć na pytanie: która z nich ma torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry?
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-09, 21:14
XiksiksX napisał/a:

XaL to masz zagadkę:


Na demotach ją już nawet rozwiązałem, ale zanim się zalogowałem żeby napisać wynik to już było paru przedemną

Oczywiście, 270.
pierwszy 20
drugi 50
trzeci 70
czwarty 130

A co z moja zagadka?
Zgłoś
Avatar
Modliszka 2010-10-09, 22:57
" Nie wiem jakiego koloru nie mam" czyli widząc ze Ci na dole maja 2 zielone może tak stwierdzić bo nie wie czy nie ma czerwonego czy niebieskiego . Tym samym daje znać temu niżej o jaki kolor może chodzić a on widząc zielony to wie że ten na górze mówiąc te słowa tez ma zielony pokręcone to ale zielony to jedyny kolor jaki może być .

______________

Jak upadnę to wstanę- a wtedy Ty masz przejebane !!!

Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-10, 0:02
Tak, zielony
Bo: Gdy ostatni mówi że nie wie, znaczy że może mieć tylko taki, którego się nie da wywnioskować z pozostałych 2. A tylko zielony jest w 3sztukach, więc siłą rzeczy ostatni musi mieć zielony, więc jest dokładnie tak jak mówisz

No to taka pseudo-matematyka:

Ania ma 6 par czarnych rękawiczek i 6 par brązowych. Ile rękawiczek musi wyciągnąć (w kompletnej ciemności, bez patrzenia) żeby mieć absolutną pewność, że przynajmniej jedna para będzie kompletna? - To są narciarskie rękawiczki, więc ma znaczenie która jest prawa która lewa
Zgłoś
Avatar
silesiaster 2010-10-10, 8:50
wystarczy, że wyciągnie jedną bo są one sparowane sznurkiem

______________

uwielbiam łzawe romanse i miłostki
kobieta jest piękna wtedy gdy milczy
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-10, 10:49
silesiaster napisał/a:


wystarczy, że wyciągnie jedną bo są one sparowane sznurkiem


Dobre, ale nie
Zgłoś
Avatar
mrrr... rrrr... rrrr... 2010-10-10, 12:27
Brutal Force'm napisałbym że 7

______________

XaneX.XiksiksX.I am perwert.Pan Kocur.(A)Abstynent.Mrrr... rrrr... rrrr...
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-10, 12:36
XiksiksX napisał/a:

Brutal Force'm napisałbym że 7


No ja się spodziewałem, że ta zagadka pójdzie od kopa... a Wy dalej strzelacie jakimiś kosmicznymi liczbami
Zgłoś
Avatar
mrrr... rrrr... rrrr... 2010-10-10, 12:57
Trzy rękawiczki, jedną lewą i dwie prawe lub vice versa.

______________

XaneX.XiksiksX.I am perwert.Pan Kocur.(A)Abstynent.Mrrr... rrrr... rrrr...
Zgłoś
Avatar
silesiaster 2010-10-10, 13:39
XiksiksX napisał/a:

Trzy rękawiczki, jedną lewą i dwie prawe lub vice versa.



dzie tam

łopatologicznie wiadomo, że w najgorszym przypadku 13

______________

uwielbiam łzawe romanse i miłostki
kobieta jest piękna wtedy gdy milczy
Zgłoś
Avatar
W 2010-10-10, 13:40
13. naet, jeśli ania wyciągnie wpierw wszystkie 6 prawych czarnych, a póniej 6 rawych brązowych, to 13 musi do czegoś pasować.
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-10, 13:48
silesiaster napisał/a:

łopatologicznie wiadomo, że w najgorszym przypadku 13


W napisał/a:

13. naet, jeśli ania wyciągnie wpierw wszystkie 6 prawych czarnych, a póniej 6 rawych brązowych, to 13 musi do czegoś pasować.


Tak właśnie

Zatem:

Rodzice (mama i tata) z dwójką dzieci i psem chcą się wybrać na piknik na wysepkę na jeziorze. Mają do dyspozycji ponton, do którego zmieści się ALBO jedna osoba dorosła z koszykiem, ALBO dwójka dzieci ALBO pies z dzieckiem. Czy i jak mogą w całości dopłynąć na wysepkę?
Zgłoś
Avatar
Modliszka 2010-10-10, 14:50
_XaL_ napisał/a:



Rodzice (mama i tata) z dwójką dzieci i psem chcą się wybrać na piknik na wysepkę na jeziorze. Mają do dyspozycji ponton, do którego zmieści się ALBO jedna osoba dorosła z koszykiem, ALBO dwójka dzieci ALBO pies z dzieckiem. Czy i jak mogą w całości dopłynąć na wysepkę?



Tylko na kilka kursów, i w każdym kursie jedno dziecko czyli np podczas pierwszego kursu wsiada dwójka dzieci i zostaiwa tam jedno i wraca i zabiera np psa i zostawia go tam i tak po kolei każdego .

edit:
dorosła osoba nie może wracać z dzieckiem ale jedno dziecko może popłynąc z powrotem zostac i sam tata moze wrócić i z powrotem wróci samo dziecko . I później dzieci mogą wrócić razem cholera rozumiecie co mam na myśli bo strasznie to pokręciłam

______________

Jak upadnę to wstanę- a wtedy Ty masz przejebane !!!

Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-10, 15:12
Modliszka napisał/a:

Tylko na kilka kursów, i w każdym kursie jedno dziecko czyli np podczas pierwszego kursu wsiada dwójka dzieci i zostaiwa tam jedno i wraca i zabiera np psa i zostawia go tam i tak po kolei każdego .

edit:
dorosła osoba nie może wracać z dzieckiem ale jedno dziecko może popłynąc z powrotem zostac i sam tata moze wrócić i z powrotem wróci samo dziecko . I później dzieci mogą wrócić razem cholera rozumiecie co mam na myśli bo strasznie to pokręciłam


Ja rozumiem Więc zaliczam.

Czterej kolesie stoją koło mostu na brzegu rzeki w środku lasu. Mają jedną latarkę. Pierwszy jest w stanie najszybciej przejść przez most w 10min, drugi w 5min, trzeci w 2min, czwarty w 1min. Na drugi brzeg muszą iść dwójkami i muszą wszyscy znaleźć się na drugim brzegu w 17min. Każde przejście przez most musi odbyć się z latarką, bo w moście są dziury, jest noc i nów. W pobliżu nie ma innego mostu lub środka pływającego, żaden z kolesi nie umie pływać. W jaki sposób kolesie mają przejść przez most?
Zgłoś
Avatar
Skupek 2010-10-10, 15:33
Najpierw trzeci i czwarty, 2min. Czwarty wraca- 1min. Daje światełko 1 i 2 - przechodzą w 10 min.Dają światełko trzeciemu, on wraca- 2 min. No i tych dwoje co się wracali idą na drugi brzeg- 2 min :E?
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-10, 15:54
Skupek napisał/a:

Najpierw trzeci i czwarty, 2min. Czwarty wraca- 1min. Daje światełko 1 i 2 - przechodzą w 10 min.Dają światełko trzeciemu, on wraca- 2 min. No i tych dwoje co się wracali idą na drugi brzeg- 2 min :E?



Tak bardziej zrozumiale (gościom przypisuję czas, zamiast numer):
1. 2 z 1, wraca 1 (3min)
2. 10 z 5, wraca 2 (12min)
3. 2 z 1 (2min)
Razem: 17min

Zatem coś z wiedzy ogólnej:

Która góra była najwyższa, zanim odkryto Mt.Everest?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie