18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 28 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:18
Jak wiadomo kamuflaż to stosowany od niespełna 100 lat rodzaj wojskowej taktyki, polegającej na wprowadzeniu w błąd przeciwnika poprzez ukrycie wojsk i sprzętu czy obiektów fortyfikacyjnych. Jest to kluczowy element kontrinwigilacji (przeciwobserwacji)
W skrócie im lepiej się zamaskujesz tym większe szanse na sukces a zwłaszcza na przeżycie A sztuka ma ta coraz ważniejsze znaczenie w dzisiejszych czasach i rodzaju prowadzonych "wojen".
Parę ciekawych fotek ze sztuki kamuflażu.






reszta w komentarzu
Zgłoś
Avatar
m................3 2013-01-19, 15:46 24

Kamera termowizyjna i cały kamuflaż w pizdu.
Zgłoś
Avatar
Koperek 2013-01-19, 15:54 1
Dick napisał/a:

Malowanie te w samolotach ma duże znaczenie też do bycia niewidzialnym przez radary.


Jak sobie moje czinkłeczento pomaluje to też będę niewidoczny?
Zgłoś
Avatar
losvitos 2013-01-19, 15:59
Ciekawe malowanie okrętu, ktoś coś więcej wie na ten temat?
Zgłoś
Avatar
Salceson 2013-01-19, 16:07 9
@up
matka tego okrętu była zebrą...
Zgłoś
Avatar
kurczasty 2013-01-19, 16:11 3
@UP

Co do okrętu tymi liniami "łamiesz" geometrie okrętu, o ile go w 100% nie zakamuflujesz to na pewno utrudnisz rozpoznanie co to za jednostka i typ a to już coś.
Zgłoś
Avatar
CYPRIAN 2013-01-19, 16:13
predator to miał dopiero kamuflasz
Zgłoś
Avatar
Moby_Dick 2013-01-19, 16:16 7
0xFF napisał/a:

"Malowanie te w samolotach ma duże znaczenie też do bycia niewidzialnym przez radary."
Ciągle nie mogę przestać się śmiać.



walka kołowa na bliskim dystansie, dogfight. Radar kierowania ogniem ma kilka różnych trybów działania; to nie jest tak, że świeci albo nie. Może obserwować szeroki obszar z przodu, ale wówczas odświerzanie sytuacji na ekranie radaru nie jest natychmiastowe. Kiedy radar analizuje dane z jednego obszaru przed samolotem, nie wie, co się dzieje w innym punkcie, dopóki do niego nie wróci, a to trwa parę sekund. To istotne ograniczenie. Dlatego atakując przeciwnika kożystne jest zawężenie stożka skanowanego przez nasz radar, dzięki czemu informacje otrzymujemy niemal na bieżąco.To niesie ze sobą ryzyko: wiemy precycyjnie gdzie jest wróg, ale radar pracuje w wąskim zakresie, skanując np. tylko wąski pionowy pas przestrzeni przed nami. Nieraz się zdarza, że w walce kołowej przeciwnik ucieknie. A malowanie właśnie w takim namierzaniu przeszkadza. Po to są te pikseliozy na samolotach
Zgłoś
Avatar
H................k 2013-01-19, 16:20 2
@losvitos
malowanie okrętów w ten sposób ma nie tyle je ukryć co dezinformować wroga co to za jednostka pływająca. Z daleka ciężko określi kontury takiej jednostki tym samym ciężko ustalić jej model.
Zgłoś
Avatar
wojtas890328 2013-01-19, 16:32
postawił bym piwo ale nie chce mi się przewijać
Zgłoś
Avatar
Bila 2013-01-19, 16:33
Pierdolicie,jak jesteście tacy mocni,to jaki kamuflaż zastosować jak wracam nad ranem do chałupy po pijaku.Coby kobita mnie nie namierzyła,a receptory ma wyczulone,lepsze niż wszystkie radary i podczerwień.
Zgłoś
Avatar
buszta2 2013-01-19, 16:34
Niektóre naprawdę mistrzostwo
Zgłoś
Avatar
0xFF 2013-01-19, 16:36
@Dick a od kiedy radary działają w zakresie światła widzialnego?
Odświeżanie*, korzystne*
Zgłoś
Avatar
F................r 2013-01-19, 16:50 1
0xFF napisał/a:

"Malowanie te w samolotach ma duże znaczenie też do bycia niewidzialnym przez radary."
Ciągle nie mogę przestać się śmiać.



Ktoś wyżej już Ci wytłumaczył o co w tym chodzi. Ja dodam tylko, że w lotnictwie stosuje się farby częściowo pochłaniające fale radarów. Przestałeś już się śmiać?
Zgłoś
Avatar
0xFF 2013-01-19, 16:54
@up Nie przestałem, ponawiam pytanie - co ma barwa samolotu do efektu Dopplera ?
Zgłoś
Avatar
trebeter 2013-01-19, 16:56 24
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie