18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Kamil Cybulski
jolmen13 • 2013-07-23, 20:28
Cytat:

Kamil Cebulski, "najmłodszy milioner w Polsce": Urzędnicy w Polsce nie pozwalają, żeby człowiek za długo miał pieniądze
Media okrzyknęły go "najmłodszym milionerem w Polsce". Jako 16-latek założył firmę, która w ciągu roku zaczęła przynosić zyski. Jako nastolatek był właścicielem firmy ESC Poland (firma komputerowa), kilkunastu sklepów i serwisów internetowych. Sprzedał firmę i się wyprowadził, bo Polska nie sprzyja przedsiębiorczości. Dziś 29-letni Kamil Cebulski prowadzi uniwersytet działający w kilku krajach, otwiera setkom Polaków firmy poza granicami i buduje szkoły w Afryce. – Jedynie ZUS i podejście urzędników niszczy ten kraj i powoduje, że już 2 miliony ludzi wyjechało i wyjeżdżać będzie jeszcze więcej – mówi w rozmowie z naTemat.



Polecam przeczytać cały wywiad z tym ciekawym człowiekiem, jest i o "prostytuowaniu się UE", jak i "pomocy charytatywnej" w Afryce i o innych ciekawostkach. Facet ma jaja i łeb na karku, warto się zapoznać z tym materiałem.

Wywiad z Kamilem
Zgłoś
Avatar
jolmen13 2013-07-25, 12:34 3
@McMenel naprawdę piszesz bzdury. Osobiście zaliczam się do grona przedsiębiorców, należę jednak do klasy średniej. Nie stać mnie na kokosy, moja firma jest jednoosobowa; zatrudniam pracowników ale tylko sezonowo i nigdy na umowy o pracę (gdybym spróbował, mógłbym zamknąć interes). Zapierdalam często od rana do wieczora, mam firmę cateringową, pracuje też jako szef kuchni pewnej niedużej, acz sympatycznej restauracji. Np. wczoraj dowiedziałem się, że nie mam jednego papierka z sanepidu, za co grozi mi nawet 5000 kary. Chodzi i jedną kartkę A4, z pozwoleniem na przewożenie żywności. Mam furę z kratką, pojemniki; mam wszystko. Nikt się nigdy nie zatruł, nikomu się nic nie stało (Bardzo dbam o jakość moich usług, bo mam wyrobioną markę i wielu ludzi mnie zna. Jakbym coś spieprzył mogę zamykać interes). ALE od jakiegoś czasu, oprócz zwykłego pozwolenia PSES potrzebujesz jeszcze tego gówna. SZCZĘŚCIE, że trafiłem na wyrozumiałego urzędnika i obędzie się bez kary (papiery dowiozę w przyszłym tygodniu). Ale pytanie, czy to jest normalne? Ile małych firm upada bo nie trafia na "wyrozumiałego urzędnika"? Uważam, że to jest czyste złodziejstwo. a ZUS? nieważne ile zarobie w miesiącu, muszę płacić tę samą stawkę. gdyby to zlikwidowali, odkładałbym dużo więcej (i tak odkładam, bo czasy niepewne). I mam w dupie nierobów meneli, których codziennie widzę pod sklepem jak walą wińska z kasy od MOPSU. kurwy które mają 6 dzieci, każde z innym fagasem. A alimenty dostaje z "funduszu alimentacyjnego". Jakby mi teraz dojebali podatek jak mówisz 70% bo "jestem przedsiębiorcą", to chyba bym kurwa pod most poszedł. Opowiadasz takie bzdury, że to jest szok; to pojęcia antyglobalizacyjne, bazujące na makroekonomii, ale w tym co piszesz nie ma krzty praktyki, w stosunku do życia normalnych ludzi. Pozdrawiam nierobów, leni i socjalistów.

Aha, a chyba wiesz kto płaci na tych meneli, na te kurwy i debili po politologii na zasiłku?


Sorry za literówki ale się wkurwiłem i pisałem z rozpędu. A wkurwiam się Na takich ludzi, co nie mają pojęcia jak wygląda prawdziwa praca w Polsce. Idę o zakład, że mieszkasz z mamusią na jej utrzymaniu i studiujesz jakąś pedagogikę albo inny shit. McMenel to pewnie nie przypadkowa xywka.

@rew123321 Nie porównuj gospodarek zachodnich, opartych na modelu socjalistycznym. To kolosy na glinianych nogach, już powoli się przewraca, a gdy dojdzie, że więcej ludzi będzie na emeryturach i zasiłkach, niż na własnym utrzymaniu to cała UE na czele z Niemcami i Francją runie w przepaść.
Zgłoś