18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:09
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 9:40
Kącik Logiczny
not_NULL • 2010-09-30, 22:55
Jako że czarny humor wymaga wyższego iq niż orzech kokosowy zajebany przez świstaka w zimowej krainie tropikalnej, proponuję użyć szarych komórek do czegoś innego niż tylko wychwytywania żartów - proponuję kącik logicznego myślenia, w którym będziemy podsyłać sobie różne zagadki i inne łamigłówki - coby podnieść trochę poziom tutejszy i przeprowadzić niewielką selekcję, hm?

Może jeszcze po krótce ZASADY tego tematu:
1.BEZWZGLĘDNY zakaz googlowania. Chcesz psuć zabawę - to lepiej nie postuj.
2.Jeśli już wcześniej znaliśmy rozwiązanie, nie piszemy go - dajmy szansę innym.
3.Gdy padnie prawidłowe rozwiązanie, autor niech potwierdzi - dla spokoju sumienia. Możliwe też, że pojawi się inne rozwiazanie danej zagadki - również prawidłowe. Przecież 'out of the box thinking' jest jak najbardziej wskazane
4.Jeśli jakaś zagadka jest nieruszona przez dłuższy czas (i padają następne), to autor kolejnej zagadki niech wrzuci sobie do posta cytat z nierozwiązaną zagadką. Nie trzeba będzie 'szukać' nierozwiązanych zagadek.

W tym temacie, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z organizacją -więc proszę o przestrzeganie zasad.

Niniejszym może ja zacznę
-----------------------------------------

Na przystanku w kolejce do autobusu stało sześć pań. Jedna z nich miała piękną torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry i na niej srebrny monogram: jedną tylko literę. Była to pierwsza litera jej imienia i jednocześnie iej nazwiska.
Jedna z pań w kolejce, pani Abacka, szyje sobie sukienki u tej samej krawcowej, co pani Barbara.
Pani Ebacka stała w kolejce miedzy panią Anną a panią Cebacką.
Pani Celina i pani Cabacka stały w kolejce najdalej od siebie.
Pani Anna pracuje w tym samym biurze, co mąż pani Babackiej.
Pani Barbara stała w kolejce pierwsza. Ani pani Czesława, ani pani Danuta nie nazywają się Abacka.
Pani Dabacka stała w kolejce między panią Ewą a panią Babacką.
Pani Cebacka stała w kolejce obok pani Barbary. Pani Danuta nie stała przedostatnia.
Proszę podać imiona, nazwiska i kolejność wszystkich pań, które stały w kolejce do autobusu oraz odpowiedzieć na pytanie: która z nich ma torebkę z prawdziwej krokodylowej skóry?
Zgłoś
Avatar
mrrr... rrrr... rrrr... 2010-10-09, 11:08
_XaL_ napisał/a:



No to tym razem coś prostego:

Na stole leżała porcja cukierków, a teraz ich nie ma. Ojciec spojrzał srogo na swoich dwóch synów i dwie córki.

- Kto zjadł słodycze? - zapytał.
- Ja nie - odparła Joasia.
- To któraś z dziewczyn - powiedział Rysiek.
- Nie, nieprawda - zawołał Marek. - To Rysiek zjadł.
- To nieprawda - rzekła Hania.
Z długoletniego doświadczenia ojciec wiedział, że troje z nich zawsze mówi prawdę, a jedno zawsze kłamie. A więc prawie natychmiast wiedział, kto zjadł słodycze.

Pytanie: Kto to był i jak do tego ojciec doszedł?



Zjadł Rysiek, jest jedna dziewczyna

______________

XaneX.XiksiksX.I am perwert.Pan Kocur.(A)Abstynent.Mrrr... rrrr... rrrr...
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-09, 11:17
XiksiksX napisał/a:

Zjadł Rysiek,


Bull...
Cytat:

jest jedna dziewczyna


...Shit.

;]
Zgłoś
Avatar
Eire 2010-10-09, 12:15
Hania zjadła cukierki ?
Zgłoś
Avatar
W 2010-10-09, 12:21 1
hanka opędzlowała wszystko
marek kłamie, reszta dzieciaków mówi prawdę

zamiast 'kto zjadł cukierki' mogłoby być 'kto zabrał krzyż'
Zgłoś
Avatar
mrrr... rrrr... rrrr... 2010-10-09, 12:38
Ja już ślepne od tego fapowania, nie zauważyłęm Hani.

______________

XaneX.XiksiksX.I am perwert.Pan Kocur.(A)Abstynent.Mrrr... rrrr... rrrr...
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-09, 13:28
Oczywiście, że Hania ;]

Zatem następne:

Pewien przedsiębiorca zatrudnił w swojej firmie jako stróża nocnego, swojego przyjaciela. Nowozatrudniony gorliwie spełniał swoje obowiązki. Zbliżał się dzień gdy przedsiębiorca miał udać się w ważną delegację. Nazajutrz dnia poprzedzającego wyjazd, przyszedł do niego ów przyjaciel mówiąc:

- Słuchaj! Nie jedź w tą podróż. Miałem w nocy sen że pociąg którym zamierzasz jechać wykolei się i wszyscy zginą!

Przedsiębiorca pomyślał: "dziwak z niego ale może ma prorocze sny?" i zrezygnował z podróży. Następnego dnia ogląda wieczorne wiadomości i rzeczywiście - pociąg ktorym miał jechać wykoleił się, wszyscy zginęli. Rano idzie do swego przyjaciela-jasnowidza dziękując mu serdecznie mówi: "Niestety musze cię zwolnić".

Dlaczego?
Zgłoś
Avatar
Modliszka 2010-10-09, 13:44
stóż nocny a przyśniło mu się to w noc poprzedzającą podróż służbową przyjaciela, czyli zasnął na służbie ?? i to jest powód zwolnienia ?

______________

Jak upadnę to wstanę- a wtedy Ty masz przejebane !!!

Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-09, 13:54
Modliszka napisał/a:

stóż nocny a przyśniło mu się to w noc poprzedzającą podróż służbową przyjaciela, czyli zasnął na służbie ?? i to jest powód zwolnienia ?



O Ty skubańcze ;]

No to teraz trochę matmy ;]

Jakie jest pole (w centymetrach) trójkąta o bokach sqrt(196) , (2+9), oraz 36+sqrt(625)-6*6 hektocali?
Dla ułatwienia obliczeń, przyjmij, że: 1cal=2,5cm
Wyjaśnienie: sqrt(x) oznacza pierwiastek kwadratowy z liczby x.
Zgłoś
Avatar
W 2010-10-09, 14:18
nie ma takiego trójkąta. suma dwóch krótszych boków musi być większa od najdłuższego, tu jest równa: 11, 14, 25 hektocali. czyli pole wynosi 0 czy centymetrów czy kwiatków na łące
Zgłoś
Avatar
not_NULL 2010-10-09, 14:20
No tak

Cholera, zagadki mi się zaraz skończą, może sami zaczniecie jakieś wrzucać?

Trzech logików siedziało w kinie jeden za drugim, w taki sposób, że ten na samym tyle (najwyżej siedzący) widział dwóch przed sobą, ten w środku widział tylko jednego pzred sobą a ten pierwszy nie widział nikogo. Nałożono im po kapeluszu na głowę z pudełka w którym znajdowały się: 2 czerwone, 2 niebieskie i 3 zielone.

Najwyżej siedzący powiedział: Nie wiem jakiego kapelusza nie mam na głowie.

Środkowy usłyszawszy to zdanie powiedział dokładnie to samo: Nie wiem jakiego kapelusza nie mam na głowie.

Siedzący najniżej usłyszawszy te zdania powiedział: No to ja mam na głowie kapelusz koloru.... (i tu wymienił kolor)

Jaki kolor wymienił? I dlaczego?
Zgłoś
Avatar
mrrr... rrrr... rrrr... 2010-10-09, 18:05 1
XaL to masz zagadkę:



______________

XaneX.XiksiksX.I am perwert.Pan Kocur.(A)Abstynent.Mrrr... rrrr... rrrr...
Zgłoś
Avatar
.................. 2010-10-09, 18:32
777
Zgłoś
Avatar
Modliszka 2010-10-09, 18:48 1
Mi wyszło 270

______________

Jak upadnę to wstanę- a wtedy Ty masz przejebane !!!

Zgłoś
Avatar
S................n 2010-10-09, 18:53
Modliszka, ma pani rację, pani starsza.
Zgłoś
Avatar
Modliszka 2010-10-09, 19:09
Linek napisał/a:

Modliszka, ma pani rację, pani starsza.



Cóż może i staram ale umysł wciąż jasny

______________

Jak upadnę to wstanę- a wtedy Ty masz przejebane !!!

Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie